e
sv

Psikolog – Psikoterapist Eylem Yıldırımçakar

727 Okunma — 05 Aralık 2022 09:54
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ben Psikolog – Psikoterapist Eylem Yıldırımçakar, Yüzüncü yıl üniversitesi psikoloji bölümünden mezunum. Uzun bir zamanımı eğitimler almaya ve alanda stajlarımı yapmaya ayırdım. Bilişsel davranışçı terapi eğitimimi Dr. Psikiyatrist Cemil Çelik’ten aldım. Yine BDT eğitimimi bir de Dr.Öğr. Üyesi Gizem Akcan’dan aldım. Bunların yanı sıra çözüm odaklı terapi, aktarım odaklı terapi, cinsel terapi, oyun terapisi, çocuk psikolojisi, çift-ilişki-evlilik sorunları üzerine eğitimler aldım. Bir psikolog grubuyla uzun bir dönem boyunca bu eğitimlerin süpervizyonlarını gerçekleştirdik. Daha önce Say Psikoloji adında bir klinikte çalıştım. Şu an online seanslar almaktayım ve bir kuruma kurum psikoloğu olarak danışmanlık hizmeti vermekteyim. Ayrıca bir psikoloji dergisinde, “Onto Dergisinde”, yazarlık yapmaktayım. Şu sıralar çözüm odaklı terapi ekolünü; daha kısa zamanda danışana maksimum fayda amacını benimsediği ve sorun yerine çözümlere odaklandığı için benimsemekteyim. Ancak danışanın ihtiyaçlarına göre bilişsel davranışçı ya da mindfulness odaklı terapi seansları da sürdürmekteyim.

Psikanaliz alanına da ayrıca bir ilgim olduğu için bu düstur çerçevesinde yayımlanmış yazılarım bulunmakta ve dileyen danışanlarla rüyalarındaki sembollerin gerçek hayattaki anlamlarına kadar çözümlediğimiz, kişinin travmalarını bilinçaltından bilince taşıyıp çözümlemeye çalışıp danışanın daha uzun süreli; kendini fark edebilmesine, kendiyle ve geçmişiyle, kimliğiyle barışabilmesine yardımcı olan seanslar da gerçekleştirmekteyim.
Kaygı, Depresyon, İlişki Sorunları-çift Sorunları-evlilik Sorunları, Kimlik Bunalımı, Fobi, Panik Bozukluk, Dikkat Sorunları, Motivasyonsuzluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Bipolar Bozukluk gibi birçok danışan portföyü ile terapiler gerçekleştirmekteyim.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Psikolog – Psikoterapist Eylem Yıldırımçakar