e
sv

Şef Mehmet Yalçınkaya ve MasterChef Türkiye Ekibi Deprem Bölgesinde

505 Okunma — 09 Şubat 2023 13:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

6 Şubat tarihinde Türkiye’nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerini sallayan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 9 saat ortayla yaşanan iki büyük sarsıntı meydana geldi. Zelzeleden etkilenen vilayetler ortasında Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Hatay, Diyarbakır, Malatya yer aldı. Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden gelen yardımlar depremzedelerin bulunduğu vilayetlerdeki afet bölgelerine akın etti.Depremden etkilenen kentlerde yaşanan güçlü hava kaideleri nedeniyle depremzedeler için sıcak bir barınma alanı ve sıcak yemek muhtaçlığı değerli bir hal aldı.

Masterchef zelzele yardım

Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye programının sunucularından biri olan Şef Mehmet Yalçınkaya, yaşanan felaket sonrasında sarsıntı bölgesinde mutfak kurdu. MasterChef Türkiye eski yarışmacıları ile birlikte depremzedeler için yemek yapan Mehmet Şef, bölgede yardım faaliyetlerinde bulunan vazifeliler ve depremzedeler için sıcak yemek imkanı sundu.

Deprem Bölgesine Ünlü İsimlerden Dayanaklar Gecikmedi

Sanat dünyası sarsıntıdan etkilenenler için sessiz kalmadı. Zelzelenin olduğu andan itibaren kurucusu olduğu Ahbap derneğiyle birlikte bölgede yer alan ünlü isimlerin başında Haluk Levent yer aldı. Kıvanç Tatlıtuğ, Müge Anlı, Ebru Yaşar, Burcu Biricik, Edis Görgülü, Yağmur Atacan üzere isimlerin yanı sıra pek çok ünlü isimde toplumsal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile depremzedelere takviye oldu.

Ayrıca besin kesiminde yer alan ve toplumsal medya üzerinden büyük bir kitleye hitap eden başarılı işletmeci CZN Burak ve Nusret’te yardımda bulunan ünlüler ortasındaydı.

Mehmet Şef ve MasterChef Türkiye Grubu Depremzedeler İçin Yemekler Yaptı

Deprem bölgesine yardım için gelen ünlü isimlerden biri de Şef Mehmet Yalçınkaya’ydı. Afet bölgesine mutfak kuran Mehmet Şef’i, MasterChef Türkiye’de daha evvel yarışmacı olarak bulunan isimlerde yalnız bırakmadı. Mehmet Şef, MasterChef Türkiye takımında yer alan Buyruk Elidemir, Fatmanur Uçar, Tolga Şener, Görkem Ünal Barış Demir de depremzedeler için kurulan mutfakta yerlerini aldılar.

“Depremden Etkilenen Birçok Vilayetimizde Yemekler Yapacağız”

Mehmet Şef Kahramanmaraş yolunda paylaştığı görüntüde şunları söyledi: “Kahramanmaraş’a gitmek üzere yola çıktık, müsabakaların da esasen 3’ü 4’ü Maraşta. Hatay’da, Antep’te olan arkadaşlarımızda var. Gaziantep’e gitmek için hazırlanan arkadaşlarımız da var. Biz araçla gidiyoruz. Zira daha sonra Diyarbakır, Adıyaman ve farklı bölgelerde durup mutfaklar kurarak yarışmacılarımız ile birlikte yemekler yapacağız. Yola çıktık, esasen yerimizde duramıyordur. Duramazdık bu türlü bir günde ve gidip elimizden geleni yapacağız. Hakikaten çok sıkıntı günler yaşıyoruz.” 

“Durmak Yok, İmalata Devam”

Mehmet Şef, yaptığı bu konuşmanın akabinde tekrar bir görüntü yayınlayarak zelzeleden etkilenen bölgelerde yemek yapabilecek gönüllüler için irtibat kurabilecekleri numaraları bıraktı. 

Ünlü isim, Instagram üzerinden yaptığı son paylaşımları ile Kahramanmaraş’ta kurdukları mutfakta, büyük bir kazan içerisinde yemek yaptığı anları yayınladı. Paylaşımını yaptığı görüntüye “Durmadan devam imalata” yazan Mehmet Şef’e, yorumlarda binlerce teşekkür bildirisi geldi.

Deprem,masterchef,Masterchef Türkiye’,Mehmet Yalçınkaya

Ülkemizde meydana gelen felakete MasterChef Türkiye grubundan yardım gecikmedi. Şef Mehmet Yalçınkaya felaket bölgelerine mutfak kurdu.

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Şef Mehmet Yalçınkaya ve MasterChef Türkiye Ekibi Deprem Bölgesinde