e
sv

Buzdolabı alırken dikkat edilmesi gerekenler

692 Okunma — 06 Aralık 2022 11:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Beyaz eşyalarını yenilemek isteyenlerin dikkatine!

Yeni evlenecekler ya da beyaz eşyalarını yenilemek isteyenlere küçük lakin hayat kurtaran tavsiyelere hazır mısınız?

Öncelikle Buzdolabı meskenin yapı taşıdır. Manavdan, pazardan aldığımız tazecik sebzelerin uzun mühlet tazeliğini muhafazası, güzelce soğutması, iç hacmi, derinliği derken aslında birçok özelliğe sahip olmasını isteriz, ee tabi bütçe dostu da olmalı. Bir buzdolabında direct cool sisteminin olması, buzdolabına konulan eserlerin çok daha süratli bir formda soğumasını sağlar. Bu sayede besinler daha uzun müddet dayanır, donma yahut çürüme yaşamaz, koku yapmaz ve bakteri üretmezler.

Eski buzdolaplarının en büyük meşakkati bizden bağımsız olarak art kısmında yahut derin dondurucusun da karlanma ve çok buzlanma yapmasıdır. Buda eserlerimize ziyan verir. Bunu engellemek için geliştirilen teknoloji frost free yada no-frost özellikli buzdolabı seçmeye ihtimam göstermelisiniz.

Renk Seçimi

Renklerden devam edecek olursak Gri, beyaz ve siyah seçenekleri ortasında kalabilirsiniz.

Beyaz risksiz her şeyle ahenk sağlayacak bir renktir bilhassa meskeniniz aşikâr değilse beyaz tercih edebilirsiniz.

Ama beyazdan sıkıldım farklılık olsun diyorsanız geriye gri (inox) ve siyah kalıyor.

Siyah hayli karizmatik dursa da ne yazık ki tozu çekiyor ve çok fazla belirli ediyor. Tekrar de bunları sorun etmem derseniz tercih sizin tabi ki çok şık duruyor.

Son olarak inox yani gri var. Gri hayli havalı duran renklerinden birisi, hem çok daha yeni, aktüel, gösteriyor hem de beyazdan daha farklı duruyor. Her hoşun bir kusuru olduğu üzere inoxta da var. Parmak izlerini, lekeleri çok fazla muhakkak ediyor fakat buna bir tahlil olarak şimdilerde parmak müsaade yapmayan özellikte ve dokuda eserlerde çıktı. Esasen sayımız çok değil ya da bu benim için sorun değil derseniz tercih edebilirsiniz.

Eğer konutunuz muhakkak değilse ya da kiracı olacaksanız boyutuna dikkat etmelisiniz. Standart buz dolabı ölçüler çoklukla 186 cm uzunlukta, 70 cm en ölçülerine sahiptir. Şayet uzun bir dolap istiyorsanız bunun için birinci evvel konutunuzu belirlemeniz gerekir, yoksa standart ölçüler için aldığınız buzdolabı uygun olmayabilir.

Daha sonra ise çağımızın büyük meselelerinden güç tüketimi tabi ki. Yeni kuşak buzdolaplarında eskiye nazaran farklı bir tablo kelam konusu sizi bu uzun anlatımlardan karmaşık harflerden ve baş karışıklığından kurtarmanın kısa yolunu bildirmek isterim. Güç tablosunun sol altında yazan yıllık cinsten güç tüketim sayılarına bakmalısınız orada sizin ekonomik modda 1 yılda tüketebileceğiniz kıymetler yazmakta eserler ortasında kıyaslama yaparken bunu göz önünde bulundurmanız çok kıymetli çünkü ortadaki güç farkıyla yıllar uzunluğu kullanacağınızı ve güç fiyatlarının artacağını göz önünde bulundurursak bir buzdolabı daha alabilirsiniz. Ayrıyeten ses desibeline de dikkat etmeniz gerekli.

Buzdolabınızın içi kullanışlı olmalı, bölmelerinin sizin için kâfi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bilhassa şayet kombi tipi buzdolabı seçiyorsanız alt kattaki difrizlerin derinliği, genişliği ve çekmecelerini göz arkası etmeyelim.

İpucu

Buzdolabı,Beyaz,Enerji,Uzun

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Buzdolabı alırken dikkat edilmesi gerekenler