e
sv

Kil Maskesinin Cilde Faydaları

1150 Okunma — 22 Temmuz 2022 17:30
Kil Maskesinin Cilde Faydaları
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kil Maskesinin Cilde Faydaları

Kil denilince akla ilk gelen cilt bakım rutinleri olmuş durumunda . Doğanın bizlere sunduğu bu mucizevi ürün bir çok markanın  içeriğini zenginleştirerek bizlere sunmuş olduğu son zamanlarda her şeyin doğalına yönelen kozmetik markalarının ise vazgeçilmez bir ürünü olmuş durumda. Haftalık cilt bakımı rutininize ekleyebileceğiniz kil içerikli ürünlerin kullanımı da oldukça pratik ve doğal çözümler sunmaktadır.

Kil maskesinin düzenli kullanıcıları bilir ki ciltteki bıraktığı ipeksi ve pürüzsüzlüğün yanında sizlere de tertemiz bir cilt bıraktığını.

Peki hala kil maskeleriyle tanışmamış olanlar varsa işte tam onlara göre hazırladığımız bu içerikte kil  maskesi nedir?  Kil maskesi cildimize ne gibi faydalar sağlamakta ?Ayrıntılarıyla sizlerle tanıştırmaya geldik.

Kil Maskesinin Cilde Faydaları

https://www.youtube.com/watch?v=Hnq5_GQ9-V8 Farklı Kil maskesi tarifleri

Kil Maskesi Nedir?

Kil, volkanik bir taştan elde edilen özünde  doğal bir malzemedir. Kilin içerisine su, gülsuyu  ya da saf su gibi sıvılarla çamur haline getirilmesiyle mineraller açısından zenginleştirilmiş bir cilt maskesi haline getirilmiştir. Tedavi amaçlı da kullanılabilen kil maskeleri sanılanın aksine sadece yüze değil vücuda da uygulanabilmektedir.

Herkes tarafından  bilinen yeşil kilin yanı sıra beyaz ve pembe gibi çeşitleri de bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Cilt temizliği , gözenek arındırma, cilt yenileme gibi özellikleri dolayısıyla tercih edilen kil maskesinin daha bir çok özelliği bulunmaktadır.

 

Kil Maskesinin Cilde Faydaları

 

Kil Maskesinin Faydaları

 1. Düzenli kullanımda cilt lekelerini açar
 2. Akne ve sivilce oluşumu gibi cilt sorunlarına engel olur
 3. Cildi sıkılaştırma etkisi bulunmaktadır
 4. Ciltteki kan dolaşımını artırıyorken cildin yenilenmesini de sağlar
 5. Gözenekleri temizler, açar
 6. Cildi derinlemesine temizler
 7. Ciltteki fazla yağ görüntüsünü alır
 8. Cilde ekstra parlaklık kazandırır
 9. İnce kırışıklıkları açar
etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kil Maskesinin Cilde Faydaları