e
sv

Lazerle Cilt Yenileme Hakkında Herşey

944 Okunma — 02 Haziran 2022 14:16
Lazerle Cilt Yenileme
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Lazerle cilt yenileme hakkında herşey bu yazıda! Günlük cilt bakım rejimini takip etmek kusursuz bir cilt yaratmanın ayrılmaz bir parçası olsa da, bazen bu yeterli değildir. Ne kadar temizlesek, tonlasa ve nemlendirsek, her zaman cildimizde yok etmeyi istediğimiz kısımlar vardır. Olanları bilirsiniz, siyah noktalar, sivilce izleri, kırık kılcal damarlar ve sinir bozucu kırışıklıklar. Neyse ki, düzenli cilt bakımının yetersiz kaldığı yerlerde lazerler devreye giriyor.  Kozmetik ve Lazer Tıp Merkezlerinden Dr Garth Dicker ile birlikte, en son lazer tedavileriyle mükemmel bir cilt elde etmek için nihai rehberinizi oluşturduk.

Lazerler Nasıl Çalışır?

Dr Dicker, “Aslında bir lazer, tek ve belirli bir ışık dalga boyu (veya rengi) üreterek çalışır” diyor. “Bu ışık konsantre olduğunda, daha sonra ciltteki yapıları spesifik olarak hedeflemek için kullanılabilecek ısı üretir.” Bazı lazerler, melanini (cilt ve saçtaki kahverengi pigment) hedef alarak daha net bir cilt için koyu noktaları zaplamasına ve lazer epilasyon için folikülleri hedeflemesine olanak tanır. Diğer dalga boyları, cildi akne izleri, rozasea, kırık kılcal damarlar ve kan damarlarından arındırmak için kırmızı tonları hedefler.

Lazerle Cilt Yenileme

Lazerle Cilt Yenileme

Lazerle Cilt Yenileme Nedir?

Dr Dicker’a göre, “Lazer cilt yenileme, daha pürüzsüz ve daha genç görünen bir cilt yüzeyi üretmek için bir lazer cihazının kullanılmasıdır.” Kızarıklık ve pigmentasyondan ziyade cilt dokusuna odaklanan teknik, en çok çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve pürüzsüzleştirmek için kullanılır.

Ablatif ve Ablatif Olmayan Tedaviler Arasındaki Fark

Lazer cilt yenileme söz konusu olduğunda, iki tip vardır. Her ikisi de cildi gençleştirmek için çalışan ablatif ve ablatif olmayan tedavilerin çalışma biçimleri oldukça farklıdır. Dr. “Ablatif tedaviler daha hızlı sonuçlar verebilir, ancak diğer taraftan, daha fazla aksama süresi ve daha büyük bir komplikasyon riski vardır.” İki tip arasında seçim yapmak zor olsa da Dr Dicker üçüncü bir seçeneğin olabileceğini söylüyor. Fraksiyonel ablatif prosedürler son zamanlarda bir trend haline geldi. Prosedür, hızlı sonuçlar sunarken kesinti süresini azaltmak için ablatif tedaviler sırasında ne kadar cilt çıkarılacağını sınırlar. Lazerle Cilt Yenileme

Hangi Lazerin Benim İçin En İyisi Olduğunu Nasıl Anlarım?

Lazer tedavileri çok etkili olabilir, ancak aynı zamanda yanıltıcı da olabilir. Herkesin cildi farklıdır ve farklı tedavi gerektirir. Sizin için en iyi lazeri bulmak için kozmetik veya cilt bakımı lazer merkezindeki bir uzmana danışın . Oradaki uygulayıcı hem cildiniz hem de görmek istediğiniz sonuçlar için en iyi tedaviyi önerebilecektir. Dr Dicker’a göre, “Avustralya’nın çoğu eyaletinde lazer pratisyenlerinin gerekli nitelikleri veya lazer makinelerinin kullanılabileceği kalite kontrol standartları üzerinde düzenleyici bir kontrol bulunmadığını” bilmek de önemlidir. En iyi tedaviyi aldığınızdan emin olmak için araştırmanızı yapmanızı ve deneyimli, Üniversitede kalifiye pratisyenlerin bulunduğu bir tıbbi lazer kliniği seçmenizi önerir.

En İyi En Yeni Cilt Bakımları

Teknoloji ve bilim gelişmeye devam ettikçe lazer terapileri daha verimli ve yenilikçi olmaya devam ediyor. Bu yenilikte öncü olan ve en yeni ve en iyi cilt bakımlarını yaratan Cynosure’dur . Cynosure, lazer teknolojisi alanında, sürekli olarak yeni ve geliştirilmiş estetik lazer ve ışık tabanlı teknolojiler geliştiren ve üreten bir dünya lideridir. Güzel sonuçları ve yaşamı değiştiren faydalarıyla tanınan Cynosure, Picosure Skin Revitalization ve Revlite Q-Switched Nd:YAG Laser gibi muhteşem bir cilt elde etmek için en iyi yeni lazer terapilerini yaratır. Lazerle Cilt Yenileme

1. Picosure Cilt Canlandırma Tedavisi

Picosure lazer, cilt canlandırma ve kırışıklıkların, akne izlerinin ve pigmentasyon problemlerinin tedavisi için yeni altın standarttır. Lazer, elastin ve kollajen üretimini uyarmak için cilde ultra kısa (saniyenin trilyonda biri) darbeler göndermek için pikosaniye teknolojisinin gücünden yararlanır. Bu devrim niteliğindeki teknoloji, hastaların aynı cilt hasarı olmadan ablatif bir lazerin olağanüstü sonuçlarını elde edebilecekleri anlamına gelir. Tedavi, çok az veya hiç kesinti olmaksızın gençleşmiş, genç ve temiz bir cilt yaratmak için olağanüstüdür.

İyileşmek Ne Kadar Sürer?

Picosure hastaları için kesinti süresi minimumdur. Tedaviyi tipik olarak birkaç saat süren hafif kızarıklık ve şişlik izlese de hastalar günlük aktivitelerine hemen dönebilir.

Acıtır mı?

Dr Dicker’a göre, Picosure tedavileri “tipik olarak ciltte hafif ila orta derecede karıncalanma ve ısı hissi gibi hissetmek olarak tanımlanır.” Küçük rahatsızlığa rağmen, çoğu hasta prosedürü tolere etmeyi kolay bulmaktadır.

Fiyatı ne kadar?

Picosure Skin Revitalization’ın maliyeti, prosedürü almak için nereye gittiğinize ve cildinizin ne kadar tedaviye ihtiyacı olduğuna bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Kozmetik ve Lazer Tıp Merkezlerinde , genellikle önerilen dört tedavi ile tedavi başına maliyet yaklaşık 440 $’dır. Picosure pahalı olabilse de, müşteriler genellikle sonuçların ekstra maliyetten daha ağır bastığını düşünür.

2. Revlite Q-Switched Nd:YAG Lazer Tedavisi

Revlite, bir dizi cilt sorununu %60 daha fazla güçle tedavi etmek için nanosaniye darbeleri kullanan devrim niteliğinde bir teknolojiye sahip yeni nesil Q-Switched Nd:YAG lazerdir. Bu lazerle tedavi, koyu lekeler ve melazma gibi pigmentasyon sorunlarının yanı sıra akne izleri ve damar lezyonları olanlar için olağanüstü sonuçlar verir. Daha net ciltler yaratmanın yanı sıra, bu ablatif olmayan lazer, cilt yenileme için etkili bir yöntemdir ve kesinti süresi yoktur. Lazerle Cilt Yenileme

İyileşmek Ne Kadar Sürer?

Picosure gibi, Cynosure’un Revlite Q-Switched Nd:YAG lazeri de hastaların günlük aktivitelerine hemen geri dönebilmeleri ile minimum kesinti süresine sahiptir. Dr Dicker, bunun “daha ​​çok bir öğle yemeği prosedürü” olduğunu söylüyor.

Acıtır mı?

Revlite lazer tipik olarak ağrıya neden olmamasına rağmen, hastalar tedavilerden çok az rahatsızlık hissedebilir. Dr Dicker, “Revlite lazerin cilt üzerindeki hissini tanımlamanın en iyi yolu, küçük sıcak havai fişekler gibidir” diye açıklıyor.

Fiyatı ne kadar?

Revlite Q-Switched Nd:YAG lazer kullanan tedaviler, genellikle Picosure’dan daha ucuz olmasına rağmen, fiyat açısından da büyük farklılıklar gösterebilir. Kliniğinizden bir fiyat teklifi istemek her zaman en iyisi olsa da, hastaların tedavi başına 150 ila 400 dolar arasında herhangi bir yerde ödeme yaptıkları bilinmektedir. Dr Dicker’a göre, Kozmetik ve Lazer Tıp Merkezlerinde Q-Switch Nd:Yag lazer kullanarak lazerle tonlamanın maliyeti tedavi başına 165 $’dır. Lazerle Cilt Yenileme

En İyi Lazer Cilt Ürünleri

Lazer cilt tedavisini aldıktan sonra cildinizin iyileşmesine ve en iyi sonuçları elde etmesine yardımcı olmak için doğru ürünleri kullanmak çok önemlidir. Tedavi sonrası ürünler söz konusu olduğunda, Rationale’nin Essential Six serisinden çok daha iyi olamaz . Güçlü oldukları kadar lüks ve nazik olan bu ürünler, tıbbi cilt bakımında inanılmaz bir devrim yarattı. Sabah üç adım ve gece üç adım içeren bu altı ürünlü rejim, tüm cilt tipleri için tam cilt koruması ve onarımı sunar. Lazerle Cilt Yenileme

1. İmmünolog Niacinamide Serum

Rationale’s Immunologist Serum, bağışıklık tepkilerini artırarak cilt berraklığı ve sakinliği yaratır. Ayrıca melanin üretimini normalleştirmeye yardımcı olacak bileşenler içeren bu güçlü küçük serum, cildinizi anında mükemmel şekle getirecektir.

2. Süper Antioksidan Ace Gençleştirici Serum

Super Antioxidant Ace, hasarlı cildi korumak ve canlandırmak için botanik özler ve antioksidanlar kullanır. Ayrıca bir dizi vitamin içeren bu serum, cildi sıkılaştırmak ve harika bir şekilde parlak bir cilt için parlaklığı yeniden etkinleştirmek için tasarlanmıştır.

3. Fotodinamik Işık Aktif Gündüz Kremi SPF15

Rationale’nin Fotodinamik Gündüz Kremi SPF15, D Vitamini seviyelerini artırmak ve cildi gençleştirmek için ışığın gücünden yararlanır. Aynı zamanda, bu çok görevli krem, UV, kızılötesi ve görünür ışığa karşı yatıştırıcı, koruyucu bir kalkan sağlar.

4. Proceramide Emülsiyon Hazırlayıcı Temizleyici

Proceramide Emulsion, cildi kir ve makyajdan nazikçe temizlerken, besleyici lipidlerle nemi ve sıkılığı artırır. Berrak bir cilt yaratmada rakipsiz olan bu temizleyici, güçlü antioksidanlar ve seramidlerle doludur.

5. Katalizör Cilt Arındırıcı Serum

Canlandırıcı bir cilt için genç ve ışıltılı görünmek için Catalyst Skin Refining Serum’un yerini hiçbir şey tutamaz. Cildin pH’ını genç bir asitliğe yeniden ayarlamak için çalışan serum, cildin sıkı ve pürüzsüz hissetmesini ve nemli ve parlak görünmesini sağlar.

6. DNA Yeniden Aktive Edici Gece Kremi

DNA Yeniden Etkinleştirici Gece Kremi, cildi gece boyunca güçlendirmek ve beslemek için tasarlanmış güçlü bir onarım formülüdür. A Vitamini ve DNA Onarım Enzimlerinin üç formunu içeren krem, hücresel yenilenme sürecini beslemeye çalışır.

 • Beneficial Plant
  12 ay önce

  Teşekkürler, harika bilgiler
  beneficialplant.com

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Lazerle Cilt Yenileme Hakkında Herşey