e
sv

Evcil Hayvanların Ruh Sağlığınız için 3 Faydası

1608 Okunma — 11 Mart 2022 10:11
Evcil Hayvanların Ruh Sağlığınız için 3 Faydası
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Evcil hayvanlar, özellikle de köpekler ve kediler yıllardır herkes tarafından sevilse de, asıl faydalarını pandeminin vurduğu son iki yılda çoğu evcil hayvan sahibi yaşadı. İnsanlar şehirlerde veya pansiyonlarda sıkışıp kaldılar, gidecek başka hiçbir yer ve etkileşime girecek kimse yoktu, ancak çoğu insanı aklı başında tutan tek şey, karantinalar ve karantinalar sırasında bile evcil hayvanlarının yanlarında olmasıydı.

Faydaları öncelikle 2020’den beri hissedilse de, birçok bilim insanı bu konuda kapsamlı araştırmalar yapmış ve evcil hayvanların bir kişinin zihinsel sağlığı ve refahı üzerinde bir etkisi olduğunu başarıyla kanıtlamıştır.

Bu, yalnızca bir tür zihinsel stres ve acıdan mustarip insanlar için yararlı oldukları anlamına gelmez, aynı zamanda diğer herkesi de kapsar – bu makalenin gidişatında daha fazla açıklayacağız. Mutlu okumalar!

Depresyonla Başa Çıkmak için 7 İpucu

1. Onlar Harika Arkadaşlardır – Yalnız Yaşamasanız Bile

İnsanlarla dolu bir yurtta yaşayabilir ve yine de yalnız hissedebilirsiniz. Benzer şekilde, ailenizle birlikte yaşıyor olsanız bile, özellikle şu anda çoğu insan ya okuyor ya da evden çalıştığı için, zaman geçirecek kimseniz yokmuş gibi hissedebilirsiniz.

Son iki yılda, endişe verici sayıda insan evde tıkılıp kalmanın yalnızlığı nedeniyle depresyonda olduklarını bildirdi . Bu gibi durumlarda, oyun oynayabileceğiniz veya çalışırken yanınızda bulundurabileceğiniz tüylü bir arkadaşınızın olması, duygularınızı büyük ölçüde etkileyebilir.

Tabii ki, yine de konuşabileceğiniz ve dertlerinizi paylaşabileceğiniz insanlara ihtiyacınız olacak, ancak sizi koşulsuz olarak seven ve her yerde sizi takip eden bir evcil hayvanın varlığı, buna yatkın olsanız bile, hissetme şeklinizi etkileyebilir. yalnızlık ve depresyon nöbetleri.

TSSB’den ve diğer rahatsız edici rahatsızlıklardan muzdarip birçok insanın duygusal bir destek hayvanı almasının nedeni de budur , çünkü bu onların günlük yaşamla daha iyi başa çıkmalarına yardımcı olur.

2. Stres ve Kaygı – Tüm Zamanların En Düşük Seviyesinde

Pek çok kolej ve ofisin artık bina içinde yaşayan köpekleri var, bu yüzden öğrenciler ve çalışanlar köpekleri sevebilmek ve hatta onları kampüste gezdirmek için biraz zaman harcayabilirler. Bunun nedeni, çalışmaların hayvanlarla, özellikle köpeklerle sevişme ve oynamanın tüm bireylerin kaygı ve stres düzeylerini önemli ölçüde azaltabileceğini göstermesidir.

Yurtlarda köpek beslemek özellikle sınav mevsiminde faydalıdır, çünkü aşırı stresli çoğu öğrenci kendilerini daha iyi hissedene kadar köpeklerle biraz zaman geçirebilir.

Evcil hayvanlarınıza en iyi yaşamı ve yetiştirilmeyi sağlamak istiyorsanız, köpeklerin anksiyetesi için cheef cbd yağı kullanmayı deneyin . Bu, sakin kalmalarına, saldırganlığı azaltmalarına ve daha iyi uyku düzenlerine yardımcı olmalarına yardımcı olacaktır. Bunu, zihinsel ve fiziksel sağlıkları için aktif ve sağlıklı bir takviye olarak köpeğinizin günlük yaşam tarzının bir parçası yapın.

Aynı şey, çalışanların molaya ihtiyaçları olduğunu düşündüklerinde köpeklerle takılmalarına izin verilen çalışma alanları için de geçerlidir. Kısacası, köpekler harika bir ruh hali yükselticidir ve kendinizi en iyi hissetmediğiniz günlerde yanınızda olmak için çok faydalıdır.

3. Fiziksel Olarak Aktif Olduğunuzdan Emin Olurlar

Yalnız yaşayan insanlar genellikle ya yataktan kalkamayacak kadar depresif oldukları ya da onları harekete geçiren gerçek bir amaç olmadığında etrafta dolaşmak için tembel ve isteksiz hissettikleri bir yalnızlık sarmalında sıkışıp kalırlar. Bu gibi durumlarda, bir evcil hayvana sahip olmak size sabahları kendinizi yataktan çıkmaya zorlamak, en azından onlara yemek vermek ve onları yürüyüşe çıkarmak için gerekli motivasyonu ve motivasyonu verebilir.

En zor adım genellikle ilk adımdır, bu nedenle yataktan kalkmayı başardığınızda, büyük olasılıkla en az bir görevi tamamladığınız verimli bir gün geçireceksiniz – bu da hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir!

Bu nedenlerden dolayı, özellikle böyle belirsiz zamanlarda evcil hayvan beslemek, yalnız yaşayanlar için olduğu kadar stres, kaygı ve depresyonla mücadele edenler için de büyük fayda sağlayabilir.

Evcil hayvan sahiplenmek için tıklayın.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • tekir kedi
  2 yıl önce

  Bir kediyle büyümek çocukların çok daha sevgi dolu büyümesini sağlıyor. Hayvanlarla birlikte büyüyen çocuklar insanlara karşı da daha sevgi dolu, daha insancıl yaklaşabiliyorlar. Bu sebeple merhametli bir evlat yetiştirmek istiyorsak önce ona hayvanları sevmeyi öğretmeliyiz.

  tekir kedi

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Evcil Hayvanların Ruh Sağlığınız için 3 Faydası