e
sv

Talat Bulut: Onlara Oyuncu Demeyelim

764 Okunma — 26 Kasım 2022 16:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

‘Demir’ isimli bir iş insanını canlandırdığı dizi ile seyirci karşısına çıkan Talat Bulut, yeni ekran yüzlerini, “Onlara ‘oyuncu’ demeyelim, ‘Ekranda kendi manzaralarını arayanlar’ diyelim” kelamlarıyla kıymetlendirdi. Ekranda erkek oyuncuların soyunmalarına gerek olmadığını anlatan usta sanatçı, kelam konusu isimlere ‘six pack’ (karın kası) göndermesinde bulundu. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Talat Bulut “Onlara oyuncu demeyelim” dedi. İşte o açıklamalar;

“Enerjimizi Tüketiyor”

Talat Bulut, evvelki gün Nişantaşı’nda objektiflere yansıdı. Rol aldığı dizinin reyting sonuçları nedeniyle keyifsiz olduğunu belirten oyuncu, canlandırdığı güçlü karakterin son bölümlerde güçsüz bir hale getirilmesi nedeniyle senaristlere de sitem etti. Set çalışmaları yeterli de sonuçlar tatsız alışılmış ki. Reytinge bağlı her şey gelişiyor ya, onun için sonuç bizi üzüyor. Gücümüzü tüketiyor.

“Kavga Edince Huysuz Oluyorsunuz”

Sette oyuncuyu etkileyen pek çok nedenin olduğunu lisana getiren 66 yaşındaki sanatçı, şu tabirleri kullandı:

Oyuncuyu etkileyen çok şey var. Baştan kabul ettiğiniz karakter sonra hayretler içinde kalabileceğiniz bir alana yayılıyorsa bu durum sizi rahatsız eder. Keyfe üzüntü olmuyor bu işler! Tahminen de dijital ortamlarda daha net bir şey yapma talihiniz var. Birinci kısım senaryosu okuyup ‘Evet’ dediğiniz şey diğer bir hale dönüşüyor. Ya arbede edeceksiniz, o vakit isminiz huysuz oluyor. Türkiye’de bu cins reaksiyonlar, aksiliğe karşı verdiğiniz gayret genelde trolellere çok açık olduğunuz için sizi nasıl değerleniderceklerini az çok kestiriyorsunuz. Hem oyuncuyu, hem set çalışanlarını, hem rejiyi, hem senaristi koruyan yasalar olması lazım ki siz de hakkınızı sorun. ‘Ben bu karakteri kabul ettim, siz ne hale getirdiniz?’ diyebilirsiniz. Yurt dışında o denli gelişiyor bu işler.

“Onlara Oyuncu Demeyelim”

Yeni ekran yüzü oyuncuları, “Onlara oyuncu demeyelim biz. Onlara ‘ekranda kendi imgelerini arayanlar’ diyelim” formunda pahalandıran Talat Bulut, televizyon dizileriyle tanınan olmuş isimlere ise mesleklerine yatırım yapmalarını öğütledi.

Oyuncuların kendilerini geliştirmesi gerektiğini savunan oyuncu, ayrıyeten isim vermeden ekranda bedenlerine gösteren isimlere ‘six pack’ göndermesi yaptı.

Oyunculuk dediğimiz şey televizyon, sinema, tiyatro diye ayırt edilmiyor. Televizyonda tanınan olmuş insanların kendilerine yatırım yapmaları gerekiyor, ses kullanımını güzel geliştirmek lazım. Bu olmayınca bunu daha çok yaz dizilerinde görüyoruz işte, hoş kadın-yakışıklı erkek, hani six packleri olan tuhaf yani. Benim hiçbir vakit six pack’im olmadı. Natürel onlar da ekranda olsunlar, onlara da gereksinim var. Karakterin yapısı buna uygun değilse durup dururken beden göstermenin, soyunmanın manası yok.

Talat Bulut Kimdir?

Talat Bulut,Talat Bulut: Onlara Oyuncu Demeyelim

Çarpıcı açıklamalarda bulunan Talat Bulut “Onlara oyuncu demeyelim” dedi. İşte o açıklamalar;

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Talat Bulut: Onlara Oyuncu Demeyelim