e
sv

24 Küçük Balkon Dekorasyonu Fikri

227 Okunma — 04 Mayıs 2023 19:22
Küçük Balkon Dekorasyonu
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Küçük Balkon Dekorasyonu Çoğu insan için apartman yaşamı, bir kulübe veya yüzme havuzu gibi lüksler için tam olarak açık alana sahip değildir. Ama eğer evinizde bir balkon veya veranda varsa, sevinin! Tam olarak istediğiniz gibi özelleştirmek için harika dış mekanların kendi küçük dilimine sahipsiniz. Detaylara biraz dikkat ederek (ve tabii ki uzman stil ipuçlarımızla!) küçük, sıkıcı bir balkonu kendi açık hava alanınıza dönüştürebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu için İpuçları

İşte dış mekanınızı yenilerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç ipucu.

Mobilya ile başlayın: Muhtemelen eklemek isteyeceğiniz ilk şey biraz mobilya olacaktır. Ancak unutmayın, balkonunuza koyduğunuz her şey hava koşullarına maruz kalacaktır. Reçine hasır, ferforje, tik ve plastik gibi malzemeler, Tabiat Ana’nın onlara fırlattığı şeylerin çoğuyla başa çıkabilir.

Bitkilerle süsleyin: Sırada, balkonunuzun parlamasına yardımcı olacak bazı öğeler ekleme zamanı. Bitkiler alanı renklendirmek için harikadır. Sardunya ve begonya gibi çiçekler, bambu gibi sağlam bitkiler ve taze otların hepsi balkon bahçesinde gelişir. Dış mekan bitkileri listesi uzundur; sadece karar vermeden önce yaşadığınız iklim kuşağını ve balkonunuzun ne kadar ışık aldığını göz önünde bulundurun.

Mahremiyete yatırım yapın: Son olarak, dış mekanınızda mahremiyet isteyip istemediğinizi ve ne kadar mahremiyet istediğinizi göz önünde bulundurun. Apartman daireleri gibi ortak yaşam alanları tam bir mahremiyet elde etmeyi zorlaştırsa da, meraklı komşulara veda etmenize ve daha fazla kişisel alan talep etmenize yardımcı olacak çeşitli balkon fikirleri vardır. Uzun bitkiler, tırmanan sarmaşıklar ve çalılar harika anlık çözümlerdir. Hava koşullarına dayanıklı tekstiller ve kumaş asmalar da alanınızı biraz kapatmak ve çok ihtiyaç duyduğunuz gölgeyi eklemek için mükemmeldir. Metalden bambuya kadar her şeyden yapılmış gizlilik perdeleri bile satın alabilirsiniz.

Şimdiye kadar, muhtemelen en küçük alan için bile dahil edilebilecek tonlarca balkon fikri olduğunu fark etmişsinizdir. Başlamaya hazır mısınız? Aşağıdaki büyüleyici örneklere göz atın.

1. Böcekleri dışarıda tutmak için sineklik kullanın.

Dış mekan çok önemlidir, bu nedenle bu ev sahibi gibi kendinize ait bir cennet parçanız olduğunda, böcekleri kesinlikle dışarıda tutmak isteyeceksiniz. Bu abartısız siyah sineklikler, gereksiz dikkat çekmeden işi hallediyor.

2. Bitkileri ve çiçekleri duvara asın.

Balkonunuzda yer kalmadığında, bitkiler için yeriniz olmadığını düşünebilirsiniz. Brooklyn’deki bu balkonu örnek alın ve bitkilerinizi dış duvara asın. Kiralıyor musunuz? Endişelenmeyin; sadece bir Temas kancası kullanın ve bitkilerinizi küçük tutun. Küçük Balkon Dekorasyonu

3. Bir tutam renk ekleyin.

Bu parlak ve güneşli Brooklyn balkonu, yemyeşil bitkiler ve deniz mavisi renkli eğlenceli bir veranda masası ve sandalyeleri ile tropik bir cennetten koparılmış gibi görünüyor. Dışarıya her adım attığınızda bir doz mutluluk için sıkıcı alanınızı deniz mavisi, mercan veya parlak sarı gibi eğlenceli bir renkle süsleyin.

4. Tatil için dekore edin.

Kim demiş tatil süsleri evinizin sınırları içinde kalmalı diye? Balkonunuzu @thevictorianfarmhouse’un yaptığı gibi sezon için şenlikli kıyafetlerle süsleyin.

5. Bir muhafaza veya korkuluk ile güvende tutun.

Küçük çocuklarınız mı var? Düşmeleri veya diğer kazaları önlemeye yardımcı olabilecek ağlarla balkon alanınızı süper güvenli tutun. Bu sevimli alan şık görünüyor ancak çok düşük bir bütçeyle yapıldı: tüm ailenin takılması için harika (ve güvenli!) bir alan. Küçük Balkon Dekorasyonu

6. Bir mahremiyet duvarı ekleyin.

Nicole ve Clay’in Kaliforniya’daki balkonları sıkıcı ve sönüktü. Bu yüzden, mevcut dış cephe kaplamasına sahte şimşir paneller ekleyerek ve üzerine ahşap bir mahremiyet perdesi ekleyerek yenilemek için bir araya geldiler. Sulu meyveler ve rahat bir yumurta sandalye (Küçük Balkon Dekorasyonunun  olmazsa olmazı!) gibi kişisel dokunuşlar, alanı kendilerine ait kılan balkon fikirleridir.

7. Geniş oturma alanları ekleyin.

En iyi Küçük Balkon Dekorasyonu fikirlerinden biri, alanı birden fazla şey için kullanmaktır. Eğer odanız varsa, neden hem yemek yemek hem de uzanmak için bir yer eklemeyesiniz? Bu balkonda geniş bir oturma alanı ve rahat bir his için dış mekan halısı ve yastıklar var.

8. Dikey bir ilişki kurun.

Alan küçük mü? Hiç sorun değil. Kutunun dışında düşünerek sahip olduğunuz kare görüntüleri hala özelleştirebilirsiniz. Bitkilerin peşindeyseniz, saksıları zemine yaymak yerine onları istifleyin ve dikey bir bahçe oluşturun. Zigon sehpalar ve asılı saksılar da yerden tasarruf etmenizi sağlar.

9. Bir kafe oluşturun

Eğer çok küçük bir alan için Küçük Balkon Dekorasyonu fikirleri arıyorsanız, kafe oturma grubu sizin için uygun olabilir. Bu basitten güzele dönüşen balkona bir göz atın: Küçük bir kafe masası ve sandalyelerden biraz daha fazlası ve biraz daha mahremiyet için bazı güzel çiçek kutuları.

10. Eklektik bir balkon tasarlayın

Renkli, eklektik tarzların karışımı en sevdiğimiz balkon fikirlerinden biridir ve Bay Area’daki bu balkonu özel kılan da budur. Lucite sandalyelerin oluşturduğu sıcak renk paleti 70’leri anımsatıyor. Ancak halı, saksı ve şömine, mekana ince bir Akdeniz havası veriyor. İlginç, şık ve rahatlatıcı unsurların mükemmel bir karışımı.

11. Şık ve modern tutun

Chicago’da yaşayan Candice Sing, tüm dairesinin modern minimalist temasına uygun olarak balkonunu siyah ve beyaz renklerde tasarladı ve mekanı mükemmel bir şekilde dengelemek ve renk katmak için bir sürü saksı bitkisi kullandı.

12. Şık ve minimalist bir balkon tasarlayın

Küçük Balkon Dekorasyonu için çok fazla balkon fikri yok, ancak bunun sizi durdurmasına izin vermeyin. IKEA’dan satın alabileceğiniz bunun gibi küçük bir dış mekan masa ve sandalye seti ile minimalist bir görünüm elde edebilirsiniz. Sadece biraz koltuk minderi ve yeşillik ekleyin ve hazırsınız.

Küçük Balkon Dekorasyonu

Küçük Balkon Dekorasyonu

13. Fantastik yer döşemeleri ekleyin

Her tarafı siyah, beyaz ve gülünç derecede şık olan şey nedir? Singapur’daki bu lüks balkon. Sadece cilalı siyah beyaz karo zemin göz alıcı değil, aynı zamanda dekorun geri kalanının zeminle nasıl eşleştiğini de seviyoruz.

14. Tüm bitkileri kucaklayın

New Orleans’ın bu renkli balkonunda en iyi dekoru bitkiler oluşturuyor.

15. Ruhani elementlerden yararlanın

Küçük Balkon Dekorasyonu

Küçük Balkon Dekorasyonu

Gördüğünüz gibi tenteler sadece yatak odası için uygun değil. Aslında, balkonunuza yerleştirildiklerinde tuhaf bir hava verebilirler . Ve bu balkon fikrinin aynı zamanda çok ihtiyaç duyulan mahremiyeti de eklediğini düşündüğünüzde, bu kesinlikle bir kazan-kazan!

16. Muhteşem yeşillikler ekin

Bir balkonun yeşil parmağınızı tam olarak sergilemek için harika bir yer olduğu bir sır değil, ancak petunyalarınızı bir saksıya yerleştirmekten biraz daha yaratıcı olmanız için size meydan okuyoruz. Elizabeth Tulipana’nın Chicago’daki evinde, bitkileri balkon korkuluklarına ustaca asmış. Dikey bahçecilik hiç bu kadar şık görünmemişti!

17. Rahat bir çekici bir hava katın

Balkonunuzu evinizin geri kalanı gibi özel hissettirmek mi istiyorsunuz? Kişisel dokunuşlar ekleyerek Houston’daki bu “ağaç evi” örnek alın. Stratejik olarak yerleştirilmiş panjurlar ve narin çelenkler, burayı terk etmekte zorlanacağınız bir açık alan haline getiriyor.

Küçük Balkon Dekorasyonu

Küçük Balkon Dekorasyonu

18. Bitkisel esanslar

Bir bitki uzmanı ya da küçük ölçekli bir bahçıvan olmayı hayal ediyorsanız ancak Küçük Balkon Dekorasyonu için çalışıyorsanız, San Diego sakinleri Melissa Padilla ve ortağından bir ipucu alın. IKEA’dan aldıkları bir duvar panelini kullanarak kendi dikey bitki bahçelerini oluşturdular.

19. Küçük bir yemek masası yerleştirin

Küçük olsa bile, yemek yemek veya kahve yudumlamak için bir yer, küçük bir balkon veya veranda için her zaman harika bir fikirdir.

20. Dinlenme odası

Yaz geldiğinde balkonunuzda çok fazla zaman geçireceksiniz, bu nedenle dış mekanınızı konforu göz önünde bulundurarak tasarlamak önemlidir. Tasarımcı Trent Hultgren’in en rahat çizgili hamağı, sıcak havalarda dışarıda uzanmak için harika bir balkon fikri. Küçük Balkon Dekorasyonu

Küçük Balkon Dekorasyonu

Küçük Balkon Dekorasyonu

21. Müthiş dokunuşlar

Küçük bir servet harcamadan açık alanınızı canlandırmak mı istiyorsunuz? O halde yeni yastıklar satın alın. Avustralya’daki bu evde, yastıklar balkona gerçekten renk katıyor. Küçük Balkon Dekorasyonu

Evini yeniden dekore etmek isteyenlere, uyumlu renk kartelası

balkon dekorasyon fikirleri, balkon dekorasyonu, teras dekorasyon, teras dekorasyonu, balkon duvar dekorasyonu, kapalı balkon dekorasyonu

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

24 Küçük Balkon Dekorasyonu Fikri