e
sv

Eski Survivor Yarışmacısı Sema Aydemir yardım için gittiği Hatay’da depreme yakalandı

375 Okunma — 21 Şubat 2023 19:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kahramanmaraş merkezli yaşanan sarsıntılarda en çok etkilenen vilayetlerin başında gelen Hatay’da günlerdir yardım için bulunan ve yemek dağıtımı yapan eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir, dün akşam yaşanan zelzelede bölgedeydi. Yan taraflarında bulunan binanın duvarlarının yıkıldığını ve can güvenliklerinin bulunmadığını söyleyen Aydemir, depremzede vatandaşlar için bölgede kalmaya devam edeceklerini söyledi.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzeleler sebebiyle 10 vilayetimizde yıkıcı sonuçlar ortaya çıktı. Birçok binanın büsbütün yıkıldığı vilayetlerin başında gelen Hatay’da dün akşam ard arda 2 sarsıntı daha yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan sarsıntılar sonrasında istekli olarak Hatay’a giden ve yemek dağıtımı yapan eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir, dün akşam gerçekleşen zelzelede neler yaşadıklarını anlattı.

“Yıkılan Çok Bina Var”

Depremin akabinde Instagram hesabından öykü paylaşımı yapan Sema Aydemir, “Allah bir daha yaşatmasın. Çok müthiş, çok çaresiz kalıyor insan. Yıkılan çok yer var şu an. Biz yeterliyiz çok şükür, merak etmeyin” dedi.

“Yanımızdaki Binanın Duvarları Yıkıldı, Bizi İnançlı Alana Aldılar”

Gün aydınlanınca Instagram hesabından görüntü paylaşan Sema Aydemir, sarsıntı bölgesinden ayrılmayacaklarını ve yemek dağıtımı yapmaya devam edeceklerini söyledi. Yaşadıkları sıkıntı vakitlerden bahseden Aydemir, şu tabirleri kullandı: “Dün gece çok büyük bir zelzele oldu. Çok korktuk, herkes çığlık çığlığaydı. Yanımızdaki binanın duvarları yıkıldı. Biz gece tahliye edildik. İnançlı bir bölgeye geçmiştik lakin artık tekrar mutfağa geldik. Haklı olarak ailelerimiz ‘sizin de can güvenliğiniz yok, gelin’ diyorlar. Haklılar…”

“Yemek Dağıtmaya Devam Edeceğiz”

Buradan her gün 70 bin yemek çıkıyor. Sabahtan akşama kadar yemek yapıp, paketleyip, dağıtıyoruz. Biz gidersek bir tertip kurulana kadar bu beşerler yemek bulamayacaklar. Biz buraya istekli olarak geldik. Sarsıntı olduğu için gidemeyiz. Süremiz dolana kadar ve yeni gönüllüler gelene kadar devam edeceğiz.” Dedi.

Deprem,sema aydemir

Eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir, depremzedelere yardım için Hatay’a gitti. Ünlü yarışmacı yardım için gittiği Hatay’da zelzeleye yakalandı…

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Eski Survivor Yarışmacısı Sema Aydemir yardım için gittiği Hatay’da depreme yakalandı