e
sv

2022’de Seyahat Etmek: Akıl Sağlığınıza Faydaları

1581 Okunma — 11 Mart 2022 10:07
2022'de Seyahat Etmek
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Özellikle seyahat sektörü, COVID-19 pandemisinin etkilerini sert bir şekilde hissetti. Bununla birlikte, pandemi kaynaklı yaşam tarzı değişiklikleri bu yıl seyahat endüstrisi trendlerini teşvik etmeye işaret ettiğinden, 2022 yılı umut verici görünüyor.

Deloitte 2022 seyahat endüstrisi görünümüne göre , 2022’de gezginler tatil yerlerine döndükçe hava yolcusu hacmi ve otel dolulukları artacaktır. Bu makul görünüyor çünkü İngiltere ve Danimarka’da COVID-19 kısıtlamaları kaldırıldı. Ek olarak, Avusturya ve Hollanda karantina önlemlerini gevşetti. AB bile aşılı sakinler için test veya karantina önermedi. ABD’ye gelince, büyük seyahat endüstrisi kuruluşları federal hükümetten ABD’ye bağlı aşılı gezginler için test şartını kaldırmasını istedi .

Kısıtlamalar kaldırılırken, gezginlerin yapması gereken tek şey daha önce yaptıkları gibi plan yapmak ve yola çıkmak. Diyelim ki kısıtlamaların kaldırıldığı İngiltere’desiniz ve Middlesbrough’a bir gezi planlıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, seyahati planlamadan önce önümüzdeki günlerde havanın nasıl olacağını öğrenmek için COVID yönergelerini ve Middlesbrough hava durumunu kontrol etmektir. Hava durumu hakkında güncel bilgilere sahip olmak, seyahat planınızı daha iyi planlamanıza yardımcı olacaktır.

Öneriler için tıklayın

Gezi, zihninizi günlük hayatınızın stresinden uzaklaştırmanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Ayrıca ruh sağlığınız için de faydalı olacaktır. Son iki yılın büyük bir bölümünde kapalı kaldıktan sonra, tekrar seyahat edebilmek iyi bir soluklanma olarak geliyor.

Yeni bir varış noktasına seyahat etmenin zihinsel sağlığınıza nasıl fayda sağlayacağı aşağıda açıklanmıştır:

Öz Bakımı Teşvik Eder

Kilitlenme yorgunluğu ve bunun sonucunda ortaya çıkan stres sayesinde, endişeli hissetmek ve daha güzel şeyleri hak etmemek oldukça kolaydır. Kendinizi bir tatille şımartmak – ne kadar uzun veya kısa, yakın veya uzak olursa olsun – güçlendirici bir öz-sevgi eylemi olabilir.

Kaygı, seyahat etmeyi zorlaştırabilir, ancak bir seyahat planlamak, bu ilk direnci aşmanın ve kendinize bir amaç duygusu vermenin iyi bir yoludur. Seyahat planlamasının getirdiği heyecan ve odak dışında, seyahatin kendisi çok terapötik olabilir. Sevdiğiniz şeyi yapma özgürlüğü sunar, rahatlamak için zaman sağlar ve sizi anı yaşamaya teşvik eder.

Bu nedenle, seyahat, bazıları için boş bir aktivite olmakla sınırlı değildir, ancak sağlıklı bir zihniyet elde etmek için bir egzersiz haline gelir.

Güven ve Benlik Saygısını Artırır

Tuzuna değecek herhangi bir gezgin, seyahatin her zaman kumsalda bir yürüyüş olmadığını söyleyecektir. Bazı durumlarda, pis sokaklarda büyük kalabalığın üzerinde yürümek, bilinmeyen bir şehirde kaybolmak, kültür şoku yaşamak, dil engellerini aşmak ve daha fazlasını içerebilir.

Seyahatin bu zorlu yönleriyle uğraşmak, insanların günlük yaşamlarında çok daha iyi başa çıkmalarına yardımcı olur. Endişeden muzdarip olduğunuzda ve bu seyahat zorluklarıyla uğraştığınızda, rutin yaşamınızda genellikle bunaltıcı hissettiren daha küçük görevlere bağlam sağlar. Örnek vermek gerekirse, dünyanın başka bir tarafına seyahat etmek, şehrin diğer ucuna metroyla binmeyi önemsiz kılıyor.

Stresi Azaltır

Son iki yılda herkesin yaptığı tek şey evde oturmak olsa da artan iş yükü ve çalışma saatleri sinir bozucuydu. Bazen insan zihninin ve vücudunun ihtiyaç duyduğu tek şey dinlenmedir. Birkaç günlüğüne işten ayrılabilmek ve rahatlatıcı bir sahil tatil yerine gidebilmek, büyük bir stres atıcıdır.

Öğleden sonra şekerlemeleri için iş stresini ve günlük yaşamın hareketsiz rutinini geride bırakmak, okyanusta yürümek ve dinlenmekten başka yapacak bir şey bulamamak ruh sağlığınıza çok iyi gelecek. Ailenizi veya arkadaşlarınızı yanınıza alın ve tatilin genel olarak iyi hissetme faktörünü ekleyin.

Bakış Açısını Değiştirir

Seyahat etmenin en iyi sonuçlarından biri, farklı kültürleri ve ziyaret ettiğiniz yerlerin mirasını deneyimlemektir. Hayata bakış açınızı ve onu nasıl yaşayacağınızı değiştirebilir. Arıza süresini geçirmenin farklı bir yolu kadar basit bir şey, zihinsel sağlığınız üzerinde çarpıcı bir etkiye sahip olabilir.

Seyahat, eve döndüğünüzde günlük hayatın normlarına meydan okumanızı sağlayabilir ve olumlu değişiklikleri uygulamanız için size ilham verebilir. Yolculuk sırasında çılgınlıkta sakinlik yaşayabilir ve sonucu belirleyenin bir duruma tepki verme şeklinizin olduğunu fark edebilirsiniz. Ve hepsi sizin kontrolünüz altında.

Yakın zamanda seyahat etme lüksünüz ve kaynaklarınız varsa, bunu yapmanız tavsiye edilir. Yeni bir yere seyahat etmek ve birkaç günlüğüne de olsa rutin hayatınızın sıkıcılığından tamamen uzaklaşmak, ruh sağlığınızda mucizeler yaratacak.

Seyahat rehberi için size yardımcı olabiliriz. Gezgör

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

2022’de Seyahat Etmek: Akıl Sağlığınıza Faydaları