e
sv

Unlarınızın böceklenmesine son! Tek damla ile sorunu kökten çözün…

65 Okunma — 20 Aralık 2023 15:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Un böceğini önlemek için mükemmel bir tüyo keşfedildi. Yalnızca 1 damla ile kesin tahlil mümkün!

Mutfağımızda sıkça karşılaştığımız un böcekleri, un ve unlu eserleri hayli seven canlılardır. Lakin bu böcekleri uzak tutmak ve onları defetmek epeyce kolay olabilir.

Un böceklerini bir daha kilerimize yaklaştırmamak için tesirli bir formül bulunmaktadır.

İşte un böceklerini uzak tutan bu tesirli sistem..

Mutfakta en yaygın bulunan böceklerden biri olan un böcekleri, çoklukla un ve unlu eserlerde ortaya çıkarlar. Bu besinleri seven un böcekleri, sıcak ortamları tercih eder ve süratle çoğalırlar. Un böcekleriyle başa çıkmak için önlem almak değerlidir, aksi takdirde sıhhat problemlerine neden olabilirler.

Un böceklerini fark ettiğinizde çabucak paklık yapmalısınız. Kaynağı temizledikten sonra, bir daha böceklenmemesi için uygulayabileceğiniz kimi küçük tedbirler vardır.

İşte size un böceklerini defetmek için tesirli bir yöntem

Un böceğini engelleyen yöntemler

Böcek sorunu her mutfakta karşılaşılabilecek bir durumdur. Unun ve başka besinlerin böceklenmesini önlemek için gerçek saklama şartları çok kıymetlidir. Un ve başka eserleri böceklenmeden saklamak için tertipli paklık yapmalısınız.

Un böceğinden kurtulmanın tesirli yollarından biri, okaliptüs yağı kullanmaktır. Unu sakladığınız alanı beyaz sirke ile temizleyin. Daha sonra bir ölçü okaliptüs yağını suyla seyreltin ve bu karışımı boş bir sprey şişesine koyun. Son olarak, raflara püskürtün. Un böcekleri, bu kokuları hiç sevmezler.

Un böceklerinden uzak tutmanın öbür bir yolu da defne yaprağı kullanmaktır. Unu sakladığınız kabın içine bir adet defne yaprağı atarak un böceklerinden kurtulabilirsiniz. Ayrıyeten yiyecekleri hava almayan bir kapta saklamalı ve nizamlı paklık yapmalısınız.

İpucu

Böcek

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Unlarınızın böceklenmesine son! Tek damla ile sorunu kökten çözün…