e
sv

Saç kırılmasını önlemek artık mümkün!

537 Okunma — 19 Aralık 2022 13:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geceleri çok hareket ederiz bu sebeple saçlar sürtünmeden kaynaklı önemli biçimde ziyan görebilir. Zira her ileri geri çevirdiğinizde, bilhassa pamuklu yahut keten yatak örtülerinde saçın ziyan görmesine, saç dökülmesine ve kabarmasına yol açabilir …

Geceleri çok hareket ederiz bu sebeple saçlar sürtünmeden kaynaklı önemli halde ziyan görebilir. Zira her ileri geri çevirdiğinizde, bilhassa pamuklu yahut keten yatak örtülerinde saçın ziyan görmesine, saç dökülmesine ve kabarmasına yol açabilir. 

Pürüzlü materyaller yalnızca saç yüzeyine ziyan vermekle kalmaz, tıpkı vakitte saçınızı nemden yoksun bırakır ve kurutur.

Saçınızın yırtılmasını yahut kırılmasını önlemek için örtü olarak ipek yahut saten üzere yumuşak materyaller kullanmanızı öneririz. Bunlar nemi meblağ ve daha az sürtünmeye yol açar.

Ayrıca kolay saç modelleri de saçlarınıza bakım yapmanıza yardımcı olabilir. Bu, siz uyurken saçların birbirine dolanmasını önlerken birebir vakitte sürtünme, kırılma ve kırık uçlardan korur.

Aşağıda saçlarınızı gece korumak için kullanabileceğiniz uyku saç modellerinden bir seçki derledik.

 Bu saç modelleri saçlarınızın kırılmasını korur!

1. Yüksek topuz

Tüm saçlarınızı bir elinize alın ve başınızın üstünde yavaşça topuz yapın. Ancak uyuyabilmeniz için topuz çok yüksekte bağlanmalı ve çok sıkı olmamalıdır. Topuzu yerinde tutmak için saç tokası kullanın, böylelikle uyurken saçlarınız gevşemez.

2.  Örgü

Saçınızı ortadan iki kısma ayırın. Akabinde saçtan bir tutam alın ve örün, süreci öbür saç kısmıyla tekrarlayın. Saçınızı yumuşak bir saç tokası ile sabitleyin. Bu uyku saç modeli yalnızca saçınızın tüm uzunluğunu korumakla kalmaz, birebir vakitte sonraki sabah yumuşak ve doğal dalgalı saçlara sahip olursunuz.

3. Klasik atkuyruğu

Bu saç modeli muhtemelen en kolay ve en kolay olanıdır. Saçınızı düşük bir at kuyruğunda toplayın ve örgüyü yumuşak bir saç tokası ile sabitleyin.

4. Klasik örgülü saç modeli

Bu örgü yalnızca süratli ve kolay yapılamaz, tıpkı vakitte çok da tesirlidir. Saçınızı her akşam klasik, enseden alçak, gevşek örgülü bir örgüyle örmek saç kırılmasını önler ve saçlarınızın daha fazla yapı ve hacim kazandırır. 

5. Uyku başlığı

Sadece saç modelleri değil, özel uyku boneleri yahut mikrofiber havlular da saçınızı gece saç kırılmalarından koruyabilir.

Nemi hapsettikleri ve ayrıyeten yastık ile saç ortasındaki sürtünmeyi azalttıkları için çok kuru saçları olan bireyler için bilhassa uygundurlar. Ek olarak, kırık uçlara karşı korurlar ve saçın kabarmamasını sağlarlar.

İpucu: Örgülerin gevşek olduğundan emin olun, aksi takdirde saç çizgisi ve saç kökleri gerginleşir. Ayrıca, sadece yumuşak kadife yahut ipek saç bağları kullanın ve bunların çekmeyi, takılmayı ve hasarı azaltacak metal bir kesim içermediğinden emin olun. 

Güzellik

Saç,Saçın,Saçlar,Örgü,Kırılma,Yumuşak

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Saç kırılmasını önlemek artık mümkün!