e
sv

Evinde sıcak köşeler isteyenler buraya! İç ısıtacak tonlarla evinizi şenlendirmek istiyorsanız bu renkleri kullanın

67 Okunma — 21 Aralık 2023 14:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Evinde sıcak tonlar isteyenler, meskenini değiştirenler yahut dizayn etmek isteyenler konutunuza vakitsiz, şık ve vintage dokunuşlar yapabilirsiniz

Ev insanın mahrem alanıdır. Birçok insan meskenini kendi biçimiyle misal halde dizayn eder. Sıcak tonları birçok insan tercih etse de son vakitlerde beyaz ve krem tonları meskenlerde yüklü olarak kullanılmakta diyebiliriz buna karşın birçok insan da pembe, kırmızı, lacivert tonlarından vazgeçmiş değil. Bu yazımızda sizlere fikir olması için kimi bahisleri ele aldık. Haydi gelin daima bir arada bakalım!

Renkler kişiselleşiyor

2023 yılı dekorasyon trendleri hakkında konuşmaya renklerle başlayabiliriz. Tasarımcılara nazaran bu yıl yükselen doğallaşmanın izlerini sonbahar trendlerinde de görüyoruz. Sonbahar dendiğinde çoğumuzun aklına gelen renklerden kahverengi tekrar trend oluyor ve beraberinde zevkine nazaran kullanacağın pembe ya da mavi de tamamlayıcı olarak kahverengi ve tonlarına dayanak veriyor.

Kısa ömürlü olmayan ürünler

Dünya’da iklim krizi farkındalığının yükselişi moda ve tasarım dünyasındaki kimi temel taşları yerinden oynatıyor. Bu yüzden artık trendler her şeyi çöpe atıp yenilemekten farklı bir anlayışa kaymış vaziyette. İç dekorasyon trendleri 2023 özelinde bu sebeple sürdürülebilir eserlerden yana popülerleşiyor diyebiliriz. Bu eserler ortasında bilhassa sürdürülebilir kumaş tercihlerini ve doğal materyalden elde edilen eserleri görüyoruz.

Eski alışkanlıklara dönüş

Geride bıraktığımız pandemi süreci sebebiyle konutlarımızı fonksiyonlarının üzerinde kullanmaya başladık ve buna ne yazık ki ziyadesiyle alıştık lakin artık eskiye dönme vakti geldi diyebiliriz. 2023 dekorasyon fikirlerinde bol bol formaliteye dönüş içinde olunduğunu görüyoruz. Örnek vermek gerekirse artık yemek masanın birebir vakitte çalışma masası olmadığı bir nizama dönüp kendine hoş runnerlar ya da yemek kadroları alabilirsin. Bu üzere hususlara özenmeye tekrar başlayarak konutunda tazelik ve şıklık rüzgarları estirebilirsin.

Cam eşyalar

Sonbahar’a giriş yaparken ve konutlarımıza çekilmeye başlamamızla aile buluşmaları, arkadaş toplantıları konutlarda yapılmaya başlayacak diyebiliriz. Konuklara bu türlü ağırlarken onlara içeceklerini özel bardaklarda sunarak konutunun farkını ortaya koyabilirsin. Bunun için çeşitli kokteyl bardaklarından vintage bardaklara kadar farklı üslupta cam bardak tercihinde bulunabilirsin.

Geometrik dokunuşlar

2023 yılında sonbahar aylarında dekorasyon fikirleri ortasında mesken dekorasyonuna geometrik formların estetiğini katmak da şık olabilir. Bunu yapmak için de ister lambaderinde bir yeniliğe giderek silindir halinden yararlan, istersen yeni mumluklar alıp bu mumluklarda üçgen biçiminin yansımalarından yararlan fakat meskenine getireceğin geometrik halli dekorasyon tekliflerini aklınızda bulundurabilirsiniz.

Dekorasyon

Dekorasyon,Trend

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Evinde sıcak köşeler isteyenler buraya! İç ısıtacak tonlarla evinizi şenlendirmek istiyorsanız bu renkleri kullanın