e
sv

IOS 14ün Yeni Özellikleri

1136 Okunma — 11 Nisan 2022 12:29
IOS 14ün Yeni Özellikleri
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

IOS 14ün Yeni Özellikleri

Apple firmasının geliştirdiği ve hala üzerine geliştirmek amacıyla çalışmaların devam ettiği yeni işletim sistemi IOS 14’ün yeni özellikleri göz doldurmaktadır.

IOS 14ün yeni özellikleri Apple firmasının özenle üzerinde çalışmasının ardından kullanıcıları adeta büyülenmiştir. Bir teknoloji devi olarak Apple işletim sistemlerinin her sene güncelleyerek kullanıcılarının daha yeni ve pratik işletim sistemiyle ürünlerini kullanmaya devam etmesini sağlamaktadır. Yeni güncelleme sayesinde IOS 14 işletim sistemi Iphone telefonların tercih edilme oranını da arttırarak müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Her sene mutlaka kullanıcılarının Apple cihazları daha pratik kullanabilmesi adına çeşitli güncellemeler yapan Apple bu seneki güncel IOS 14 işletim sistemi sayesinde İphone kullanıcılarının memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemiştir. IOS 14 ile gelen özellikler yapılan uzun ve ince çalışmalar sonucunda yapılan lansman ile açıklanmıştır.

IOS 14’e Gelen Özellikler Nelerdir?

IOS 14ün Yeni Özellikleri

IOS 14ün Yeni Özellikleri

Apple Clips

Apple Clips yepyeni bir özellik olarak İphone kullanıcılarının telefonları arayıcılığıyla diledikleri her yerden her an ödeme yapabilmelerini mümkün kılmaktadır. Apple ile ödeme seçeneği bulunan her yerde ve platformda IOS 14 ile gelen bu yeni özellik sayesinde ödeme yapabilmeniz mümkün hale gelmiştir.

Widget Kullanımı

Widget uygulaması Android telefonlarda karşımıza çıksa da güncelleme ile birlikte İphone telefonlara da widget kullanma özelliği getirilmiş oldu. Bununla birlikte kişiselleştirme ve hava durumu, takvim, mail gibi pek çok özellik kişilerin ana ekranlarında kısa yol olarak kullanıma açılmıştır.

App Library Özelliği

App Library özelliği ile birlikte IOS 14 güncellemesi sayesinde bütün uygulamaların tek bir yerde gruplandırılmış halde listelenmesi sağlanmaktadır. Türkçe’ye Uygulama Kütüphanesi olarak çevrilen bu özellik sayesinde tüm uygulamalarınızı tek bir yerde görebilirsiniz.

Tam Ekran Kaplamayan Siri

İphone telefonlarda zaten bulunan Siri özelliği hayatı mümkün olduğu kadar kolaylaştırmaktadır. Ancak bu zamana kadar kişiler Siri’yi kullanmak istedikleri zaman Siri’yi tam ekrana almak durumunda kalmaktaydılar. Bu yeni özellikle birlikte İphone kullanıcıları Siri’yi tam ekran olmadan da kullanabilme şansını elde etmiş olurlar. IOS 14 güncellemeleri sayesinde Siri’yi kullanmak daha avantajlı hale gelmiştir.

magazinpark.com 

Pinterest 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

IOS 14ün Yeni Özellikleri