e
sv

Diş fırçanızı değiştirmek için ideal zamanı sizler için söylüyoruz!

601 Okunma — 07 Aralık 2022 10:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Diş fırçanızı değiştirmeniz gereken ülkü vakti ve durumları sizler için araştırdık…

Diş fırçanızı değiştirmek için ülkü zaman

1) İki ay sonra

Kıllar yıpranmış yahut bükülmüşse, eski diş fırçasını yeni bir modelle değiştirme vakti gelmiştir demektir. Araştırmalar, diş fırçası ucunun hasar görmesi durumunda diş ve diş etlerinde oluşan çürüklerin artık temizlenmeyeceğini göstermektedir.

2) Gripten sonra

Soğuk algınlığı yahut gripten sonra bakteri yahut mikroplar diş fırçasına sıkışabilir. Bir hastalıktan sonra diş fırçasını değiştirmeyen herkes, diş fırçasından yeni bir enfeksiyon bekleyebilir. 

Prensip olarak, diş fırçaları her vakit kuru ve havadar tutulmalıdır, fakat bakteriler banyoda bulunanlar üzere nem düzeylerinde 24 saatten fazla yaşayabilir.

İpucu: Birkaç fırça yan yana duruyorsa, birbirlerine değmemeleri gerekir, zira mikroplar da fırçadan fırçaya sıçrayabilir.

Diş fırçası kâfi sıklıkta değiştirilmezse ne olur?

Uzun müddet kullanılan diş fırçası kılları üzerinde bakteri ve mantar oluşur. Böylelikle ağız sıhhati sorunları yaşar ve diş etleriniz ziyan görür.

Zarar gören dişer, diş eti iltihabına neden olur ve  tedavi edilmeyen diş eti iltihabı vakitle makûs sonuçlar doğurarak dişlerin dökülmesine sebep olur.

İpucu

Diş,Diş Fırçası,Fırça

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Diş fırçanızı değiştirmek için ideal zamanı sizler için söylüyoruz!