e
sv

Kusursuz Makyajın Püf Noktaları

1810 Okunma — 11 Mart 2022 10:23
Kusursuz Makyajın Püf Noktaları
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hepimiz bir noktada makyaj uygulamasının bazı unsurlarıyla mücadele ettik; 2000’lerin makyaj trendleri, birçok bin yıl için utançla eş anlamlıdır. Turuncu karışımsız fondöten, aşırı bronzlaştırıcı kullanımı ve tuhaf göz farı trendlerini hatırlıyor musunuz?

Bu trendlerin bir kısmı dönemle ilişkilendirilebilirken, diğerleri açıkça ifade edilmiş, yanlış ürün kullanımı veya hatalı uygulama teknikleridir. Anlaşılır bir şekilde, genç Y kuşağı ürünleri nasıl doğru kullanacaklarını bilmiyorlardı.

Neyse ki, makyaj trendleri yıllar içinde gelişti. Ücretsiz olarak sunulan çok sayıda profesyonel makyaj öğreticisi ile çoğu makyaj sever, makyaj uygulama adımları ve doğru kullanım hakkında nispeten bilgi sahibidir. Ancak buna rağmen, çoğumuz cakey ve yamalı fondöten örneklerinden gerçekten sürmeyen göz farına ve doğru görünmeyen rujlara kadar bazı genel rahatsız edici uygulama zorluklarıyla karşılaşıyoruz. Bu nedenle, güzellik rutininizdeki genel hayal kırıklıklarını ortadan kaldırabilmeniz için bazı değerli makyaj uygulama ipuçlarını ve tüyolarını listeledik.

Bu Hilelerle Cildinizdeki Saati Geri Alın

Cilt Bakımı ile Başlayın

Yaptığımız en büyük makyaj hatalarından birinin makyajla alakası yok. Kozmetik çantanıza ulaşmadan önce cilt bakımına başlamak çok önemlidir.

Makyajınızı önce cildinizi hazırlamadan uygularsanız, kekimsi veya yamalı fondöten sorunları yaşayabilirsiniz. Ek olarak, fondöten ve göz farı ürünleri gerektiği kadar uzun süre dayanmaz ve özellikle yağlı bir cilt tipiniz varsa cildinizden “kayabilir”. Bu sizi cilt bakımına başlamaya ikna etmeye yetmezse, cildinizin gözeneklerin kozmetik ürünler tarafından tıkanmasını önleyecek koruyucu katmanları olmayacağından, bunu yapmamak sivilcelere neden olabilir.

Öncelikle cilt tipinize uygun bir temizleyici ürünle temizleyin. Ardından, cildinizi nazikçe pul pul dökün ve ardından bir toner uygulayın. Serum seçiminizi takip edin ve ardından cildinizi nemlendirin. Bir sonrakini uygulamadan önce her ürünün tamamen emilmesine izin verin.

Cildi Hazırlamanın Önemi

Piyasada primer ürünler  ortaya çıktı ve her yerdeki güzellik vlogger’ları bu uygun fiyatlı ürünün yaratabileceği büyük farkı hemen fark ettiler.

Astar sadece bir cilt koruma tabakası görevi görmez, aynı zamanda fondöteniniz de daha iyi karışır. Bunun ötesinde, bu ürün cildi pürüzsüzleştirdiği için gözenek boyutu büyük ölçüde küçülür.

Bu tek ürün göz farınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayacağından, bir göz astarı kullanmak da faydalı olacaktır. Astar, bir sonraki ürün katmanına yapışacak bir şey verir, böylece tüm ürünleriniz önemli ölçüde daha uzun süre dayanır ve daha uzun süre gözle görülür şekilde daha iyi görünür. Hangi göz farı ürününü kullanırsanız kullanın, göz astarı ürünleri ile ürün uygulaması zenginleştirilir. Yine de   , cildiniz için iyi olan kaliteli göz farı paletlerine yatırım yapmalısınız.

Cilt Tipinizi ve Tonunuzu Keşfedin

Kullandığınız kozmetik ürünlerin türleri ve kalitesi kadar nasıl kullandığınız da önemlidir. Cildiniz karma veya yağlı olarak sınıflandırılıyorsa ve  normal cilt tipleri için fondöten ürünleri kullanıyorsanız  , muhtemelen sürekli sivilceler, kayan bir fondöten ve parlak bir ciltle mücadele ediyor olacaksınız. Bunun nedeni, yağlı cildin yağ üretimini kontrol etmek ve parlamayı en aza indirmek için bir temel ürüne ihtiyacı olmasıdır.

Öte yandan, normal veya kuru bir cilde sahipseniz ve yağlı ciltler için fondöten kullanıyorsanız, muhtemelen cakey ve yamalı fondöten ile mücadele edeceksiniz. Bu nedenle mutlaka cilt tipinizi belirleyin ve uygun kozmetik ve  cilt bakım ürünlerini kullanın ; cilt görünümünde ve makyaj uygulamasında büyük bir fark göreceksiniz.

Dudaklarını Doldur

Ruj, görünümünüzü anında yükseltme gücüne sahip özel bir kozmetik üründür. Bununla birlikte, ruj uygulamalarında yaşanan oldukça yaygın bir sorun, keskin çizgiler elde etmek için mücadele etmektir. Ruj sürmeden önce dudak kalemi kullanmazsanız bu sorunla çok uğraşacaksınız.

Dudak kalemi, mükemmel ruj uygulaması için çok önemlidir. Ve hala mücadele ediyorsanız, dudak kalemi kılavuz araçlarını kullanın. Yine de, dudaklarınızı doğal dudak çizginizin biraz üzerinde veya doğrudan dudak çizginizin üzerine hizalamak en iyisidir.

Bazı dudak görünümü öğreticileri, dudakları çok daha yukarıda tutmanın size daha dolgun bir görünüm verebileceğini önerse de, bu yalnızca özçekimler veya videolar için geçerlidir. Ne yazık ki, dudakları çok yukarıda tutmak, gerçek hayatta gözle görülür bir uygulama hatasıdır.

Kalite Önceliktir

Hepimiz bir noktada daha ucuz bir ürünün aynı sonuçları verebileceğini umarak kozmetik ürün kalitesinden mahrum kaldık. Bununla birlikte, kötü kalitede daha ucuz ürünler, daha yüksek dolgu maddesi kullanımı nedeniyle tipik olarak gözenekleri tıkar.

Kozmetik ürünler için alışveriş yaparken, zulüm içermeyen, organik, vegan veya çevre dostu unsurlar sergileyen kaliteli markaları arayın. Bu tür ürünler genellikle cilt sağlığı için en iyisidir, üretim sürecinde hayvanlara zarar verilmez ve gezegenin geleceği düşünülür. Bu, düşük kaliteli ürünlerden kaçınmak için fazlasıyla yeterli bir neden.

Bizi takip edin

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kusursuz Makyajın Püf Noktaları