e
sv

Tiktok’un yeni makyaj trendi! Martini Makyajı…

71 Okunma — 19 Aralık 2023 04:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TikTok’un Yeni Fenomeni: “Martini Makyajı” Gözleri Uzun ve Büyüleyici Gösteriyor…

Artık yazın canlı ve renkli makyaj trendlerinin yerini daha serin ve şık bir yaklaşım olan “Martini Makyajı” alıyor. TikTok’ta son devirde tanınan hale gelen bu makyaj trendi, gözleri büyülemek ve ışıltılı bir tesir yaratmak üzerine odaklanıyor. İşte bu eğlenceli makyaj trendi hakkında daha fazla bilgi:

Martini makyajı, göz farı, renkli pudralar ve çarpıcı dudak renkleri üzere elementlerin bir ortaya getirildiği bir makyaj tarzı sunuyor. Makyaj dünyası daima olarak gelişiyor ve TikTok, bilhassa moda ve makyaj alanında yeni trendlerin süratle yayılmasına katkı sağlıyor.

Martini Makyajı Nedir?

Bu son devrin beğenilen makyaj trendi “Martini Makyajı” yahut öteki ismiyle “Kirli Martini Makyajı” olarak da bilinir. Bu trend, makyaj sanatkarı Claudia Neacsu’nun TikTok’ta paylaştığı ve 620 binden fazla görüntüleme alan bir görüntü ile popülerlik kazandı. Martini makyajı, çilekli kız makyajının tam bilakis odaklanıyor. Bu makyaj tarzında kırmızı ve pembe tonlar yerine zeytin yeşili göz farları, kanatlı eyeliner ve nude dudaklar kullanılıyor.

Martini Makyajı Nasıl Yapılır?

Martini makyajını oluşturmak için cesaretli ve ışıltılı gölgeler, dikkat alımlı dudak renkleri tercih edilir. İşte Martini makyajını uygulamanın adımları:

 1. Göz Kalemi: Birinci adım olarak göz kalemini uygulayın ve dikkatlice dağıtın. Akabinde başka göze geçin, tıpkı süreci tekrarlayın ve bu halde devam edin.
 2. Yeşil Göz Farı: Yeşil göz kalemini kullanarak gözlerinizi daha besbelli hale getirin. Göz kapağınızın üstüne metalik parlak yeşil göz farı sürerek göz makyajınıza devam edin.
 3. Dudaklar: Nude yahut koyu kırmızı bir ruj tercih ederek dudak makyajını tamamlayın.
 4. Eyeliner: Gözlerinizi daha büyük ve gizemli göstermek için eyeliner kullanın.
 5. Cilt: Martini makyajının değerli bir özelliği parlak bir cilt görünümüdür. Bu nedenle BB krem, kapatıcı, pudra yahut cildinizi pürüzsüzleştirecek eserleri kullanarak cildinizi hazırlayın.
 6. Maskara: Tek renkli bir görünüm elde etmek için siyah yahut koyu yeşil bir maskara ile bitirin.

Sonuç olarak, Martini makyajı trendi, göz alıcı ve eğlenceli bir makyaj tarzını tabir etmek için kullanabileceğiniz yeni bir seçenek sunuyor. TikTok ve öteki toplumsal medya platformlarında daha fazla bu stil makyaj trendleri ortaya çıkmaya devam ediyor, bu yüzden bu trendi denemek isterseniz cesaretli olun ve yaratıcı olun!

Güzellik

Makyaj,Göz,Trendi

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Tiktok’un yeni makyaj trendi! Martini Makyajı…