e
sv

Sıcak Yaz Günlerinde Güneş Kremlerinin Cildimizdeki Önemi Nedir?

1248 Okunma — 01 Temmuz 2022 13:11
Sıcak Yaz Günlerinde Güneş Kremlerinin Cildimizdeki Önemi Nedir?
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sıcak Yaz Günlerinde Güneş Kremlerinin Cildimizdeki Önemi Nedir?Sıcak Yaz Günlerinde Güneş Kremlerinin Cildimizdeki Önemi Nedir?

Neden Güneş Kremi kullanmalıyız?

Güneş ışınlarının , sağlık açısından insan bedenine faydaları saymakla bitmeyeceği gibi bunun yanı sıra zararlı ultraviyole ışınlar ile cilt üzerinde yarata bileceği sorunlar cilt kanserine kadar yol açabilmektedir. Bu alanda  doğru güneş kremi tercihi yaparak bu zararlı ultraviyole radyasyonun bir kısmını emerek ya da yansıtarak güneş yanığı ya da çeşitli cilt problem oluşumlarını engeller. Güneş kremlerinin önemi önümüzdeki yıllarda daha çok anlaşılmaya başlamasıyla kullanımı da yüksek oranda artış göstermiştir. Günün belli saatlerinde güneşten  faydalanmak  adına  kalan bütün zaman süreci içerisinde güneş kremi kullanmak doğru kullanıma bir örnektir.


PEKİ GÜNEŞ KREMLERİ CİLDİMİZE BAŞKA NE GİBİ FAYDALAR SAĞLAMAKTADIR

 •           UV-A   UV-B IŞINLARINA KARŞI KORUR  Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının dik geldiği saatler içerisinde cildimizi korumamız gerekir. Gün içerisinde UV-A  UV-B ışınlarına maruz kalmak çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilir, güneş kremleri bu  ışınların önüne geçerek olası sağlık sorunlarına karşı koyabilir.
 •           FOTO YAŞLANMAYI DURDURUR  İnsan derisi üç katmandan oluşur; bu katmanlar, sırasıyla epidermis, dermis ve deri altı doku (hipodermis) olarak ifade edilebilir. Cildin esnek ve pürüzsüz olmasından dermis sorumludur. UV-A UV-B ışınları cilde olan zararları dışında proteinlere de zarar verir, bu durumda ise foto yaşlanma söz konusu olabilir. Yine cildinize uygun güneş kremi tercihiyle bunun önüne geçilebilmektedir.
 •           YANIKLARI VE OLASI GÜNEŞ YANOK OLUŞUMLARINA KARŞI KORUR  Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak güneş yanıklarına sebep olmaktadır bu sosyal yaşamınızı olumsuz yönde etkiyebilmektedir.
 •          GÜNEŞ LEKELERİNE İYİ GELİR  Güneş lekeleri estetik anlamda kişiye rahatsızlık verebileceği gibi sağlık problemlerine  de yol açabilir. Oluşan lekelerden kurtulmak için çok uzun süreli tedaviler olabileceği gibi ciddi estetik operasyonlara bile gerek duyulabilir. Güneş kremi kullanımı ise bu lekelere yüksek oranda iyi gelmekte, bol güneşli havalarda güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyelim.

DOĞRU GÜNEŞ KREMİ KULLANIMI NASIL OLMALIDIR ?

sacbakimguzellik.com/yuz-bakimi/gunes-kremi-nasil-kullanilir

 

 

Sıradaki içerik:

Sıcak Yaz Günlerinde Güneş Kremlerinin Cildimizdeki Önemi Nedir?