e
sv

Ünlü İsimler Depremzedeler İçin Desteğe Devam Ediyor! Haluk Levent Açıkladı

330 Okunma — 09 Şubat 2023 19:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

6 Şubat gecesi Türkiye tarihinin unutulmaz olacak olan sarsıntılarından biri ile karşılaştı. Tesiri aylarca sürecek olacağı düşünülen sarsıntının şiddeti 7.4 şiddetindeydi. Zelzelenin çabucak akabinde makul aralıklarla 66 artçı beraberinde geldi. Bu artçılar da yıkıcı tesire sahiptir. 7.4 şiddetinin akabinde 6 Şubat öğlen vakti gelen 7.7 şiddetindeki zelzele durumu çok daha sıkıntı hâle getirdi. Bu iki büyük zelzele sonucunda 10 vilayet büyük bir halde etkilendi. Birçok bölge neredeyse değişti.

Haluk Levent Deprem

Ünlülerden sarsıntı yardımı gecikmedi

Yıkıcı tesiri büyük olan bu süreç ile bir arada depremzedeler için tüm ülke seferber oldu. Sanat dünyasının tanınan isimleri ve birçok ünlü isim de yardımlarını esirgemedi. AHBAP derneği aracılığıyla yardım götüren Haluk Levent, birden fazla ünlü isimden gelen bağışları tek tek paylaştı.

Türkiye’yi yasa boğan 2 büyük sarsıntı birçok bölgeyi etkiledi. Yaşanan bu felaket sonucunda çok fazla bina yıkıldı. Birçok mahalle neredeyse yok oldu. En çok etkilenen Kahramanmaraş ve yakınındaki Hatay başta olmak üzere Adana, Osmaniye, Kilis, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’dan acılı haberler gelmeye devam ediyor. Takımlar ve vatandaş seferber olmuş durumda enkaz altında kalan bireyleri kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

Bağış yapan şahıslar kimliklerini gizlemek istedi

Şarkıcı kimliğiyle bildiğimiz Haluk Levent kurucusu olduğu AHBAP yardım platformu aracılığıyla yaptığı faaliyetlerden kelam ettiriyordu. Haluk Levent zelzele yardımları için kendisiyle irtibata geçen pek çok ünlü olduğunu bildirisinde belirtti. Dayanışma ismine birinci arayanın Kıvanç Tatlıtuğ olduğunu söyleyen Haluk Levent 200 bin TL’de bağış yaptığını belirtti. Melih Demiral’ın arayıp 1 milyon TL bağış yaptığını Murat K’nın da  325.646 dolar bağış yaptığını belirtti.

Bağış yapan isimleri de tek tek açıklayan Haluk Levent; Mert Hakan Yandaş aradı, 200 bin TL bağışladı. Efsane futbolculardan Hakan Balta ve eşi Derya Balta 300 bin TL bağış yaptı. Ve Mustafa Ceceli 200 bin TL, çabucak sonrasında Emre Kılınç 150 bin TL bağış yaptı” kelamlarında bulundu. Burak Deniz 150 bin, Edis Görgülü 400 bin, Burak Yılmaz 300 bin, Celil Nalçakan 100 bin, Aras Bulut İynemli 200 bin, İrem Derici 150 bin Türk Lirası bağış yaptığını da belirtti. Çağlar Söyüncü 50 bin euro ve Cengiz Ünder’in 50 bin euro bağışladığını tabir etti.

Bağış yapan herkesi tek tek yazan Haluk Levent’e yazmaması konusunda ihtarlar geldiğini de söyledi.  Gelen bağışları bilhassa açıkladığını belirten Haluk Levent bağışların faturalarını da tek tek açıklayacağını bildirdi.

aras bulut iynemli,Celil Nalçakan,cengiz ünder,edis görgülü,haluk levent

Ülkemizde yaşanan felakete ünlülerden dayanaklar gecikmedi. Haluk Levent, bağış yapan bireyleri tek tek açıkladı. Yardımsever ünlüler kimler? Ayrıntılar için…

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Ünlü İsimler Depremzedeler İçin Desteğe Devam Ediyor! Haluk Levent Açıkladı