e
sv

Esra Dermancıoğlu Normalleşme Tartışmasına İsyan Etti

282 Okunma — 23 Şubat 2023 21:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ünlü oyuncu Esra Dermancıoğlu, ünlülerin sosyal medya hesaplarından başlattığı normalleşme tartışmasına reaksiyonunu gösterdi. 

Esra Dermancıoğlu zelzele tepki

Yaralar Sarılmaya Çalışılıyor

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 9 saat arayla meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki zelzelenin akabinde Türkiye yaralarını sarmaya devam ediyor. Asrın felaketi olarak isimlendirilen ve 10 ilimizi etkileyen bu depremlerde 40 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti.

Depremden kurtulan vatandaşlarımız tüm Türkiye seferber olarak yardım kampanyaları düzenledi. Birçok ünlü isim sosyal medya kanallarını kullanarak ve bölgeye giderek  bu kampanyaları destekledi. Büyük sarsıntının akabinde yaşanan artçı depremler bölgede bulunan vatandaşlarımızı sarsmaya devam ediyor. Uzmanlar bölgede bulunan insanları hasarlı binalara girilmemesi gerektiği konusunda daima uyarırken çok hasarlı bina denetimli bir şekilde  yıkılmaya başlandı.  Çadırların ulaştırıldığı bölgelerimizde bulunan halk çadırkentlere yerleşirken pek çok vatandaş diğer kentlere göç etti. 

Tepkisini Muhakkak Etti

Öte yandan sarsıntı bölgesinde bulunmayan beşerler yavaş yavaş normal hayata ve rutinlerine dönmeye başladı. Toplumsal medyada gündem olan olağanlaşma ismine yapılan paylaşımlar pek çok ünlü isim tarafından dayanak aldı lakin bir o kadar isim olağanlaşmaya reaksiyon gösterdi.

Bu polemiklere bir karşılık da Esra Dermancıoğlu’ndan geldi. Toplumsal medya hesabını çok sık kullanan ünlü oyuncu “Türkiye’deki sanatkarları anlamıyorum. Ne alakası var? Bahsimiz sarsıntı, insanların vefat etmesi, binaların yıkılması, müthiş bir afet olması. İnanılmaz bir devir yaşıyoruz. O olağanlaşmış, bu olağanlaşmış ne demek? Ne kadar cahilce bir bölünme. Bu türlü cahilce bir şey olabilir mi? Birilerine bilgisiz derken biraz kendimize de bakmak lazım. Sanatkarlara bakıyorum da ne oluyor? Tahminen normalleşmeyen konutta partiler yapıyor. Instagram üzerinden bir kritik yapılamaz. Allah aşkına bu türlü bir cehalet olabilir mi? Size ne canım.” açıklamalarıyla normalleşme  tartışmalarına reaksiyonunu lisana getirdi

Deprem,Esra Dermancıoğlu

Ülkemizde yaşanan zelzele felaketinin sonrasında, insanların günlük ömürlerine dönmesine birçok şahıstan reaksiyon geldi. Esra Dermancıoğlu olağanlaşma ile ilgili konuştu…

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Esra Dermancıoğlu Normalleşme Tartışmasına İsyan Etti