e
sv

Yıpranan saçlar için tedavi yöntemleri

79 Okunma — 12 Aralık 2023 23:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yaz periyotlarında yıpranan saçlar için uygulanan tedaviler

Yaz ayları saçlarınızın en fazla ziyan gördüğü devirdir. 

Güneşin tesiri, cilt kadar saç ve saç derisi için de epey ziyanlıdır. 

Güneşten yayılan UV radyasyonu, saçın temel bileşeni olan keratini modüller ve saçlara hem kimyasal hem de fizikî ziyan verir.

Saç tellerindeki proteinler, saçların sağlıklı görünümü için son derece değerlidir. 

Ancak güneş ışığına çok maruz kalma, bu proteinlerin azalmasına ve saçların kurumasına, sıhhatsiz ve bakımsız görünmesine neden olur. 

Ayrıca deniz ve havuz suyu da saçları mat bir görünüme kavuşturur.

Uzmanlara nazaran, güneşin ve deniz-havuz suyunun olumsuz tesirlerinden saçlarınızı korumak için aşağıdaki sistemleri kullanabilirsiniz:

Saç PRP

Saç PRP tedavisi, kişinin kendi kanından alınan varlıklı hususlarla işlenerek sıkıntılı saç yapısına enjekte edilmesiyle gerçekleşen bir yoldur. Bu doğal yenileme süreci, saçların zayıf ve kırılgan olanlarının güçlenmesine yardımcı olurken saç dökülmesini de önler.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saçın ve saç derisinin gereksinim duyduğu minerallerin, vitaminlerin, aminoasitlerin ve öbür kimi hususların saç derisine enjekte edilmesiyle yapılan bir süreçtir. Bu prosedür saç dökülmesini yavaşlatmayı ve durdurmaya yardımcı olurken saç köklerini güçlendirir, uyuyan saç köklerini uyandırarak saçların yine çıkmasını sağlar ve yıpranmış saçları yine yapılandırır.

Saç Aşısı

Saç aşısı, biotin içeriğiyle zayıflayan saç hücrelerini güçlendirmeye yardımcı olur. Saç aşısı, saç mezoterapisi üzere farklı içeriklerden fazla elzem unsurları içeren bir formüle sahiptir. Bu usul saçların güçlenmesini sağlar.

Saç Kök Hücre Tedavisi

Saç kök hücre tedavisi, kişinin kendi kök hücrelerini kullanarak kendini tedavi etme prosedürüdür. Bu tedavi, mevcut saç tellerinin dökülmesini engellemeyi emeller. Bireyden alınan dokular, süreçlerden geçirildikten sonra saçlı deriye enjekte edilir ve saç köklerinin güçlenmesini ve uyuyan saç köklerini yine canlandırmayı gayeler.

Güzellik

Saç,Tedavi,Yöntem

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yıpranan saçlar için tedavi yöntemleri