e
sv

Epidural doğum hakkında her şey

591 Okunma — 29 Kasım 2022 19:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Epidural doğum, annenin doğum sancılarını en aza indirgemek, ismine kullanılan bir yöntemir. Bu prosedürün maksadı, belden aşağı bölgenin uyuşturularak ağrının hissedilmemesini sağlamaktır. Ne üzere durumda uygulanır? Gebeliğin sorunsuz geçmiş olması …

Epidural doğum, annenin doğum sancılarını en aza indirgemek, ismine kullanılan bir yöntemir. Bu yolun maksadı, belden aşağı bölgenin uyuşturularak ağrının hissedilmemesini sağlamaktır.

Ne üzere durumda uygulanır?

Gebeliğin sorunsuz geçmiş olması, Rahim ağızının 3-7 santim kadar açıklıkta olması, Rahim kasılmalarının sistemli devam etmesi, Annenin tek bebeğe gebe olması ve hamileliğin 38-42 haftada olması gerekmektedir.

Uygulanış şekli

Anne adayı oturur duruma getirilir, lomber bölge denilen sırt bölgesi solisyonla temizlenir, lokal anestezi uygulanarak bel bölgesine ince bir iğneyle katater yerleştirilir, akabinde anne adayına ilaç dozu verilmeye başlanır.

Avantajları

Epidural anestezi verilen anne adayı, ağrısız bir doğum geçireceği için yorgunluk hissetmez.

Anne adayı yorgun hissetmediği için, kuvvetli biçimde ıkınabilir.

Dezavantajları

Epidural anestezi uygulanan şahıslarda, baş ağrısı, mide bulantısı, idrara çıkamama, bacaklarda süreksiz güçsüzlük üzere şikayetler görülebilir.

Bu anestezi formülüne karar verilirken, uzman doktorlardan gereken bilgiler edinilmelidir.

Etiketler

anne bebek Epidural doğum

Sağlık

Anne

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Epidural doğum hakkında her şey