e
sv

25 Büyük Ön Bahçe Peyzaj Fikirleri

1562 Okunma — 27 Mayıs 2022 10:58
25 Büyük Ön Bahçe Peyzaj Fikirleri
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

25 Büyük Ön Bahçe Peyzaj Fikirleri

İnsanların evinize girdiklerinde gördükleri ilk şey ön bahçenizdir ve sizin hakkınızda çok şey söyleyebilir. Düzgün ve profesyonel bir görünüm vermek isteyen biri misiniz? Daha sonra bu, minimalist dekor veya simetrik çevre düzenlemesi ile sağlanabilir. Ya da belki rustik cazibeyi veya kulübe tarzı dekoru seviyorsunuz ve çimlerinizi gül çalıları ve güzel bir ahşap kemerle doldurmak istiyorsunuz. Peyzajın çekiciliği, alanınıza, bütçenize ve tercihinize uyacak şekilde uyarlanabilmesidir ve bu arazi parçasını dönüştürmenin, onu gurur duyacağınız bir şey haline getirmenin birçok yolu vardır. Ön bahçenizi yenilemek istiyorsanız, bu parlak fikirlerin size ilham vermesine izin verin.

1. Çöl Bahçesi

Bahçenizi tasarlarken hava durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Sıcak ve kuru bir iklimde yaşıyorsanız, çiçeklerle dolu bir avluya sahip olmak pratik değildir ve çölden ilham alan bir alan en iyisidir. Bu, palmiye ağaçları ve bir dizi sulu meyve ve kaktüs içerebilir.

2. Bir Yamaçta Ön Bahçe

Eğimli Front Yards’ın stili ve bakımı daha zor olabilir, bu nedenle doğru tasarım tüm farkı yaratır. Eğimi dengelemeye yardımcı olmak için kayalar, çalılar ve ağaçlar eklemek. Eğimin açısıyla uyumlu, hayallerinizdeki tasarımı yaratmak için peyzaj mimarınızla birlikte çalışın.

3. Büyük Giriş

Dikkat gerektiren ve evinizin lüks görünümüne katkıda bulunan bir ön bahçe için büyük bir girişe ihtiyacınız var. Bu, tercihinize bağlı olarak çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir; bazıları için büyük bir çalı çitidir. Diğerleri için bir çiçek kemeri veya geniş bir ifade yoludur.

4. Çiçeksiz Bahçe

Çiçekli bahçeler muhteşemdir, ancak aynı zamanda yüksek bakım gerektirirler; basit ama daha az çekici olmayan bir şey için, çiçekleri bir kenara atabilir ve bunun yerine çim veya çimenlerin yanında bir ifade yolu tercih edebilirsiniz.

5. Simetrik Ön Avlu

Düzgün ve cilalı bir ön bahçe isteyenler için simetrik çevre düzenlemesi bunu başarabilir. Fikir, avlunun bir tarafının diğerini yansıtması ve parlak bir denge oluşturmasıdır.

6. Akdeniz Esinli Ön Avlu

Akdeniz’den ilham alan bir avlu, şık ve zariftir, temellere odaklanır ve hepsini büyük bir tencere gibi iddialı bir dekor parçasıyla bir araya getirir. Çok fazla su gerektirmeyen sulu meyveler ve bitkiler idealdir. Çim yerine az bakım gerektiren taşlardan faydalanacaksınız.

7. Işıklı Adımlar

Adımlarınızı karanlıkta görememek düşme ve yaralanma riskinizi artırabilir, bu nedenle ışıklı adımlar parlak bir fikirdir. Aynı zamanda modern ve dekoratiftir ve basamakları vurgulayacak ve kapınızı aydınlatacaktır.

8. Japon Esintili Ön Avlu

Japon esintili bir ön bahçe, rahatlamak ve zihninizi boşaltmak için harika bir yer olabilir. Bu alanı elde etmek için ihtiyacınız olan şeyler taşlar, su ve seçtiğiniz bitkilerdir. Hareket oluşturmak ve sınırlı bir renk düzenine bağlı kalmak için kum kullanmaktan da yararlanacaksınız.

9. Wispy Ön Bahçe

Süs otu, bahçeniz için harika bir seçimdir ve hoş, ince bir görünüm yaratacaktır. Tercihinize bağlı olarak seçebileceğiniz birkaç tür vardır ve bunlar inanılmaz derecede az bakım gerektirir ve tüm yıl boyunca idealdir.

10. Modern Saksı Yatağı

Temiz tasarımlar, sınırlı renkler ve doğal malzemelerle modern estetiği seviyorsanız, bu ilkeleri bahçenize de uyarlayabilirsiniz. Stil, bir basamak yolu ile çevrili sinirli ve havalı bir saksı oluşturmak da dahil olmak üzere yaratıcı olmanızı sağlar.

11. Çağdaş Pergola

Pergola hem pratik hem de şık. Bahçenize bir yürüyüş yolu veya oturma alanı şeklinde gölge vermek için oluşturulmuş bir dış mekan bahçe özelliğidir; genellikle bir verandaya veya finişere eklenirler. İnşaat genellikle ahşap kullanılarak yapılır ve destek için açık bir kafes ve sütunlara sahiptir. Modern ve çağdaş görünebilir veya üzerine sarmaşıklar ekleyerek veya çiçeklere tırmanarak daha romantik bir görünüm elde edebilirsiniz.

12. Beyaz Beton Yol

Beton dayanıklı, uzun ömürlü ve az bakım gerektirir, bu da onu bahçeler için popüler hale getirir. Açık renk, daha sıcak iklimler için idealdir ve güneşi emmek yerine yansıtabilir, bu da bunu pratik bir seçim haline getirir. Betonu tamamlamak için yolun etrafına bol miktarda yeşil bitki veya çim ekleyin.

13. Doğal Elementler

Ahşap ve kaya gibi farklı doğal malzemelerin birleşimi ilginç bir özellik yaratır; Bu karışıma su ekleyin ve bahçeniz için dikkat çekici bir dekora sahip olun. Görsel çekiciliğe ek olarak, akan suyun stres atmanıza yardımcı olmak için mükemmel olduğunu göreceksiniz.

14. Basamak ve Çakıl

Yere serilmiş bir taş yol ve çakıl karışımı harika bir sonuçtur. Taşın düzgünlüğü ile çakılın pürüzlülüğü arasındaki fark bir kontrast oluşturur. Alanı çalılık ve çiçeklerle tamamlayın.

15. Ön Bahçe Yetiştiricileri

Ekiciler, ön bahçenizde bir dekor parçası olacak. Sağlam ve çok yönlüdürler ve ne kadar büyükse o kadar iyidir. Ahşap, beton veya taş malzemelerle daireselden kareye kadar şekiller seçin.

16. Işıklı Yol

Yolu ve bahçenizi aydınlatmak için ışıkları stratejik olarak yerleştirin. Ayrıca, çevrenizi görmenizi sağlayan, iyi aydınlatmaya sahip bahçeli bir güvenlik yönü de vardır. Ön bahçenize renk katabilecek Philips Hue Outdoor Lilly ışıkları gibi akıllı ışıkları da kullanabilirsiniz .

17. Şekilli Çalılar

Şekilli çalılar, ön bahçenizde yaratıcı olmanın harika bir yoludur. Bir çit için harika bir alternatiftirler, ancak aynı zamanda istediğiniz estetiği elde etmenize yardımcı olabilirler. İster bir küre görünümü oluşturmak için çalıyı budaıyor olun, ister aklınızda farklı bir şekil olsun, birçok seçenek var.

18. Kaldırım Taşları ve Basamaklar

Stepper’lar herhangi bir bahçeye harika bir ektir ve çeşitli şekillerde oluşturulabilir; Sade ve doğal bir görünüm için onları şık ve modern görünecek şekilde şekillendirebilirsiniz. Kumtaşı, granit ve kireçtaşı dahil olmak üzere doğal taşlarla yapılabilirler.

19. Ön Bahçe Çit

Mülkünüzün girişine bir çit inşa etmenin yaratıcı bir yolu, onu bir hedging tesisinden yapmaktır. Şeklini korumak için düzenli budama gerektirecektir, bu nedenle bu dikkate alınmalıdır.

20. Modern Ön Avlu

Modern bahçeler minimalizmden, doğal renklerden ve temiz tasarımlardan yararlanır. Bu stille, daha az, daha fazladır ve bahçenin dağınık görünmemesi için bitkileri minimumda tutabilirsiniz. Sulu meyveler ve çalılar idealdir ve bir taş geçidi tamamlayacaktır.

21. Kenarlı Yol

Yolların çekiciliği, değişebilmeleridir, bu da bahçe alanınıza bağlı olarak yaratıcı olmanızı sağlar. Gösterişli bir yol olarak, çiçeklerle veya hatta alçak çalı çitlerle parlak bir şekilde kaplanmış kavisli bir tasarımı tercih edebilirsiniz.

Pinterest 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

25 Büyük Ön Bahçe Peyzaj Fikirleri