e
sv

Sağlıklı Ve Parlak Saçlar İçin Her Gelin adayının Uyması Gereken 5 Saç Bakım Önerisi

669 Okunma — 08 Aralık 2022 16:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sağlıklı ve parlak saçlar için her gelin adayının uygulaması gereken bu saç bakım ipuçlarına bir göz atın. Bir gelin için saç bakımı, düğün gününüzde göz alıcı görünmenize yardımcı olduğu için cilt bakımı kadar kıymetlidir. Saç derinize ve saçınıza…

Sağlıklı ve parlak saçlar için her gelin adayının uygulaması gereken bu saç bakım ipuçlarına bir göz atın. Bir gelin için saç bakımı, düğün gününüzde göz alıcı görünmenize yardımcı olduğu için cilt bakımı kadar kıymetlidir. Saç derinize ve saçınıza giden tüm doğal eserleri takip etmenin en kolay yolu, meskende gelin öncesi saç bakımı yapmaktır. Gelin saçı bakım rejimi de istediğiniz vakit meskende uygulanabilir. Beslenme, antrenman programı, cilt bakımı ve saç bakımı rutinlerinizi dikkatle izlemelisiniz.

Düğünden evvel sağlıklı saçlara sahip olmak için her gelin adayının uygulaması gereken bu saç bakım ipuçlarına bir göz atın:

1. Hakikat Saç Bakımını Seçin​


Gelin adayları, çeşitli derin bakım ve uygulamaları ortasından seçim yapabilir. Bu seçimi yaparken saç derinizi yumuşatan ve eksfoliye eden tedavileri arayın. Daha sonra saçınıza gereksinimi olan beslenmeyi sağlamak için bir maske kullanabilirsiniz. Düğün gününden evvel üç ayda bir saç spa seansı da ülkü bir seçenektir. Uygun saç bakımını seçerken dikkatli olun.

2. Saç Meselesini Anlayın​

Düğün öncesi saç bakım rejiminizi planlamadan evvel problemlerinizi anlamanız çok değerlidir. Saçlarınızın seyrelmesinden tasa ediyorsanız, 9 ila 12 ay evvelden başlamalısınız. Saç Tedavisi yahut yılda bir kere yapılabilecek öbür bir prosedür üzere saç terapilerini seçmeye karar verirseniz, kâfi vaktiniz olacaktır. Sorun kepek yahut mat saç ise, üç ila altı ay kâfi olmalıdır. Saç düzleştirme yahut düzleştirme durumunda altı aylık bir mühlet ülküdür.

3. Daha Az Şampuan Kullanmak​


Saç çok şampuanlamadan kuruyabilir. Ömür stilinize ve saç tipinize bağlı olarak iki günde bir yahut haftada iki kere şampuanlayabilirsiniz. Çok faal bir ömür şekliniz varsa ve her gün şampuanlamanız gerektiğini düşünüyorsanız, çok kurumayı önlemek için daha hafif bir günlük şampuan seçin.

4. Saçları Yağlamak​


Cansız saçlardan ve yıpranmış uçlardan gerginliğe kadar, saç yağı masajı başvurulacak bir deva olmuştur. Meskende yapılan soğuk pres hindistancevizi yağı masajı denemek yeterli bir seçenektir. Saçınızı değil, saç derinizi yağlamanız önerilir. Rutininize dahil edebileceğiniz saç yağı seçenekleri:

 • Hindistan cevizi yağı
 • Hint yağı
 • Argan yağı

5. Pirinç Suyu​


Pirinç suyundaki besleyici antioksidan sayesinde saçlarınız daha yumuşak ve parlak hale gelecektir. Cildin güzelleşmesine yardımcı olması için bunu yüz maskenize bile ekleyebilirsiniz. Sağlıklı görünen saçlar için pirinç suyunu şampuan sonrası durulama yahut gece maskesi olarak kullanabilirsiniz. Saç bakım rejiminize pirinci dahil etmek saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olabilir.

Saç,Bakım,Saçlar,Yağı,Şampuan,Gelin,Gün,Saç Bakımı

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Sağlıklı Ve Parlak Saçlar İçin Her Gelin adayının Uyması Gereken 5 Saç Bakım Önerisi