e
sv

2023’e kilo vererek başlayın! Bu 3 yiyecek yağ yakıyor!

548 Okunma — 28 Aralık 2022 14:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hem yemek yerken hemde yağ yakıp kilo vermek mi? Evet düş üzere lakin bu yiyeceklerle mümkün! İşte yağ yaktıran o 3 yiyecek…

1. Avokado

Tereyağı meyvesi olarak da bilinen avokado, doymamış yağ asitleri , E vitamini ve C vitamini ile potasyum açısından zengindir.

Ne yazık ki, 100 gramında 138 kalori ile birebir vakitte gerçek bir kalori bombasıdır ve diyetin bir modülü olarak kilo vermek için yalnızca belirli bir ölçü uygundur.

Önerimiz: Avokado sevenler orta öğün yerine yarım avokado tüketebilirler.

Sağlıklı yağ asitleri uzun müddet tok kalmamızı sağlar. Avokadoyu yumurta yahut balık üzere protein açısından varlıklı besinlerle de birleştirirseniz tokluk hissini artırırsınız.

3. Siyah pirinç

Siyah pirinç, tekrar tekrar gerçek bir kilo verme güçlendiricisi olarak kabul edilir.

Ancak: Siyah pirinç, protein ve lif açısından varlıklı olmasına ve ayrıyeten demir, manganez, çinko, fosfor ve magnezyum üzere mineraller içermesine karşın beyaz pirince bir diyet alternatifi değildir.

Bununla birlikte, yüksek karbonhidrat oranı nedeniyle, sırf çoka kaçmadan kilo vermek için uygundur.

İpucu: Bol ölçüde taze zerzevat, yağsız et ve balıkla birlikte siyah pirinç, her türlü diyet için kusursuz bir arkadaştır.

3. Acı biber

Acı biber yemek metabolizmayı hızlandırır. Hızlanan metabolizma sayesinde sık sık tuvalete çıkarsınız. Yediklerinizi sindirmeniz hızlanır.

Tabi bu durumda iştahınız da artacaktır bu duruma kesinlikle dikkat etmenizi öneririz.

Acı biberi bilhassa sabah saatlerinde ve aç karın ile tüketirseniz gün uzunluğu bağırsaklarınızdaki etkiletişimi ve  hareketleri hissedebilirsiniz.

Sağlık

Avokado

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

2023’e kilo vererek başlayın! Bu 3 yiyecek yağ yakıyor!