e
sv

“Kalıcı makyaj yaptırayım derken cilt kanseri olmayın”

665 Okunma — 26 Kasım 2022 13:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kalıcı makyaj yaptırmak isteyen bayanlar, sıhhat açısından birçok araştırma yapıyor. Sizde kalıcı makyaj hakkında bilgi edinmek istiyorsanız hakikat yerdesiniz! İşte tüm ayrıntılarıyla kalıcı makyaj…

Son vakitlerin trend hoşluk uygulaması olan kalıcı makyaj konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. Sağlıksal açıdan gerekli kriterler sağlanmadığı takdirde önemli problemlere yol açabilecek makyaj için, hoşluk merkezlerinde kullanılan boyalar ve iğnelerde dikkat edilmesi son derece kıymetlidir.

Makyajının her vakit taze görünmesini isteyen ve ağır iş temposunda makyaj yapmaya vakit bulamayan bayanların birinci tercihleri ortasında kalıcı makyaj yer alıyor.  Bu sebeple de kalıcı makyaj, kaş, dudak ve eyeliner süreçleri yaptıran bayanların, hoşluk merkezlerde kullanılan boya ve iğnelerde dikkat edilmesi son derece kıymetlidir.

Cilt uzmanı Ahmet Akın, kalıcı makyaj konusunda uyardı. Gerekli kriterler sağlanmadığı takdirde sıhhat açısından önemli sıkıntılara yol açabilecek makyaj hakkında bilgilendiren Akın, merkezlerde kullanılan boyalar ve iğnelerde dikkat edilmesi gereken konulara değindi.

Bu kapsamda, Cilt uzmanı Akın, kalıcı makyaj yaptıracak bireyleri iki hususta uyardı:

1) Sentetik kalıcı makyaj cilt kanserine yol açabilir

Sentetik kalıcı makyaj boyalarının kalıcılığının az ve içerdiği tehlikeli hususlar sebebiyle de cilt kanserine yol açabilir.

Seçilen makyaj boyalarında yüz bölgesi için özel olarak tasarlanması çok kıymetlidir. Bilhassa koku, katkı unsurları ve ağır metaller içermemesi gerekmektedir. Bu çeşit sentetik kalıcı makyaj boyalarının hem kalıcılığı azdır hem de içerdiği tehlikeli unsurlar sebebiyle vakitle cilt kanserine de yol açabilmektedir.

Kalıcı makyaj boyaları seçerken mutlaka saf, organik ve su bazlı kalıcı makyaj boyalarının kullanılması gerekir. Pigment seçiminizde memleketler arası dermatoloji laboratuvarlarından onay almış içeriklere ve dokümanlara sahip markaları tercih etmelisiniz. Micro pigmentasyon uygulaması olan bu süreçlerde bireye özel tek kullanımlık steril iğneler dışında rastgele bir iğne kullanılmamasına ihtimamla dikkat edilmelidir.

2) Aldığınız hizmetin kaliteli bir merkezden alınması çok önemli

Kalıcı makyajlarda ağır metal içeren boyalara da dikkat edilmesi gerektiğini ve kullanılan materyallerin alerjik tepkilere neden olabilir. Kaliteli bir merkezden bu hizmetin alınması çok değerlidir. Zira ağır metal içeren boyaların kullanıldığı yerlerde alerjik tepkilerin oluşması mümkündür.

Ayrıca bu boyaların rengi vakitle değişime uğramaktadır. Makyajının her daim taze olmasını isteyenler için kalıcı makyaj ülkü bir seçim olsa da kullanılan materyallere bilhassa dikkat etmek gerekiyor. Bu noktada kalıcı makyaj uygulamasında tercih edilen eserlerin de kaliteli olması koşuldur.

Uygulanacak kalıcı makyaj pigmentlerinin milletlerarası onaylı ve kaliteli olması büyük ehemmiyet taşımaktadır. Uygulayıcılar ucuz ve kâfi dermatolojik evrakları olamayan boyalardan uzak durmalıdır. Ayrıyeten bu süreçlerde steril bir iğne aracılığıyla doku altına boya enjekte edilmektedir. Bu sebeple her şey hijyenik olmak zorundadır. Aksi takdirde çeşitli sıhhat problemleri yaşamak mümkün.

Yaşam

Kalıcı Makyaj,Dikkat,İğne,Makyaj,Önemli,Cilt,Zaman,Kullanılan,Yol

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

“Kalıcı makyaj yaptırayım derken cilt kanseri olmayın”