e
sv

Bülent Ersoy Deprem Bölgesi İçin 1 Milyon TL Yardımda Bulundu

459 Okunma — 09 Şubat 2023 19:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat gününün gecesinde meydana gelen 7.4 büyüklüğünde sarsıntı ve gündüzünde gerçekleşen 7.7 şiddetinde zelzele 10 ili büyük oranda etkilemiş ve bilançosu hayli ağır olmuştur. Bu süreç içerisinde ülke ve ülke dışından birçok kişi seferber olmuş durumdadır. Herkes yardım ve dayanak için elinden geleni yaparken ünlü isimler de elinden geleni yapmak için efor sarf ediyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan sarsıntı Pazarcık ve Elbistan ilçelerinin olduğu bölgede gerçekleşmiş ve sonucunda 10 ili etkilemiştir. Bu süreç içerisinde tüm Türkiye takviye için kenetlenirken ünlü isimler de eforlarını gösteriyor.

Bülent Ersoy’dan zelzele bölgelerine dev yardım

Onur Akay’ın haberine nazaran Bülent Ersoy’da bağış yapan ünlüler ortasında yerini alıyor. Türkiye’nin Divası olarak anılan Bülent Ersoy hatrı sayılır bir bağış yapıyor. Kahramanmaraş başta olmak üzere etraf vilayetleri de büyük ölçüde etkileyen ve yıkıcı bir tahribat oluşturan bu sarsıntı için Bülent Ersoy 1 milyon TL bağışta bulunduğu bildiriliyor. Epey güçlü bir meblağ olan bu bağış bir nebzede olsa depremzedelere dayanak olacak ölçüdedir. 1 milyon TL haricinde Bülent Ersoy 5 tane de iş makinesi göndererek takviyesini esirgemiyor. Bilhassa enkaz altında çok fazla kişinin olması ve insan gücü haricinde makine gücüne muhtaçlık duyulması iş makinesine olan muhtaçlığı artıyor. Bu süreçte erzak ve para yardımı haricinde iş makinesi yardımı da çok değerli bir dayanak olarak görülebilir. Yaralıları daha süratli kurtarmak ve enkaz altında ömür çabası veren bireylere yardım etmek için iş makineleri büyük oranda gereklilik arz ediyor.

bülent ersoy,Deprem

Ünlü Diva Bülent Ersoy’dan zelzele bölgelerine büyük yardım! Bülent Ersoy sarsıntı bölgelerine 1 Milyon TL yardımda bulundu. Ayrıntılar haberin devamında yer alıyor…

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Bülent Ersoy Deprem Bölgesi İçin 1 Milyon TL Yardımda Bulundu