e
sv

Duşa kabindeki su lekelerinden sıkılanlar, buraya!

299 Okunma — 04 Mayıs 2023 13:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Artık duş kabinleriniz ayna üzere parıldayacak!

Eğer duş kabinlerinizin camlarını temizlemekten sıkıldıysanız, ne kadar temizlerseniz temizleyin kireç lekelerinden kurtulamıyorsanız duş kabinlerinizi temizlemenin en doğal haliyle sizlerleyim. Yalnızca birkaç gereç ile pırıl pırıl yapacağınız duş kabinleriniz üstelik eskisi kadar kolay kirlenmeyecek..

Duş Kabinleri Nasıl Temizlenir?

Sirke ve Karbonat

Birçok alanda kullanılan sirke, olağan ki temizlikte de hayli işimize yarıyor. Tek başına bile kâfi bir paklık gereci olabilen sirkeyi birde karbonatla birleştirdiğiniz vakit duş kabinleriniz pırıl pırıl ayna üzere parlayacak.

Yapmanız gerekenler yalnızca küçük bir kap içerisine bir fincan karbonat koyun ve üzerine bu karbonatı hamursu kıvama getirecek kadar sirke ekleyin, elde ettiğiniz karışım büsbütün homojen bir hal aldıktan sonra temizlemek istediğiniz bölgeye bir sünger yardımıyla sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Akabinde güzelce yıkayıp kurulayın. Böylelikle duş kabinleriniz hem derinlemesine temizlenmiş olacak hem de her zamankinden çok daha geç kirlenecek.

Limon Tuzu

Bildiğiniz üzere limon tuzunu kireçlenen çaydanlıkların içerisine birkaç adet atılıp kaynatıldığı takdirde içindeki tüm kireci söküp atar ve çaydanlığınız tertemiz olur. Bu seferde duş kabinlerinizin paklığında size yardımcı olacak limon tuzunu hiç hafife almayın derim.

Duş kabinlerinizdeki kireci derinlemesine temizlemek için gerekli olan gereçler yalnızca 4 tatlı kaşığı limon tuzu, 1 su bardağı su ve sprey şişesi..
Limon tuzu ve suyu yeterlice karıştırın ve sprey şişesine aktarın. Limon tuzlu suyunuzu cam silme deterjanları üzere kullanın ve son olarak duş kabinini duru suyla durulayın ve kuru bezle leke kalmayacak biçimde silin. İşte kireç lekelerinden arınmak bu kadar kolay!

İpucu

Limon Tuzu

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Duşa kabindeki su lekelerinden sıkılanlar, buraya!