e
sv

Yaz Mevsimine Formda Girmek İsteyenler için Önemli Bilgiler

1782 Okunma — 25 Mart 2022 13:22
Yaz mevsimine formda girmek için
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kış mevsiminin bitimi ile yaz mevsimi başlamakta kişilerde kendilerini yaz mevsimine göre hareket edecekleri bir düzen içine girerler. Yazın gelmesi demek deniz sezonunun başlaması demektir. Bikini ve mayoların içinde çok fit görünmek için yaz aylarında kilosu olanlar kilo vermek için yarışırlar. Buradaki amaç ideal kiloyu yakalamak olacaktır. Bu yazımızda yaz mevsimine formda girmek isteyenler için önemli bilgiler verilerek kısa sürede sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmaktır. Kalıcı olacak şekilde kilo vermek isteyenler vereceğimiz ipuçları ile yaz mevsimine fit bir şekilde girebilirsiniz.

Atletik Vücut Tipine Sahip Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Yaz Mevsimine Formda Girmek için Bazı Öneriler

Öğünlerin içerisinde en önemli olan kahvaltıdır. Sabah kalktığınızda açlık hissiniz yok ve enerji düşüklüğü yaşamıyorsanız kahvaltı yapmayıp ilk öğün olarak öğlen saatlerinde yemeğe başlayabilirsiniz. Burada dikkat edilecek husus en önemli öğün olarak kendinizi aç hissettiğiniz ve yemek yeme isteğinizin olduğu saat olmalıdır. Vücudunuzun uyarılarına göre beslenme yapınız.

Çok sık yemek yiyerek kan şekerini yükseltir ve düşürür. Bu işlem sonucu pankreas devamlı olarak insülin salgılayarak vücudun yağlanmasına neden olur. Yani gerçek acıktığınız zaman yemek yemeğe bakınız. Gereksiz yere yemek yemeğiniz. İki öğün arasında 5 saat kadar süre bırakarak beslenme yapınız. Bunu yaparak kilonuz sabit kalacaktır.

Vücudun en önemli yakıtı karbonhidratlar olmaktadır. Vücudun enerjisini karbon hidratlar sağlar. Protein içerikli gıdalara yüklenerek, karbonhidratlı gıdalardan tüketim yapmazsak vücudun kas dokusu zarar görür. Burada dikkat edilecek husus olarak karbonhidrat görülmektedir. Kan şekerini hızlı bir şekilde yükselten ve kilo artıran basit karbonhidratlı yiyeceklerden sakınılması gerekir.

Marketlerde satılan abur cubur yiyeceklerden, rafine olarak üretilen şekerlerden ve gıdalardan uzak durulması faydalı olur.

Kompleks karbonhidratların bulunduğu sebze ve meyveler şunlardır. Kuru yemişler, kurutulmuş meyveler ve bakliyatlardır. Bu tür gıdaların tüketimi kilo alımını engeller vücuda enerji verir.

Günlük 10 bardak su tüketerek fazla kilonun atılmasına yardımcı olur ve vücudun susuz kalmasını önlemiş olursunuz. Günde 5 litreye yakın su tüketimi böbreklerin yorulmasına neden olarak vücut ödem yapar.

Sağlıklı beslenme yapmaya kendinizi alıştırmanız durumunda diyet yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Geceleri yemiş olduğunuz meyveler kilo vermede zorluk çıkarır. Yatmadan önce hiçbir şey yemeyiniz. Uyku düzenine dikkat ediniz. Günde 6 veya 8 saat uyumak uygun olur. Streslerden ve stresli ortamlardan kaçınız.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Yaz Mevsimine Formda Girmek İsteyenler için Önemli Bilgiler