e
sv

Bestemsu Özdemir Afet Bölgesini Bir Bir Anlattı!…

449 Okunma — 23 Şubat 2023 00:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Afad gönüllüsü olarak sarsıntının birinci gününden bu yana zelzele bölgesinde çalışmalara birebir katılan ünlü oyuncu Bestemsu Özdemir, bölgeye gidip fotoğraf yayınlayan ünlüleri sert bir sözle topa tuttu. Bölgede yaşananları kaygı sinemasına benzeten ünlü oyuncu, “Gölcük sarsıntısından bin kat daha kötü” dedi. İşte Detaylar…

Bestemsu Özdemir Afet Bölgesini Bir Bir Anlattı!…

Güzel oyuncu Bestemsu Özdemir, afet bölgelerinde yaşananları adeta kaygı sinemasına benzetirkende anlattıklarıyla kimi ünlülere ateş püskürdü…

“Gölcük Sarsıntısından Bin Kat Daha Kötü”

“….17 Ağustos 1999 zelzelesinde konutumuz yıkıldı. Anneannemlerle Yalova’da yaşıyordum. Köpeğimiz kaybolduğu için o gece anneannemlerle annemin yanına gittik. Köpeğin kaybolması bizim bahtımızı değiştirdi. Binamızdan kimse sağ çıkamadı. Şu anki sarsıntı, Gölcük sarsıntısından bin kat daha kötü…..”

“İnsan Üzere Yardım Ettik…”

“…İki bayan gittik. Herkes, ‘Orada ne işiniz var?’ dedi. Birilerinin gitmesi lazımdı. Topladığımız yardımları dağıtmak için her gün 5-6 köy dolaştık. İnsan üzere dağıtım yaptık. Öbürleri üzere önlerine yemek atmadık. Fazla fazla götürüp, kıyafetleri kendilerinin seçmelerini istedik. ‘Sana bu renk yakışır, yakışmaz’ üzere sohbetler ettik. Bu beşerler aciz değiller, yalnızca depremzedeler… Onların önüne kıyafet atamazsınız. Vicdanımızı kaybetmişiz, bu durum beni çok üzdü…”

“Orası Sirk Değil”

“…Sosyal medyada paylaşım yapmakla kahraman olmuyorsunuz. Oradaki insanların durumunu paylaşmak çok ayıp… Orası sirk değil. Konu kahramanlık hiç değil! İnsanların motivasyona, sarılıp ağlamaya muhtaçlığı var. Köylerde bizimle dizi muhabbeti yapıp, deşarj oldular.”

“Tüm Ülke Dayanak Almalı”

Psikolojisinin bozulduğunu ve acılarını yaşadıktan sonra tüm ülkenin dayanak alması gerektiğini kelamlarına ekleyen oyuncu, şöyle devam etti:

“…Geçen gün arkadaşıma rastladım, her an zelzele olabilir diye elinde düdükle dolaşıyor. O düdüğü görmek bile insanı sarsıyor. Marmara sarsıntısıyla ilgili daima ikaz yapılıyor. Ailem Fethiye’de müstakil konutta yaşıyor. Benim meskenim deniz kenarında olduğu için anneme ‘Depremde meskenim yıkılırsa, beni siz çıkarırsınız’ diyorum. Annem kendimi toparlamam gerektiğini söyledi. Birkaç depremzede aileyi Fethiye’ye yerleştirmeye çalışıyorum. Hayvanlarını bırakmak istemedikleri için onları da götüreceğiz. Ortak yayında beni arayan ve iş isteyen bir kızımıza da iş bulmaya çalışıyoruz…”

bestemsu özdemir,Bestemsu Özdemir Deprem

Afad gönüllüsü olarak zelzelenin birinci gününden bu yana zelzele bölgesinde çalışmalara birebir katılan ünlü oyuncu Bestemsu Özdemir,  bölgeye gidip fotoğraf yayınlayan ünlüleri sert bir sözle topa tuttu. Bölgede yaşananları dehşet sinemasına benzeten ünlü oyuncu, “Gölcük sarsıntısından bin kat daha kötü” dedi. İşte Ayrıntılar…

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Bestemsu Özdemir Afet Bölgesini Bir Bir Anlattı!…