e
sv

Erkeklerde depresyon belirtisi!

539 Okunma — 14 Ocak 2023 12:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Erkeklerde çeşitli devirlerde depresyon belirtileri ortaya çıkmaktadır. Bunlar bazen ufak tefek şeyler olurken bazen de değerli tesirlerdir. İşte erkeklerde depresyon belirtisi olan birtakım etmenler…

Bir erkek depresyona girdiği vakit onun ve etrafındakilerin bunu fark etmesi pekte de kolay değildir.

Çünkü hastalık kendini her vakit isteksizlik, depresif ruh hali, uyku bozuklukları yahut iştahsızlık üzere tipik semptomlarla göstermez.

Erkeklerde tipik şikayetler daha az tipik şikayetlerle üst üste gelebilir. Hangi işaretlerin ortaya çıkabileceğini açıklıyoruz.

1. Çok sinirlilik

Hayatta her vakit kendimizden ve diğerlerinden mutlu olmadığımız ve saniyeler içinde tavana gidebileceğimiz vakitler vardır.

Ancak bu durum kural değil istisna olmalıdır. Bu durum çok boyutlara ulaşırsa ve ayrıyeten örneğin öfke nöbetleri, saldırganlık ve hatta şiddete başvurma isteği ile tabir edilirse, makul şartlar altında yardım almalısınız.

Aşırı sonluluk, bilhassa öteki semptomlarla birlikte geliyorsa, depresyon belirtisi olabilir.

Sinirlilik sürecinde erkekler yalnızca kendi hallerine sonlanmaz etrafındaki olgulara da hudut olur, bu durum yalnızca kendi mutsuzluğuna sebep olmakla kalmaz ve etrafındakileri de mutsuz eder.

2. Bağımlılık yapan davranış

Bağımlılık davranışı depresyona da işaret edebilir, zira erkekler çoklukla sadece fizikî şikayetleri olduğunda doktora masraflar ve örneğin alkol üzere sarhoş edici unsurlarla olumsuz hisleri hafifletmeye çalışırlar.

Yurtdışındaki bir üniversitedenin hastanesi, Psikiyatri ve Psikoterapi Kliniği ve Polikliniği Direktörleri alkol tüketimi yahut genel olarak riskli tüketim davranışı olarak tanımlamıştır.

Bununla birlikte, bağımlılık davranışının sarhoş edici unsurlar aracılığıyla tabir edilmesi gerekmez, çok spor da bir bağımlılık olabilir.

3. Cinsel bozukluklar

İlaç almanın yahut kimi fizikî hastalıkların yanı sıra depresyon, ereksiyon sıkıntıları üzere cinsel bozuklukların en yaygın nedenlerinden biridir. Hatta depresyon olaylarının yüzde 80 ila 90’ında libido kaybı meydana gelir. Kalıcı sıkıntılar yaşarsanız, tıbbi yardım alın.

Yaşam

Depresyon,Sinir

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Erkeklerde depresyon belirtisi!