e
sv

Avokado Yağı Saç Uzatır Mı?

625 Okunma — 19 Aralık 2022 15:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Saç uzaması için neden besleyici avokado yağı kullanmanız gerektiğini öğrenin. Avokado yağı, avokado yağının kaynağı olan çok istikametli avokado meyvesinden elde edilir. Temel besinlerle yüklüdür ve süratli nüfuz etme gücüne sahip hafif bir dokuya…

Saç uzaması için neden besleyici avokado yağı kullanmanız gerektiğini öğrenin. Avokado yağı, avokado yağının kaynağı olan çok taraflı avokado meyvesinden elde edilir. Temel besinlerle yüklüdür ve süratli nüfuz etme gücüne sahip hafif bir dokuya sahiptir. Saçınızın avokadonun içerdiği hayati minerallere, vitaminlere ve yağlara muhtaçlığı vardır. Yağı saçın nemine katkıda bulunur, kepeği azaltır, saç büyümesini teşvik eder, saçı hasardan korur ve parlaklık verir.

Avokado yağını saça kullanmanın potansiyel avantajlarını, nasıl kullanılacağını ve mümkün risklerini bu yazıda ele aldık. Yağın süratli nüfuz etme yetenekleri saçınızın sıhhatini güzelleştirebilir. Yüksek E ve D vitamini içeriğine sahiptir ve antiinflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir. Yağın bu özellikleri, saç büyümesini ve sıhhatini artırmak için ülküdür. Saç uzaması için neden avokado yağı kullanmanız gerektiğine bir göz atın.

1. Saçları Hasarlardan Korur​


Avokado yağı, içerdiği yağ asitleri ile saçı besleme ve ziyan görmekten muhafaza özelliğine sahiptir. Güneşe maruz kalma, sert şekillendirme metotları ve fön makinesi yahut düzleştirici üzere sıcak saç aletleri saç hasarının yaygın nedenlerinden bazılarıdır. Isıyla şekillendirici eserleri kullanmadan evvel, ısı hasarını azaltmak için saça avokado yağı sürün.

2. Serum Olarak Kullanmak​


Avokado yağı birebir vakitte saçlar için şekillendirici serum olarak da kullanılabilir. Avokado yağının omega-3 ve omega-9 yağ asitleri sağlıklı bir saçı desteklemeye yardımcı olur. Parmak uçlarınızla saçın ortasından uçlarına kadar yavaşça uygulayın, akabinde bir saç fırçasıyla eşit halde dağıtın.

3. Avokado Yağı Saç Uzatma​


Avokado yağı masajları uygulanarak saç derinizin kan akışı iyileştirilebilir. Bu, saç köklerine güç verebilir ve saç uzamasını destekleyen tıkanmış olanları temizleyebilir. D vitamini avokado yağında da bulunur. Yeni saç köklerinin gelişimi bu besin tarafından desteklenebilir. Bu formülü birkaç haftada bir tekrarlarsanız değişiklikleri göreceksiniz.

4. Kepeği Azaltır​


Saç deriniz kimyasal şampuanlar ve birtakım tıbbi durumların bir sonucu olarak kuruyabilir ve pul pul dökülebilir. Bu saç derisi probleminin bir sonucu olarak kepek gelişebilir. Kepek, çok yağlı yahut çok kuru saç derisinden kaynaklanabilir. Avokado yağı üzere doğal bir yağı topikal olarak uygulamak saç derisi sıhhatine yarar sağlayabilir. Saçınızı yıkamadan evvel, kepeği azaltmak için saç derinize biraz avokado yağı masaj yapın.

5. Parlak Saçlar Verir​


Avokado yağı, saçınızın gereksinim duyduğu tüm temel vitamin ve besinlerin güçlü bir kaynağıdır. Saçınıza parlaklık verebilir ve tüm saç tarzlarınızı geliştirebilir. Yağı elinize biraz alarak, ellerinizi birbirine sürterek saçınıza uygulayabilirsiniz.

Avokado Yağı ile Saç Maskesi Tarifi​

İçindekiler:

 • 1 yemek kaşığı avokado yağı
 • 1 yemek kaşığı sade yoğurt
 • 1/2 çay kaşığı bal

Yapılışı:
Saç büyümesini desteklemek için karışımı baş derinize yavaşça masaj yapın. 15 ila 20 dakika bekletin. Akabinde saçınızı yıkayın.

Saç,Avokado Yağı,Yağı

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Avokado Yağı Saç Uzatır Mı?