e
sv

Saç derinizde kaşıntı sorunu varsa çözümü çok basit!

73 Okunma — 21 Aralık 2023 12:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Egzersiz yaparak kan sirkülasyonunu güzelleştirin, toksinlerden kurtulun, sağlıklı saç derisine sahip olun!

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, birçok insan için saç derisinde kaşıntı ve kepeklenme problemleri artış gösterir.

Özellikle soğuk hava ve kuruluk, saç derisini etkileyerek bu tıp rahatsızlıklara neden olabilir.

Kaşıntılı saç derisinden kurtulmanın yollarını arayanlar için bu yazıda, kış aylarında saç derisi sıhhatini müdafaanın ve kaşıntı problemini çözmenin 7 tesirli yolunu açıklayacağız.

Unutmayın, sağlıklı ve istikrarlı bir saç derisi, hoş ve sağlıklı saçların temelidir.

İşte bu sıkıntıları önlemek ve kaşıntılı saç derisinden kurtulmak için 7 ipucu:

 1. Kimyasal bazlı şampuanlardan kaçının: Saçlarınızı çok kurutabilen kimyasal bazlı şampuanlardan kaçının. Kenevir, argan yağı ve faal kömür üzere doğal materyaller içeren şampuanları tercih edin. Organik şampuanlar kaşıntı ve kuruluğu azaltabilir.
 2. Saç kurutma makinesinden kaçının: Saç kurutma makineleri yaygın bir kullanımı olmasına karşın, saç kurutma makinesinin sıcak havasının saçı ve saç derisini kurutarak kepeklenme, iltihaplanma, kaşıntı ve hatta yanıklara neden olabileceğini unutmayın.
 3. Masaj yağları kullanın: Masaj yağları saç akışını artırarak saç büyümesini teşvik eder ve saç dökülmesini önleyebilir. Kaşıntı ve kepeği azaltmak için masaj yağlarını kullanabilirsiniz.
 4. Sağlıklı beslenme alışkanlığı edinin: Sağlıklı ve istikrarlı bir beslenme, saç derisi sıhhati için kıymetlidir. Gerçek besinleri alarak saç kuruluğunu önleyebilirsiniz.
 5. Saç maskeleri kullanın: Saç maskeleri, saç derisini nemlendirir ve korur. Saç derisine ziyan verilmesini engelleyerek saç sıhhatini korur.
 6. Saç taramasını ihmal etmeyin: Saç tarama, meyyit deri birikimini önler. Bu, saç derisinde kaşıntı, yağlanma ve kepeklenmeye neden olabilecek birikimi azaltabilir.
 7. Egzersiz yapın: Saç derisi sıhhati için antrenman yapmak değerlidir. Antrenman kan dolanımını artırarak toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca, saç derisindeki kaşıntıyı gidermek için şu doğal sistemleri deneyebilirsiniz:

 • Karbonat: Bir çay kaşığı karbonatı suyla karıştırarak saç tabanlarınıza uygulayın ve 10 dakika bekletin. Haftada bir sefer kullanarak kaşıntıyı azaltabilirsiniz.
 • Limon suyu: Birkaç damla limon suyunu suyla karıştırarak saç derisine uygulayabilirsiniz. Lakin limon suyu tahriş edebilir, bu yüzden hassas ciltler için uygun olmayabilir.
 • Elma sirkesi: 1 çay bardağı suya 1 çay bardağı elma sirkesi ekleyerek saç tabanlarınıza uygulayabilirsiniz. Elma sirkesi saç derisindeki mantarları ve bakterileri yok edebilir. Hassas ciltler için çay ağacı yağı da kullanabilirsiniz.

Güzellik

Saç,Saç Derisi,Kaşıntı

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Saç derinizde kaşıntı sorunu varsa çözümü çok basit!