e
sv

Mide bulantısı yaşayanlar evde basit yöntemlerle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz!

548 Okunma — 01 Ocak 2023 14:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gün içerisinde sık sık mideniz bulanıyor ve siz artık ilaç almaktan sıkıldınız mı? İşte bu durumu önleyen hem kolay hem ekonomik mesken ilaçları…

1)Zencefil mide bulantısını önler

Zencefil yalnızca soğuk algınlığı için mükemmel bir ipucu değil, birebir vakitte sağlıklı yumru mide bulantısına da yardımcı olabilir. Çok istikametli yeteneğin uçucu yağları mide bulantısını ve kusmayı azaltır ve sindirim tesirine sahiptir. Ya bir modül zencefil çiğnersiniz ya da kökünü çay olarak demlersiniz.

2)İlginç ancak havuç mide bulantısını ortadan kaldırıyor!

Diyet lifi mide bulantısını hafifletmeye yardımcı olur. Havuç, bağırsaklardaki toksinleri bağlayan ve böylelikle mide bulantısını hafifletmeye yardımcı olan çok ölçüde diyet lifi içerir. Havuç lapası yahut taze havuç çorbası, birçok tanım fikrinden yalnızca birkaçıdır.

3)Taze bir limon midenin bulanmasının önüne geçiyor!

Taze bir limonun hem kokusu hem de tadı mide bulantısını giderebilir. Cesaret edenler direkt bir dilim limon emebilir, öbür herkese taze limon suyuyla karıştırılmış bir bardak su önerilir. Küçük yudumlarla iç.

4)Elma sirkesi deyip geçmeyin!

Özellikle lezzetli değil, lakin hafif bir bulantı hissi için tesirli: metabolizmayı uyaran ve antibakteriyel tesire sahip elma sirkesi. Bunu yapmak için bir çorba kaşığı yaklaşık 250 ml su ile karıştırın ve sıvıyı küçük yudumlarla içirin.

5) Bitki çayları tüketmek mideyi rahatlatır

Bitkisel çaylar mide bulantısı için bilhassa tanınan mesken ilaçlarıdır. Kimyon, papatya, rezene, anason yahut naneden yapılan bir çay mide bulantısını ve kusmayı azaltır ve sindirim sistemini sakinleştirici tesiri vardır.

Örneğin nane, yapraklarında çoğunlukla mentolden oluşan esansiyel yağlar içerir. Bir bardak ılık nane çayı içmek yalnızca sindirimi hızlandırmakla kalmaz, tıpkı vakitte rahatlatıcı bir tesire de sahiptir. Çayı epeyce ince ve çok sert olmayacak formda hazırlayın, böylelikle mentol mideyi fazladan zorlamaz. 

6) Pak hava size yeterli gelecek! Yaralarınızı saracak…

Ayaklarınızın üzerinde istikrarsız hissediyorsanız, pak hava mükemmeller yaratabilir. Kısa bir yürüyüş, uygun havalandırma yahut yalnızca açık bir balkon kapısı mide bulantısı ve muhtemel kusmayı azaltabilir. Temiz havayı yavaş ve derin bir biçimde soluyun. Bu tüm bedeni rahatlatır.

Sağlık

Çay,Mide

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Mide bulantısı yaşayanlar evde basit yöntemlerle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz!