e
sv

90’lı yılların efsanelerden farksız İlhan İrem ve Hansu İrem aşkının bilinmeyenleri

69 Okunma — 16 Aralık 2023 18:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyasında kendini gören sarışın bayanla yıllar sonra evlendi..

Bir vakitlerin efsane sanatkarı İlhan İrem’in eşiyle olan sinemalara husus olacak aşkını duymuş muydunuz? Doğal o vakitler İlhan İrem’in müziklerinin ve kendisinin pik yaptığı bir devir, kim bilebilir ki aşkını bir konser çıkışı göreceğini..

Sarı uzun saçlı genç bir kız hayalinde İlhan İrem’i görür. Merdivenle yola inilen, iki katlı taş meskenlerin olduğu bir sokakta, İlhan İrem pelerinini takmış karşısındadır. Genç kıza İrem ‘Ben seni bulamam, seni beni bul’ der. ve her şey bu düş ile başlar..

Gel vakit git vakit hayal gerçeğe döner. Ankara’da İlhan İrem konserinde sarı saçlı o kız konser sonrası İlhan İrem’e bir kitap armağan eder ve kalabalıklar içinde kaybolur.. Kitabın içinde ne isim, ne adres bulunur. Yalnızca bir cümle yazılmıştır.. “Sözcüklerin büyütülmesinin bazen sessizlik olduğunu ve sevincin büyütülmesinin bazen gözyaşları..”

Uzun yıllar bu gizem ile geçer.. İlhan İrem daima o kızı merak eder durur. Natürel bir yandan şan şöhret almış başını gidiyordur, herkesin lisanında İrem’in müzikleri dolanıyordur. Bir gün bir röportaj verir elinde genç kızın verdiği kitap olan  Magnafantagna’nın Vefatı vardır ve şöyle der;

“Ankara konserinden bana bu kitabı veren kızla evleneceğim..”

Yıllar sonra yeniden bir Ankara konserinde kalabalığın içinden o kızı görür İlhan İrem, asistanından kalabalıktan kızı bulmasını ister ve kulise çağırır. İrem’in kulisinde birinci kelamı ‘neredesin sen?’ olur. Sonraki gün ise Gölbaşı’nda buluşurlar.

İlhan İrem o devir popülerliğin doruğundadır. Tüm bu şanı şöhreti bırakıp apayrı bir seyahate çıkmaya karar verir. Işık yürekli beşerler için birlikte cennetimizi kuracağım beşerim Hansu der ve evlenirler..

Kültür Sanat

İlhan İrem,Kız,Konser

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

90’lı yılların efsanelerden farksız İlhan İrem ve Hansu İrem aşkının bilinmeyenleri