e
sv

Kilo vermek istiyorsanız bu 4 gıdayı asla tüketmeyin!

523 Okunma — 23 Aralık 2022 10:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Meyvenin sihirli kelimesi ŞEKER’dir. Daha büyük ölçülerde fruktoz glikoza dönüştürülür; Bu, yağ yakımını engelleyen bir insülin çıkışına yol açar. Tabii ki, fruktoz ölçüsünün yalnızca yarısını oluşturan elma yahut armut ve karpuz üzere glikoz oranı …

Meyvenin sihirli kelimesi ŞEKER’dir. Daha büyük ölçülerde fruktoz glikoza dönüştürülür; Bu, yağ yakımını engelleyen bir insülin çıkışına yol açar. Tabii ki, fruktoz ölçüsünün yalnızca yarısını oluşturan elma yahut armut ve karpuz üzere glikoz oranı düşük meyveler de vardır. Ancak aşağıdaki meyve cinsleri gerçek diyet öldürücüdür.

1) Muz

Beslenme uzmanları, muzların kilo verme devrinde yenebilecek en yanlış tercihlerden biri olduğunu öne sürmektedir. Bunun nedeni, yüzde 25 civarında şeker içeren yüksek fruktoz içeriğidir. 

Muz süratli bir güç kaynağıdır zira üç ana şekeri, sükroz, glikoz ve fruktozu içerirler. 

Bununla birlikte, şeker nedeniyle kısa bir müddet için keskin bir formda yükselen insülin düzeyi, kısa bir müddet sonra tekrar düşer ve bu, kilo vermek istiyorsanız epeyce elverişsiz olan açgözlü açlık üzere sonuçlara yol açar.

2) Kurutulmuş meyve

Kurutulmuş meyve, çok sayıda besin ve hayati unsur içerir ve kurutma yoluyla su kaybı şeker konsantrasyonuna yol açtığından, taze meyveye oranla baştan çıkarıcı bir biçimde daha tatlıdır.

Ancak diyet sırasında tatlılara alternatif değiller, kuru meyvedeki şeker kana bu kadar süratli girmese bile metabolizmaya ayrıyeten yük biniyor.

3) Üzüm

Üzüm severlere makus haber… Üzüm yüklü olarak sudan oluşmasına karşın tekrar de kalori açısından güçlü bir meyvedir: 100 gram 70 kalori içerir. Üzüm lehine ne konuşur: İçerdikleri potasyum böbrek aktivitesini uyarır ve bedenin drenajını dayanaklar.

4) Mango

Mango, besin pahası açısından üzüme yakındır: 100 gramında yaklaşık 60 kalori vardır. Her müsli ve yoğurdun başında küçük, tatlı tropik meyveler gelse bile rendelenmiş bir elma dolusu kaseye biraz tad verir ve kalorisi değerli ölçüde büyüktür.

5) Hazır meyveli yoğurtlar

Diyet sürecinde olabildiğince paketli besinlerden uzak durmaya çalışsakta bazen kriz anlarında marketlerden hazır diyete uygun sandığımız yiyecekler alıyoruz.

Bu noktada aldığınız meyveli yoğurtlar maalesef hazır olduğu için şeker oranı yüksek olmaktadır.

Bu durum da diyet sürecisinizi olumsuz tesirler ve zayıflamanızın önüne geçer

Sağlık

Meyve,Şeker,Üzüm,Diyet

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Kilo vermek istiyorsanız bu 4 gıdayı asla tüketmeyin!