e
sv

Soğuk havaların vazgeçilmezi 3 mucizeci kış çayı

596 Okunma — 25 Kasım 2022 20:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Soğuk havalarla birlikte hastalıklar arttı. Bu kapsamda, şifa niyetinde bitki çayları hastalıklara âlâ gelmektedir. İşte sizi hastalıklardan koruyan 3 bitki çayı…

Ülkemizde mevsim değişiklikleri ile bir arada havalar tam manasıyla soğudu ve grip, soğukalığınlığı, zatürre üzere hastalıklar arttı.

Buna ek olarak, pandemi ile birlikte aldığımız tedbirler vücudumuzda gribe olan direnç azalırken bu noktada şifa deposu olan bitki çayları hastalıkla savaşmaya yardım ediyor.

Peki hangi bitki çayı ne işe fayda? Hangi hastalıklarıda tüketilmesi gerektiğine dair bilginiz yoksa endişelenmeyin! Bu yazımızda sizlere 3 mucizevi bitki çayı hakkında bilgi vereceğim.

Şifa deposu 3 bitki çayı:

1) Zencefil çayı

Faydaları saymakla bitmeyen, hem sıcak hem soğuk olarak tüketilebilen zencefil çayı kışın en çok tercih edilen çaylar ortasında yer alıyor.

C vitamini, magnezyum, potasyum ve daha pek çok vitamin ve mineral açısından varlıklı olan zencefil tam bir sıhhat deposudur.

Hangi durumlarda kullanılır: Zencefil çayı soğuk algınlığı semptomlarına yönelik düzgünleştirici tesiri vardır. Teneffüs yolu tıkanıklığı yaşayanlar zencefil çayını içerek rahat nefes alabilir.

2) Ihlamur çayı

Ihlamur hastalık ve grip olma durumunda çabucak hemen herkesin meskeninde bulunan çaylardan biridir. İçinde; A, B6, C, P vitamini bulunan ıhlamur bir çok hastalığa güzel gelmekle birlikte, çay sevmeyenlerin sıklıkla tercih ettiği keyif çayıda yerine geçmektedir.

 Hangi durumlarda kullanılır: Ihlamur; Migren, idrar kaçırma, öksürük ve bronşit hastalıklarına uygun gelmektedir.

3) Kuşburnu çayı

Gülgiller familyasına ilişkin olan kuşburnu çayı yüksek oranda likopen içeren bir bitki tipidir. Yalnızca gribal hastalıklarda değil bunun yanında; kalp damar hastalıları ve mide rahatsızlıklarına âlâ gelmektedir

Hangi durumlarda kullanılır: C vitamini açısından hayli varlıklı olan kuşburnu, öksürüğe âlâ gelmektedir. Antioksidan özelliği sebebiyle virüs ve bakterilere karşı güçlü bir bitkidir.

Sağlık

Çayı,Bitki,Zencefil,Hangi,Hastalıkla

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Soğuk havaların vazgeçilmezi 3 mucizeci kış çayı