e
sv

Cilt Bakımı Rehberi: Karma Cildi Düğün Gününe Nasıl Hazırlarsınız?

545 Okunma — 13 Ocak 2023 18:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2023 düğün dönemi, ışıltılı bir cilde sahip büyüleyici gelinlerle dolu olacak. Doğal bir ışıltıya sahip olmak her gelin adayı için bir nimettir. Lehinize çalışabilecek tek şey, cilt tipine nazaran yanlışsız eserleri seçmek ve sağlıklı beslenmek.

2023 düğün dönemi, ışıltılı bir cilde sahip büyüleyici gelinlerle dolu olacak. Doğal bir ışıltıya sahip olmak her gelin adayı için bir nimettir. Lehinize çalışabilecek tek şey, cilt tipine nazaran hakikat eserleri seçmek ve sağlıklı beslenmek.

Karma cildi düğün gününe hazırlamanın yolları var. Gelin adaylarının cilt bakım rutinlerini nasıl sürdürebileceklerini anlamak için makalemizi okumaya devam edin.

Karma Cilt Nedir?​

Kombinasyon dermal katman birebir vakitte ‘karışık cilt’ olarak tanımlanır. Yüzün kalan kısmı yağlı hale gelirken kuru kalan birkaç alanı vardır. Ekseriyetle bir T bölgesi oluşturulur. Yüzün geri kalanı kuru kalırken alın, çene ve burun yağlı kalır.

Bu nedenle cilt bakım eserlerini seçerken ne aldığınıza ve nereye uyguladığınıza dikkat etmelisiniz. Yağlı bölgeye yüksek oranda nemlendirici eserler uygularsanız sivilce, siyah nokta, sivilce ve gözenek açılması üzere meseleler yaşarsınız.

Bu nedenle, işte size kolay bir rehber.

Karma Cilt Temizliği​


Yüzünüzü günde iki kere hafif temizleme sütü yahut hafif bir yüz yıkama suyu kullanarak temizlemelisiniz. Siyah noktalarınız varsa, yüzünüzün her yerine uygunca sürmek yerine yalnızca o bölgede bir kese kullanın.

Karma Cilt Peeling​


Ayrıyeten kızarıklık, kuruluk ve sivilce yaşadığınız bölgelere kese uygulamaktan kaçınmalısınız. Portakal kabuğu yahut ceviz tozu üzere doğal peelinglerin kullanılmasını öneririz. Bu eserler cildi besler ve dermal katman üzerinde hafif kalır.

Mesken üretimi bir peeling tanımı var. Kuru nane yapraklarına gereksiniminiz var ve bunları ezilmiş susam ve bal ile karıştırın. Güneşin neden olduğu hasar varsa onarırken siyah noktaların ve beyaz noktaların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Ovmayı dairesel hareketlerle yüzünüze yavaşça ovun. Beş dakika sonra yüzünüzü uygunca yıkayın.

Gece yatmadan evvel yüzünüze benzoil peroksit uygulamanızı öneriyoruz, yüzünüzdeki, bilhassa T bölgesi bölgesindeki fazla yağı gidermeye yardımcı olur ve öbür kuru bölgeleri de nemlendirir. Cildinizi pürüzsüz, yumuşak ve kusursuz bırakırken doğal bir eksfoliant vazifesi görür.

Karma Cilt Tonlama​


Gül bazlı tonerler, karma ciltler için en güzelidir. Gül suyunu buzdolabında saklayın, pamuklu pedleri içine batırın ve cildinize yavaşça sürün. Açık gözenekleri sıkılaştıracaktır. Yüzünüzdeki kuru ve yağlı bölgelere yarar sağlayacaktır.

Karma Cilt Nemlendirici Uygulaması​


Yüzünüze alırken seçici olmalısınız. Birebir nemlendiriciyi kışın yüzün yağlı bölgesinin bile kuruduğu vakitlerde uygulayabilirsiniz.

İşin püf noktası, nemlendiriciyi yüzün kuru kısmına uygulamak ve akabinde az ölçüde yağlı bölgeye uygulamaktır. Hatta nemlendiricinizi T bölgesine uygulamadan evvel içine bir damla su ekleyebilirsiniz. Daha hafif bir kapsama alanı sunacak ve sivilceleri önleyecektir.

“Bazı doğal içerikler karma cildi nemlendirmeye de yardımcı olabilir. Bal , karma ciltlere çok yakışır”. Ayrıyeten bala limon suyu ekleyip tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. 15 dakika sonra yıkayın.

Bir çay kaşığı saf gliserin ve 50 ml gül suyundan nemlendirici yapabilirsiniz. Bir kavanozda saklayın ve tüm yüzünüze bu losyondan biraz uygulayın. Bal ve saf gliserin nemlendiricidir. Ortamdaki nemi cilde çekerler.

Gece bakımının bir modülü olarak bilhassa kış aylarında yüzün yağlı bölgelerinden çok kuru bölgelerinin beslenmeye muhtaçlığı olabilir. Besleyici bir krem sürün ve yalnızca kuru bölgelere iki dakika masaj yapın. Akabinde nemli pamuk yünü ile silin.

Maskeleme​

Bir meyve maskesi hem yağlı hem de kuru bölgelere uygundur ve daha sık kullanılabilir. Haftada iki sefer cildinizi şımartabilirsiniz. Bir muzu ezin, bir elmayı rendeleyin, bir çorba kaşığı papaya posası alın ve hepsini karıştırın.

Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika sonra yıkayın. Maskeyi daha besleyici ve ağır hale getirmek için ezilmiş yulaf, öğütülmüş badem, bal ve yoğurt da ekleyebilirsiniz, böylelikle kıyafetlerinizi kirletmezsiniz.

Bu maske hem kuru hem de yağlı bölgelere uyacaktır. Yumurta ekliyorsanız yoğurt ölçüsünü azaltabilirsiniz. Yüze uygulayın fakat dudak ve göz etrafından kaçının. Yarım saat sonra yıkayın.

 

Yüzün,Kuru,Yağlı,Nemlendirici,Hafif,Cildi,Bal,Bölgesi,Bölgelere

 

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Cilt Bakımı Rehberi: Karma Cildi Düğün Gününe Nasıl Hazırlarsınız?