e
sv

Madecassol Krem Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

1196 Okunma — 17 Mart 2022 13:06
Madecassol Krem
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Etken maddesi Centella Asiatica olan Madecassol krem ​​çok hoş bir kokuya sahiptir. Ebeveyn iseniz, çocuklarınızın oyun oynarken düşme riskini göz ardı edemezsiniz. Yetişkinler veya çocuklar bu kremi yaralanmalar sırasında kullanabilir. Çeşitli yaraların iyileşmesini hızlandırmak ve yara izini önlemek için herhangi bir ikincil enfeksiyondan kaçınmak önemlidir.

Madecassol, Afrika’nın güneydoğu kıyılarındaki bir ada ülkesi olan Madagaskar’da yetişen ve yara izlerinin oluşmasını önlemek için kullanılan şifalı bir bitki olan Centella Asiatica’nın özünden yapılan bir kremdir. Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmesinden bu yana halk tarafından yara iyileştirici bir balsamı olarak sevilmiştir.

Madecassol ürünlerinin mevcut üreticisi Dongkook Pharmaceutical, ilk olarak bir Fransız ilaç şirketi olan Laroche Navarron‘dan Madecassol merhem ithal etti. Daha sonra Centella Asiatica tesisinden hammadde çıkarmaya ve kendi teknolojisini kullanarak ürünü üretmeye başladı. 1985 yılında şirket, bitkinin bir görüntüsünü içeren ve bitki özlerinden yapıldığı söylenen yeni bir yeşil ambalaj ile Madecassol kremi adı verilen yeni bir ürün serisini piyasaya sürdü.

Madecassol krem, 45 yıllık geçmişi olan bir yara iyileştirici ilaçtır. Yüzyıllardır bu adanın şifalı bitkisini cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullandılar. Kremin adı, bitkinin kökeni olan Madagaskar’dan geliyor.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem, iltihabı azaltmak, küçük sıyrıkları, ameliyat sonrası kesikleri ve göğüs çatlaklarını tedavi etmek için kullanılan, antibiyotik neomisin ve anti-inflamatuar hidrokortizon içeren tıbbi bir kremdir.

MagazinPark

Ciltte etin büyümesine yardımcı olan bir bitki olan Centella Asiatica’dan özler içerir. Centella Asiatica özü, iyileşme süreci boyunca normal kolajen sentezine yardımcı olur. Farklı Madecassol ilacı türleri vardır (Madecassol Bakım kremi, Madecassol Tozu, Madecassol Merhem ve Madeco Balsam). Madecassol, çoğunlukla bitkisel içeriği nedeniyle daha az enfeksiyon riski olan yaralar veya hassas ciltler için uygundur.

Yetişkinlerin yanı sıra küçük çocuklar ve bebekler tarafından kullanılması tavsiye edilir. Bu kremin açık yaralarda kullanılıp kullanılamayacağı sorusu ise biraz daha farklı. Bazı siteler kremi kesinlikle açık yaralarınıza sürmemeniz gerektiğini söylerken bazıları ise doğal olduğu için açık yaralarda kullanılabileceğini söylüyor.

Yaranız açık ise doktorunuza bilgi verdikten sonra kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. (Yara çok derinse mutlaka bir doktora görünmelisiniz). Çok ağrınız olsa bile, doktor bu kremi sizin için reçete edebilir. Bu kremi sadece eczanelerde değil, mağazalarda veya bakkallarda da satın alabilirsiniz. İkinci bir enfeksiyon riski olmayan yaralarda rahatlıkla kullanılabilir. Yara kabuklanmadan kullanılırsa ileride iz oluşmasını engelleyebilir. Bu makalede belirtilmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Madecassol Krem Ne İçin Kullanılır?

 • Damarlardaki kan basıncını ve iltihabı azaltmak için
 • Küçük sıyrıkların tedavisinde
 • Varis tedavisinde
 • Ameliyat sonrası ciltte oluşan kesik izlerinin tedavisini en aza indirmek için
 • Hamilelik sırasında ve sonrasında çatlakları gidermek için
 • Uzun süre emziren annelerin meme uçlarındaki çatlakların tedavisi için
 • Radyo-epidermit tedavisi için (genellikle radyoterapi sonrası görülür)
 • Ağda sonrası yanma hissini azaltmak için

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Madecassol kreminin varsayılan dozu, etkilenen bölgeye günde 1-2 kez uygulanmasıdır, ancak doktorunuz size reçete ettiyse, doz değişebilir.

Dikkat! Lütfen kullanmadan önce bunu doktorunuzla görüşün.

Doktorunuz bu kremi size reçete ettiyse, yine de doktorunuz size en iyi tavsiyeyi verecektir. Bu krem ​​ağızdan alınmamalıdır, aksi takdirde ciddi sorunlara neden olabilir. İlacınızı yanlışlıkla yutarsanız, beklemeden hastaneye gitmeniz en doğrusu olacaktır. Yaralarınızdaki enfeksiyon riskini en aza indirmek için kremi uygulamadan önce ellerinizi sabunla iyice yıkayın.

Ellerinizi sabunladıktan sonra iyice kurulayın. Madecassol kremini sürdüğünüz bölgeyi su ile durulamamaya özen gösteriniz. Çok miktarda madecassol krem ​​kullanılması ciltte soyulmaya neden olabilir. Doktorunuzun önerdiği dozda daha az (ince bir kat) uygulayınız.

Madecassol Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Çoğu doğal olmasına rağmen, bu kremin içindeki şifalı bitkilere veya bileşenlere alerjiniz olabilir. Kremi kullanmadan önce paketin içindeki etken maddeleri kontrol ediniz. Herhangi bir etken maddeye alerjiniz varsa bu kremi kullanmamalısınız.

Olası yan etkiler aşağıda listelenmiştir:

 • Deri döküntüsü veya alerji
 • Karın ağrısı
 • Baş ağrısı
 • Uyuşma
 • Baş dönmesi

Yukarıdaki listede belirtilmeyen yan etkiler de ortaya çıkabilir.

Bu kremi kullanırken herhangi bir yan etki yaşarsanız beklemeden doktorunuzu bilgilendiriniz. Herhangi bir ilacı kullandıktan sonra yan etkiler yaşarsanız, yerel gıda ve ilaç idaresi yetkilileriyle de iletişime geçebilirsiniz.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Madecassol kremini kullanırken başka bir ilaç kullanıyorsanız doktorunuzu bilgilendiriniz.

Aşağıdakilerden herhangi birine sahipseniz doktorunuza söyleyiniz:

 • Reçetesiz ürünler kullanıyorsanız (örneğin vitaminler)
 • Herhangi bir hastalığınız varsa
 • Mevcut sağlık koşulları (yaklaşan ameliyat, doğum vb.)
 • Alerjiniz varsa
 • Bu gibi durumlar sizi ilacın etken maddesine karşı daha duyarlı hale getirir.

İlacınızı yanlışlıkla yutarsanız, beklemeden hastaneye gitmeniz en doğrusu olacaktır. Çatlamış, tahriş olmuş, güneşten yanmış, kurumuş ciltte kullanmadan önce doktorunuzla konuşun. Bu kremi burnunuza, ağzınıza, gözlerinize ve kulaklarınıza bulaştırmamaya dikkat edin.

Madecassol krem Fiyatı 2021 34,83TL civarındadır.
Madecassol krem Kullananlar ekşi  
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Madecassol Krem Nedir ve Ne İçin Kullanılır?