e
sv

Yanlış Boyanan Saçı Düzeltmek Mümkün müdür?

1167 Okunma — 15 Temmuz 2022 20:17
Yanlış Boyanan Saçı Düzeltmek Mümkün müdür?
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yanlış Boyanan Saçı Düzeltmek Mümkün müdür?

Saçlarınızda yaptığınız değişimler hoşunuza gitmediyse korkmayın durum göründüğü kadar vahim değil ,bu durumu düzeltmek tabii mümkün olacaktır. İlk olarak şunu bilmelisiniz ki saçınıza uyguladığınız boya hangi miktarda olursa olsun eğer bir kuaförde yaptırdıysanız iki üç gün gibi bir süre geçtikten sonra gidip yaşanılan durumun düzeltilmesini isteyebilirsiniz.

Eğer ki yanlış boyanan saçınızı kendiniz düzeltmek istiyorsanız da işte bir kaç çözüm önerisi!

Yanlış Boyanan Saçı Düzeltmek Mümkün müdür?

Renk Tutmadı mı?

Saçlarınıza boya uyguladıktan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli şey bekleme süresidir. Genellikle kullandığınız boyanın arka yüzeyinde bekleme süresi ile ilgili bilgiler gayet açıklayıcı bir şekilde yer almaktadır. Eğer açıcıyı çok fazla bekletirseniz ya da belirtilenden  daha az bir süre bekletirseniz ya beklenen renkten çok daha koyu ya da açık  bir renk elde etmiş olursunuz . O yüzden bir saç boyası alırken kutunun üstündeki resme odaklanmak yerine arka kısmında belirtilen tonları incelemeniz daha doğru olacaktır.

Ayrıca çok koyu bir renkten açık bir renge geçmeyi istiyorsanız bu durumda saçınızın bir kaç işlemden geçmesi gerekmektedir. Bunun için ise bir profesyonelden yardım almanızı öneririz çünkü ilk aşama saçınızdaki tüm boyayı akıtmak olacağından bu işlemi evde yapmanız saçlarınızın fazlasıyla yıpranmasına sebebiyet verebilir.

Yine de kendiniz deneyip rengi tutturamadıysanız da bir kaç gün boyunca saçınıza yoğun bakım terapileri uyguladıktan sonra kendinizi ve saçlarınızı yine bir profesyonelin ellerine bırakmak çok daha sağlıklı olacaktır.

Yanlış Boyanan Saçı Düzeltmek Mümkün müdür?

Saçlarınız da Turunculuklar mı Kaldı?

Saçlarınızda turunculukların kalması çoğunluğun karşılaştığı bir sorundur. Saçınıza uygulayacağınız bir sonraki boyama işlemine kadar yapacağınız doğru bakımlarla özellikle düzenli olarak saç maskesi yapılması turunculaşmaya oldukça iyi gelecektir. Saçtan turuncu tonları kaldırmak için saçınızın daha  parlak bir renge açılması gerekmektedir  ,ancak bu işlem sonrasında istediğiniz renk ve tonlar elde edilebilir.

Yanlış Boyanan Saçı Düzeltmek Mümkün müdür?

Kaşlarınızla Arasında  Ton Farklılıkları mı Var?

Bu aslında çok çok büyük bir sorun değil ama sizi yine de rahatsız ediyorsa çeşitli kaş boyalarından satın alarak açık ya da istenilen tona göre bir uyum yakalayabilirsiniz. Aynı tonu tutturamayacağınızı düşünüyorsanız da kesinlikle kuaförünüze başvurabilirsiniz ,ek olarak ise çeşitli makyaj hileleriyle de bu duruma kolayca çözüm bulabilirsiniz.Yanlış Boyanan Saçı Düzeltmek Mümkün müdür?

Cildinize Boya mı Bulaştı

Diğerlerine kıyasla en kolay sorun bu belki de. İlk olarak şunu bilmelisiniz ki  bir sonraki boyadan önce boyanın gelebileceği yerler olan; alın, kulak, kulak kenarları, ense gibi yerlere bir krem, vazelin ya da “lip balm” sürün ve boyayı ondan sonra uygulayın. Sürdüğünüz bu ürünler boyanın cildinize bulaşmasını engelleyecektir.

Asıl gelelim cildinizden çıkmayan inatçı boyalara bu konuda sizin de illaki duymuş olduğunuz aseton, bulaşık sabunu  ve kül ile silme işlemleri fakat bu ürünler her ne kadar kimileri için çözüm odaklı olsa da bizce cilde uygulanması zararlı maddeler içermektedir. O yüzden bu ürünler yerine makyaj temizleme suyu ve kremlerle bir pamuk yardımıyla tüm boyayı cildinizden arındırabilirsiniz bir iki yıkamaya kadar zaten kalmayacaktır.

Evde saç boyama tekniklerini öğrenmek istemez misiniz işte birkaç öneri

https://www.neoldu.com/evde-sac-boyama-teknikleri-39072h.htm

 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yanlış Boyanan Saçı Düzeltmek Mümkün müdür?