e
sv

Kahve içmemesi gereken 4 insan türü

590 Okunma — 05 Aralık 2022 10:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sabahları taze demlenmiş bir fincan kahve ile gününüz daha uygun olabilir! Kafein bağımlıları moralinizi bozmak istemeyiz ama  birtakım tepkilere sahip bireylerin kahve içilmemesi önerilir.

1. Mesaneleri çok etkin olan bireyler:

Çok etkin bir mesane çoklukla tesirlerini geceleri göstererek tuvalet ihtiyacınızındaki sıklığı arttırarak meşgul eder. Bu duruma Menopoz, drenaj ilaçları yahut zayıf bir pelvik taban da mesanenin çalışmasını sağlar.

Kahve de devreye girerse, yaşanan durumun oluşması mümkündür. Zira: Kahve yalnızca idrar ölçüsünü arttırmakla kalmaz, birebir vakitte idrara çıkma isteğini de arttırır.

2. Panik bozukluğu ve anksiyetesi olan şahıslar:

Gergin misiniz ve muhtemelen teşhis edilmiş bir panik bozukluğu yahut korkudan muzdarip misiniz? O zaman  katiyen kahveden kaçınmalısınız.

Kahve, sirkülasyonu ve metabolizmayı uyaran doğal bir uyarıcıdır. Tertipli olarak panik atak yahut korku çeken bireyler, aslında kahve içerek daha da kötüleştirebilirler. Sistemli kahve tüketimi de sonluluk ve huzursuzluğu artırabilir.

3. Hassas mide ve bağırsakları olan bireyler:

Düzenli olarak kahve içen herkes, içeceğin bağırsak aktivitesini uyardığını fark edecektir. Bu nedenle, sabah kahvenizden sonra tuvalete gitmeniz alışılmadık bir durum değildir.

Bununla birlikte, bir fincan kahve içmek hassas bir mide ve bağırsaklar için epeyce karşıt tesir yaratmaktadır . Özellikle hassas bağırsak sendromu olan bireyler kahveden uzak durmalıdır.

4. Kalp sıkıntıları olan şahıslar:

Doktorlar ayrıyeten kalp sorunlarınız varsa kahve içmemenizi tavsiye ediyor. Popüler sıcak içecek bir uyarıcı olduğu için, alışılmadık derecede süratli kalp atışı yahut kalp ritmi olanlarda ritmin daha da olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Bunun yerine acı bakla kahvesi yahut tahıldan yapılan kahve üzere kafeinsiz alternatifleri tercih edin.

Sağlık

Kahve

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kahve içmemesi gereken 4 insan türü