e
sv

Size İlham Verecek 20 Çamaşır Odası Fikri

1503 Okunma — 27 Mayıs 2022 10:16
Çamaşır Odası Fikri
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Size İlham Verecek 20 Çamaşır Odası Fikri

Çamaşırlarınız, temizlik ve depolama için kullanılan odadır ve genellikle çok fazla zaman geçirdiğiniz bir yer değildir. Ancak alan ve dekorun doğru kullanımı sizi bu odaya girmekten korkmak yerine heyecanlandıracaktır. Akıllı saklama ve dekorunuza kişisel dokunuşlar ekleme, çamaşırlarınızın tarzınızı yansıtmasını sağlar. Evleri daha küçük olanlar için çamaşır odanızı merdivenlerin altında oluşturabilir, yükseltilmiş aletler veya dolaplar kullanabilir, hatta çalışma odanız veya mutfağınız gibi diğer odalarla birleştirebilirsiniz. Doğal aydınlatma, renkler ve modern veya rustik unsurlarla deneyler yapın veya basit tutun. Çamaşır odanız pratik, işlevsel ve güzel olabilir ve bunlar onu güncellemek için harika fikirler.

1. Bazı Bitki veya Çiçekler Ekleyin

Çamaşır odanıza bitki veya çiçekler eklemek, onu gerçekten güzel ve zenci bir alana dönüştürebilir. Giysilerinizi yıkamaya ayrılmış alan için mükemmel olan temiz bir tasarım elde etmek için ahşap detaylar ve minimalist dekor ekleyebilirsiniz.

2. Lüks Dokunuşlar

Pahalı görünen ve hissettiren bir çamaşır odası için bunu lüks dokunuşlarla başarabilirsiniz. Bu, yüksek kaliteli donanım ve mobilyalar satın alarak ve şık bir görünüm için mermer ve ahşap gibi malzemeleri karıştırarak yapılır. Lüks sevginizi ve hayattaki daha güzel şeyleri yansıtmanın daha iyi bir yolu yok.

3. Ahır Kapıları

Ahır kapıları, bir çamaşır odası için mükemmel bir seçimdir ve elinizde bir sepet dolusu giysi olduğunda içeri girip çıkmayı kolaylaştırır. Ahır kapıları pratikliklerinin yanı sıra şık bir görünüm de oluşturup açık bırakıldığında odanın daha büyük görünmesini sağlayabilir.

4. Tek Renkli Tasarım

Tek renkli renk şeması popülerdir çünkü inanılmaz derecede çok yönlüdür ve bir açıklama yapar. Renkleri nasıl ekleyeceğiniz size kalmış, size yaratıcı olmanız için birçok seçenek sunuyor; bu, çamaşır odası fayansları, duvardaki boya ve hatta odadaki sanat eseri olabilir.

5. Fırçalanmış Pirinç Bağlantı Parçaları

Pirinç armatürler trend ve bir çamaşır odası için harika bir seçim çünkü dayanıklı ve korozyona karşı dayanıklı. Pirinç ayrıca sıcaklıklara karşı iyi bir toleransa sahiptir. Sadece bu değil, pirinç de çamaşır odanıza bir renk patlaması verebilir.

6. Doğru Eşyaları Seçin

Çamaşır odanız söz konusu olduğunda doğru cihazları seçmek çok önemlidir. Garantili markalara odaklanmak istiyorsunuz. Ancak renk, önden veya üstten yüklemeli olup olmadığı gibi evinizin estetiğine uygun cihazları seçerek bunu bir adım daha ileri götürebilirsiniz.

7. L Şekli Çamaşır

L şeklinde bir çamaşır odası, alanı akıllıca kullanmanızı sağlar ve odayı daha büyük ve daha parlak hissettirebilir. Sade bir tasarım ve nötr bir renk düzeni tercih etmek, içinde vakit geçirmekten keyif alacağınız modern bir oda yaratacaktır. Ayrıca duvar raflarına sahip olmanın da faydasını göreceksiniz ve size daha fazla depolama alanı sağlayacaktır.

8. Bol Depolama Alanı

Yeterli depolama alanına sahip bir çamaşır odasına sahip olmak çok önemlidir. Bu, çamaşır yumuşatıcınızı, ağartıcınızı ve diğer deterjanlarınızı sakladığınız yerdir ve güvenli bir şekilde saklamak önemlidir. Duvar rafları ve askıları, giysilerinizi asmanıza ve temiz oldukları anda paketlemenize olanak tanır. Odanın düzenini düşünün ve akıllıca kullanın.

9. Alanın Yaratıcı Kullanımı

Küçük bir çamaşır odanız varsa ve daha büyük görünmesini istiyorsanız veya çok fazla saklama alanına ihtiyacınız varsa, yaratıcı bir çözüm bulmanız gerekir. Bu, cihazlarınızın üzerine raf yerleştirmeyi ve duvar boyunca elbise askıları veya rafları kullanmayı içerebilir.

10. Özellik Sanatı 

Evinizin geri kalanıyla aynı tarzda kalması için çamaşır odanıza sanat eseri gibi kişisel dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Duvarlara sanat eseri asmak, bu odayı sıkıcıdan fab’a çevirebilir ve içinde zaman geçirme olasılığınızı artırabilir.

11. Serin Sıçrama

Çamaşır odanızda gösterişli bir duvar oluşturmak, tarzınızı göstermenin ve odayı daha modern hissettirmenin mükemmel bir yoludur. Bu, döşemelerle oluşturulan bir özellik sıçraması dahil olmak üzere çeşitli şekillerde başarılabilir. Standart duvardan bu parçaya kadar olan malzemelerdeki kontrast onu öne çıkaracaktır.

12. Çamaşır ipine açılan kapı

Çamaşır odanız bahçeye açılıyorsa, çamaşırlarınızı kurutmak için bir çamaşır ipi asarak bundan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu pratik ve işlevsel bir seçenektir. Doğal aydınlatmayı en üst düzeye çıkarmak için bol camlı bir kapı eklemekten de faydalanacaksınız.

13. Çiftlik Evi Çamaşırhanesi

Çiftlik evi tasarımı basit, rustik ve şıktır. Dekor, odayı sıcak ve davetkar hissettiriyor; bu, krem ​​veya beyazımsı bir boya tonuyla da elde edilebilir ve rahat bir estetiğe sahiptir. İlginç ışık tonları, sıra dışı raflar veya büyük bir halı gibi kişisel dokunuşlar eklemeyi düşünün.

14. Kurutma Rayları

Asma rayları işlevseldir, ancak aynı zamanda odanın bir ifadesi de olabilirler. Hayattaki en güzel şeylere olan sevginizi göstermenize izin veren bir aksesuar seçebilir veya rustik bir görünüm için ahşaptan oluşturulabilir. Bunu odanın tarzınızı yansıtması için bir fırsat olarak kullanın.

15. Gizli Ütü Masası

Çamaşır odanızın dağınık görünmesini ve daha küçük hissetmesini önlemek için alanı akıllıca kullanmanız gerekir. Bu, gizli bir ütü masası da dahil olmak üzere, asılı raflar ve cihazlar için depolama dahil olmak üzere çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir. Bu, odayı daha büyük hissettirecek ve çamaşırlarınızı yıkamak için size daha fazla alan sağlayacaktır.

16. Yatak Odasında Çamaşırhane

Bir çamaşır odasının şüphesiz en önemli yönlerinden biri alandır. Geniş bir yatak odanız varsa, raflar hatta dolaplar ekleyebilir ve çamaşır odanızı giyinme odası olarak ikiye katlayabilirsiniz. Ayrıca giysilerinizi temiz ve kuru olur olmaz paketlemenizi de kolaylaştırır.

17. Özel Işık

Herhangi bir odada iyi bir aydınlatmaya sahip olmak çok önemlidir ve aydınlatma, alanı daha büyük hissettirebilir. Özel bir ışık, çamaşır odanızın odak noktası olabilir ve yer kaybetmeden odaya kişisel dokunuşunuzu eklemenizi sağlar.

18. Çamaşır Dolabı

Bir çamaşır dolabı, herhangi bir çamaşır için en pratik eklemelerden biridir ve giysilerinizi üst katlardan odaya bırakmanıza izin verir. Bu dikey çekim, modern evlerde daha az popülerdir ancak odaya karakter katabilir.

19. Bir Çamur Odası Dahil Edin

Çamurluk, herhangi bir eve pratik bir ektir ve eve girmeden önce kirli ayakkabılarınızı ve dış giysilerinizi çıkarmanıza olanak tanır. Bu, evin geri kalanını temiz tutmanızı sağlar. Çamaşırlarınıza bir çamurluk eklemek, eşyalarınızı doğrudan çamaşır makinesine atabileceğiniz için hayatı sizin için kolaylaştıracaktır.

20. Cam Sıçrama 

Cam, modern ve şık görünebileceği için herhangi bir odaya harika bir ektir. Aynı zamanda, ışığın içeri girmesini sağlamak gibi pratik bir amaca da hizmet eder veya temizlemesi kolay, gösterişli bir görünüm için cihazlarınızın arkasında yer alan, çamaşırlarınızda bir sıçrama olarak kullanabilirsiniz.

Pinterest

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Size İlham Verecek 20 Çamaşır Odası Fikri