e
sv

Kıvırcık saçlarınızı belirginleştirmenin en iyi 3 yolu!

902 Okunma — 19 Kasım 2022 18:00
Kıvırcık saçlar
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Doğal olarak kıvırcık saçlı insanlar genellikle kıskanılır. Saç tellerinizi kıvırcık bir şekilde sallamak için önce saç maşasına ulaşmanız gerekmez. Ancak bukleler her zaman istediğiniz gibi doğal görünmez. Saç bakım rutininize kolayca entegre edebileceğiniz ve belirgin bukleler elde etmenize yardımcı olacak güçlü numaralar veriyoruz.

Bu arada : Sözde düz saçlarda bile, hafif bukleler genellikle gizlenir. İpuçlarımızla onları canlandırabilir ve ustaca sahneleyebilirsiniz.

Kıvırcık saç: Daha fazla tanım için en iyi 3 ipucu

İçindekiler

1. Kıvırcıklaştıran şampuan kullanın

Kıvırcık kızlar, yoğun saç bakımına güvenmelidir. Bu örneğin, özellikle kıvırcık saçlar için bir şampuanla çalışır. Ürünlerin saçınızı gereksiz yere ağırlaştırmasından korkmanıza gerek yok. Kıvırcık şampuanlar buklelerinizin sıçramasını güçlendirir, gizli bukleleri saklandıkları yerden çeker ve havadar, belirgin bir saç başı oluşturur.

İpucu : Saç şampuanını sadece saç çizgisine dağıtmak yeterlidir. Bu saç uçlarınızı kurumaya karşı koruyacaktır.

2. Fön çekerken difüzör kullanın

Duştan sonra doğru kurutma önemlidir. Saçınızı fönle kurutur ve taranmamış saçlarınızın arasından çılgınca atarsanız, saç kabarmasını hesaba katmanız gerekir. Peki ne yapmalı? Her şeyden önce , ekstra koruma ve nem dozu için, kurutmadan önce durulanmayan bir saç kremi uygulayabilirsiniz . Ardından saç kurutma makinenize difüzör adı verilen bir eklenti takın. Bu, saçlarınızı daha dolaylı ve nazikçe kurutur. Saçın ayrı kısımlarını alın ve yaklaşık 60 saniye boyunca fönle kurutun. Difüzör tekniğiyle yapılan fön, sizi daha fazla hacim ve belirgin bukleler ile ödüllendirecektir.

İpucu : Saçınız kuruyken fırça ile taramaktan kaçının. Bu, bireysel bukleleri birbirinden ayırır, böylece artık güzelce düşmezler.

3. Islakken taramak

Kural şudur: bukleler düzgün taranmak ister. Daha önce de belirtildiği gibi, kuru bukleleri bir fırça ile işlememelisiniz. Bu saç yapısını pürüzlendirir ve istenmeyen, kabarık bir görünüme neden olur. Bu nedenle, bukleleri yalnızca ıslakken, tercihen geniş dişli bir tarakla dikkatli bir şekilde taramalı ve çözmelisiniz. Bir sprey tedavisi veya besleyici bir yağ, taramayı kolaylaştırabilir.

İpucu : Kuruyken, çözmek için en fazla parmaklarınızı saçlarınızda gezdirmelisiniz. Kuru buklelerdeki küçük düğümleri parmaklarınızla da gevşetebilirsiniz.

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kıvırcık saçlarınızı belirginleştirmenin en iyi 3 yolu!