e
sv

Evinizin en pis noktalarını sizler için açığa kavuşturuyoruz!

718 Okunma — 04 Aralık 2022 15:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Evinizi temizledikten sonra es geçtiğiniz noktalar olabilir lakin bu noktalara katiyen dikkat etmenizi öneriyoruz…

Eviniz her vakit nizamlı ve pak mi? Her ne kadar birinci bakışta pak üzere görünsede ne yazık ki, bu birinci izlenim çoklukla aldatıcıdır.  Çünkü konutta paklık yaparken herkesin nitekim unuttuğu noktalar muhakkak vardır.

Eğer bu noktaları keşfetmez ve üzerine düşmezseniz  vakitle, sıhhatiniz için pek âlâ olmayan gerçek bakteri sapanları oluşur.

Bizler sizler için meskeninizde muhtemel bakteri çeşitlerini ortaya çıkarmak için ipuçları ile geldik!  Bu noktaları es geçmeyin ve kesinlikle denetim edin.

1. Süngerler

Mutfağınızda bulaşıkları yıkadığınız süngeri ne sıklıkla değiştirirsiniz? Kokmaya başlar başlamaz mı yoksa parçalanmaya başladığı vakit mı?  Sıhhatiniz için sünger temizliğine çok dikkat etmelisiniz.

Ne de olsa, sünger ıslak ve nemlidir ve bu sebeple süngerin üzerinde 300 milyona kadar mikrop dolaşabilir. Bilhassa bulaşıkları yıkarken bulaşıklara, bardaklara ve çalışma yüzeylerine de bulaştırırsınız. Bu sebeple de sünger, bakteri kaynağı olmaması için haftada bir değiştirilmelidir.

2. Ocaktaki düğmeler

Ocağın üzerindeki düğmeler de paklık yaparken hakikaten her vakit gözden kaçan yerlerden biridir.  Burada bulunan düğmelerde bakteri sapanı oluşabilir. Yemek pişirirken pek çok şey karşıt gitmekle kalmaz, parmaklarınız da her vakit pak değildir. Yağ, sos artıkları, şeker kalıntıları, tuz üzere besinler ocaktaki düğmelere takılıyor. Ocak üzerinin sıcak olması ve hatta bazen hafif nemli  olması her çeşitten küf ve bakteri için eksiksiz bir hayat alanı sunuyor.

3. Kumandalar

Son olarak, uzaktan kumanda bu listeden eksik olamaz. Muhakkak teoremlere göre bazı şahıslar uzaktan kumandanın kimi tuvaletlerden daha kirli olduğunu sav ediyor. Aslında bu pek şaşırtan değil, gerçeklik hissesi olabilir. Sonuçta, aygıta günde birkaç sefer dokunulmakla kalmıyor, yapışkan yemek artıkları ve kırıntıları ile deri döküntüleri, sigara külleri ve gibisi şeyler kendilerini düğmeler ortasında ve plastik üzerinde rahatta yer edinebiliyor.

İpucu

Temiz,Sünger,Bakteri,Zaman

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Evinizin en pis noktalarını sizler için açığa kavuşturuyoruz!