e
sv

Evde Kişisel Bakımın 8 Yolu

1146 Okunma — 11 Mart 2022 09:52
Evde Kişisel Bakımın 8 Yolu
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son yıllarda, kişisel bakımın ve kendimize bakmak için zaman ayırmanın önemini nihayet anlamaya başladık gibi görünüyor. Tükenmişliğin artmasıyla , bu her zamankinden daha önemli – kişisel bakım hakkında konuşabilirsiniz , ancak zihinsel ve fiziksel sağlığınıza gerektiği kadar öncelik veriyor musunuz? Cevabınız hayır ise, bu kılavuz rahatlamak, gevşemek ve evde kendi kendine bakım yapmak için sekiz karmaşık olmayan yol ile kendinize biraz zaman ayırmanız için gereken motivasyon kaynağıdır.

Evde Egzersiz Yapın

Kişisel bakım için bariz ama önemli bir başlangıç ​​noktası, biraz egzersiz yaptığınızdan emin olmaktır. Oturma odanızdan yapabileceğiniz ve birçoğuna ücretsiz olarak erişebileceğiniz sayısız ev egzersiz programı vardır. Antrenmanınızı daha eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek için bir YouTube ter seansı veya favori fitness koçunuzla canlı Instagram deneyin. Anahtar, yoga, dans, boks veya barre gibi hoşunuza giden bir şey bulmaktır. 10-15 dakikalık egzersiz bile endorfinlerinizin akmasını sağlar ve ruh halinizi yükseltir.

Güzellik önerileri için tıklayın.

Doğayla Yeniden Bağlanın

Son zamanlarda dışarı çıkmak için zaman ayırdın mı? Basit bir doz temiz hava ve güneş ışığı, ister bloğun etrafında bir yürüyüş, isterse en sevdiğiniz parka bir gezi olsun, size dünyanın her yerinde iyi gelecektir. Doğada vakit geçirmek ruh halinizi iyileştirebilir , stres hissini azaltabilir ve daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir.

Köpük Banyosu Yap

Banyo yapmayı seven biriyseniz, bu basit aktivitenin tadını çıkarmak için gününüzden biraz zaman ayırmak, rahatlamanıza ve zihinsel sağlığınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmanıza yardımcı olabilir. En sevdiğiniz köpük banyosunu kullanın, bir mum yakın ve sıcak suda ıslanırken bir süre kapatın.

Yeni bir hobi edin

Yeni bir hobiye başlamak, her hafta zevk aldığınız bir aktiviteye odaklanmanız için biraz zaman verir ve stresli düşüncelerin zihninizden çıkabilmesi için mevcut kalmanıza yardımcı olur. Hobiler ayrıca size yaratıcı bir çıkış sağlar, beyni aktif tutar ve yeni beceriler geliştirmenize yardımcı olur. İster fırıncılıkla uğraşıyor olun, ister evde boyamayı öğrenin veya kendi cilt bakımınızı yapın , yeni bir hobi size dinlenmek ve zihninizi sakinleştirmek için zaman verecektir.

Besleyici Bir Yemek Pişirin

İyi beslenme, evde öz bakımın önemli bir bileşenidir ve bedeniniz ve zihniniz, besleyici yemekler yediğiniz için size teşekkür edecektir. Kendiniz için besleyici bir şey pişirme eylemi ödüllendiricidir – yavaşlamaya çalışın ve yemeğinize ve vücudunuza ne koyduğunuzu gerçekten düşünerek pişirme sürecinin tadını çıkarın.

Meditasyon yapmayı deneyin

Meditasyonun sizin için olup olmadığından emin olmayabilirsiniz, ama neden denemiyorsunuz? Meditasyon, ona ayıracak çok fazla boş zamanınız olmasa bile, kafanızı boşaltmanın ve kendinizi daha sakin hissetmenize yardımcı olmanın harika bir yoludur . Başlamak için iki dakikalık bir zamanlayıcı ayarlamayı deneyin, rahatça oturun ve gözlerinizi kapatın. Derin nefes almaya odaklanın, düşüncelerinizin gelip gitmesine izin verin ve seansınızın sonunda nasıl hissettiğinizi görün. Süreci beğendiyseniz, bir dahaki sefere biraz daha uzun süre tekrar deneyin – sizi doğru boşluğa getirmek için rahatlatıcı bir müzik bile ekleyebilirsiniz.

Sulu Kalın

Kulağa sıkıcı gelebilir, ancak günde iki litre su içmek zihniniz ve bedeniniz için harikadır. Kendinize bir iyilik yapın ve her gün bu basit kişisel bakım görevini yerine getirin.

Kitap okumak

Kitap okumak (veya sesli kitap dinlemek), biraz “ben” zamanının tadını çıkarmanın harika bir yoludur. Beyninize rahatlamak ve başka bir şeye odaklanmak için biraz zaman verin ve sonrasında kendinizi ne kadar tazelenmiş hissedeceğinize şaşıracaksınız. “Okumak” yığınınız daha da büyüyor gibi görünüyorsa, bu sizin için ideal kişisel bakım etkinliğidir.

Bu basit kişisel bakım önerileri, sağlığınıza bakmanın zor veya pahalı olmak zorunda olmadığını gösteriyor. Bu ipuçlarından bazılarını kendiniz deneyin ve fiziksel ve zihinsel sağlığınızın nasıl geliştiğini görün.

Daha fazla bilgi için tıklayın

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Evde Kişisel Bakımın 8 Yolu