e
sv

Cildinize hak ettiği değeri verin!

72 Okunma — 12 Aralık 2023 15:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cildinizin pırıl pırıl parlamasını istiyorsanız rutinlerinizden asla vazgeçmeyin!

Ne yazık ki tüm ciltler epey hassastır ve hava değişikliklerinden, güneşten, nemden hatta ıstıraptan bile etkilenir ve tepki gösterir. Kimi vakit kurur ve pul pul dökülmeler yapar kimi vakit yağlanır ve sivilcelenir. Ama cildimize bakarsak onunla ilgilenirsek ve cildimize uygun eserleri kullanırsak bu durumların bir birçoklarından kaçabiliriz.

Cildinizin daha parlak ve genç görünmesini istiyorsanız cilt bakımınızı rutin haline getirmeniz gerekir. Her gün tertipli olarak makyajınızı temizlemeniz, cildinize uygun eserleri kullanmanız ve bilinmeyen kimyasalları cildinize uygulamamanızı tavsiye ederim. Gelin birlikte cilt bakım rutininizin nasıl olmasını gerektiğine bakalım.

Cilt Bakım Eserlerinin Kullanım Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

Temizleme

Her şeyden evvel cildimizi her gün derinlemesine temizlemeliyiz. Cildimizi temizleyerek makyaj, kir ve sebum üzere hususlardan arınmış oluruz. Cilt tipinize uygun yüz temizleme jelini kullandığınızda cildinizin kirlerden nasılda arındığını gözlerinizle göreceksiniz.

Tonik

Cildinizi temizlediniz ancak tonik uygulaması da epey değerlidir. Tonik uygulaması cildin derinlemesine temizlenmesini sağlamanın yanı sıra gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Gözeneklerin sıkılaşmasının yanı sıra ayrıyeten sistemli kullanımda siyah noktaları büsbütün giderir.

Serum

Cilt bakım rutinlerinde serumlarda epeyce değerli bir yere sahiptir. Lakin cilt sorunlarınızı bilmeli ve ona nazaran eserler kullanmalısınız. Ayrıyeten en çok sorulan sorulardan biriside serumların nemlendiriciden evvel mi yoksa sonra mı kullanıldığıdır. Serumlar nemlendiriciden evvel kullanılır ve nemlendiricinin daha cildin daha derinine inmesini sağlar.

Nemlendirici

İşte en cilt bakımının neredeyse en kıymetli adımına geldik. Cildinize uygun nemlendiriciler cildinizi pamuk üzere yaparak daha canlı görünmesini sağlayabilir. Cilt tipinize nazaran su bazlı ya da yağ bazlı nemlendiriciler tercih edebilirsiniz.

İpucu

Nemlendirici,Cilt Bakım

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Cildinize hak ettiği değeri verin!