e
sv

Bebeğinizi Hızlı Uyutmak İçin Denenmiş Ve Test Edilmiş 5 Yöntem

529 Okunma — 19 Aralık 2022 16:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu denenmiş ve test edilmiş ipuçları, bebeğinizi süratli bir biçimde uyutmanıza yardımcı olacaktır. Doğumdan sonraki birinci aylarda karşılaşılan en büyük zorluklardan biri bebeği uyutmaktır. Birden fazla gün uykuya daldıktan dakikalar sonra uyanırlar…

Bu denenmiş ve test edilmiş ipuçları, bebeğinizi süratli bir biçimde uyutmanıza yardımcı olacaktır. Doğumdan sonraki birinci aylarda karşılaşılan en büyük zorluklardan biri bebeği uyutmaktır. Birçok gün uykuya daldıktan dakikalar sonra uyanırlar. Uyandığında huysuzlaşır ve onu tekrar uyutmak büyük bir iştir. Bu uzun müddet devam edebilir. Bu yüzden, telaşlı bebeğinizi uyutmanıza yardımcı olacak tüm ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağız.

1. Emzik Kullanın​


Bu, bebeğinizin süratli bir formda uyumasını sağlamak için yanılgısız bir numaradır. Bebeği emzirdikten sonra emzik verin. Emzik bebeği yatıştırmaya ve uykuya dalmasına yardımcı olacaktır. Bir araştırmaya nazaran, emzikler geceleri bebeği sakinleştirmeye yardımcı olur ve ayrıyeten ABÖS (Ani Bebek Mevti Sendromu) riskini azaltır. Bebek derin uykudayken emziği çıkarın. Resen düşerse emziği ( bebek için emzik kullanırken ) ağzına geri koymayın.

2. Ninni Çal​


Müziğin bebeğinizin beyni üzerinde olumlu bir tesiri olabilir. Yumuşak ve yatıştırıcı bir ninni seçin. Bebeğiniz için sakinleştirici bir atmosfer yaratmaya ve uygun uyumasına yardımcı olacaktır. Bunlardan birkaçını YouTube’da bulabilirsiniz. Bebeğiniz için uygun olanı seçin. Bebeğinizi rahatlatan bir ninni söyleyebiliyorsanız, bunun gibisi yok!

3. Bebeği Salla​


Birinci bir ila üç ay boyunca, birçok bebek kendi başına uyuyamaz. Sallanmak uykularının gelmesine yardımcı olabilir. Geceleri bebeğimi uyutmak için sallanan koltuk olarak da kullanılabilen oto koltuğunu kullanabilirsiniz. Bebeği yan yatırıp kollarınızın ortasında sallamak da çabuk uyumasına yardımcı olur.

4. Işıkları Söndür​

Bebeği karanlık ve sessiz bir odada uyuması için besleyin. Gerekirse loş ışıklar kullanın. Bir araştırmaya nazaran, loş ışıklar yahut ışık olmaması bebeğin daha uzun müddet uyumasına yardımcı olur.

5. Onlara Bacak Masajı Yapın​


Bebeklerin bütün gün oyun oynamaktan yorulduğunu ve bu nedenle uyuyamayabilirler. Onlara süratli bir bacak masajı yapmak onları rahatlatır ve çabuk uyumalarına yardımcı olur. Biraz yağ alıp avuç içlerinizde biraz ısıtıp bacak masajı yapabilirsiniz.

Bebekler her gün 10-12 saat yahut daha fazla uyumalıdır. Bebeğiniz uykuya direniyorsa, bir uzmana danışın. Gerisinde altta yatan bir sıhhat sorunu olabileceğinden tasalarınızı bilmelerini sağlayın.

Bebeği,Yardımcı,Bebek,Emzik

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Bebeğinizi Hızlı Uyutmak İçin Denenmiş Ve Test Edilmiş 5 Yöntem