e
sv

Keratin Tedavisinin Artıları ve Eksileri

1791 Okunma — 27 Temmuz 2021 11:02
keratin tedavisi, saç bakımı, keratin
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bazen Brezilya fönü veya Brezilya keratin tedavisi olarak da adlandırılan keratin tedavisi, genellikle salonda yapılan ve saçın 6 aya kadar daha düz görünmesini sağlayan kimyasal bir işlemdir . Saça yoğun parlak parlaklık katar ve kabarmayı azaltabilir .

İşlem, saçınızın yıkanmasını ve ardından bir stilistin, tedaviyi yaklaşık 30 dakika bekleyeceği ıslak saça fırçalamasını içerir.

Bazı saç stilistleri önce saça fön çekmeyi ve kuru saça uygulamayı tercih eder. Daha sonra tedaviyi kapatmak için saçı küçük bölümler halinde düzleştirirler.

Tüm süreç birkaç saat sürebilir – bu yüzden bir kitap ya da yapacak sessiz bir şey getirin!

Keratin tedavisinin sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, aşağıdaki artıları ve eksileri tartın.

İlginizi çekebilir: En İyi Saç Açma Yöntemi

Keratin tedavisinin potansiyel faydaları

Vücut doğal olarak proteini keratin yapar – saç ve tırnaklardan oluşur.

Bu tedavilerdeki keratin yün, tüy veya boynuzlardan elde edilebilir. Bazı şampuanlar ve saç kremleri keratin içerir, ancak genellikle bir profesyonel tarafından yapılan bir salon tedavisinden en büyük faydaları elde edersiniz.

Profesyonel bir keratin tedavisi almanın veya evde yapmanın faydaları şunları içerebilir:

Pürüzsüz, parlak saçlar

Keratin, saç tellerini oluşturmak için üst üste binen hücreleri yumuşatır, bu da daha kolay yönetilebilir saç ve daha az kabarma anlamına gelir. Bu, az kabarma ile kuruyan ve parlak, sağlıklı bir görünüme sahip saçlar sağlar.

Keratin , saçı geçici olarak tekrar birbirine bağlayarak bölünmüş uçların görünümünü de azaltabilir .

Uzun süreli sonuçlar

Saçınızı çok sık yıkamayarak (haftada 2 ila 3 kez yeterlidir) keratin tedavisine özen gösterdiğiniz sürece keratin tedaviniz 6 aya kadar sürebilir.

Daha yönetilebilir saçlar

Keratin tedavileri, özellikle saçlarınız özellikle kıvırcık veya kalınsa, saçı daha kolay yönetilebilir hale getirir.

Saçınızı sürekli ısıtırsanız, keratin bakımıyla saçınızın daha çabuk kuruduğunu fark edeceksiniz. Bazı insanlar keratinin kuruma süresini yarıdan fazla kısalttığını tahmin ediyor.

Daha sık hava ile kurutabildiğiniz için saçınız daha sağlıklı ve daha güçlü hale gelebilir, böylece ısının verdiği zarardan kurtulabilirsiniz.

Saç uzaması

Keratin saçı güçlendirebilir ve güçlendirebilir, böylece kolayca kırılmaz . Bu, saçın daha hızlı uzamasına neden olabilir çünkü uçlar kırılmaz.

Keratin tedavisinin potansiyel riskleri

Formaldehit

Çoğu (hepsi değil) keratin tedavisi, solunması halinde tehlikeli olabilen formaldehit içerir.

Saçın daha düz görünmesini sağlayan şey formaldehittir.

Bir göre Çevre Çalışma Grubu soruşturması, bazı şirketler aslında kendi keratin ürün kimyasal içerdiğini gerçeği saklamaya çalışacaktır.

Maliyet

Her tedavi 300$-800$ artı bahşiş arasında değişebilir . Evde daha ucuz seçenekler mevcut, ancak sonuçlar o kadar uzun sürmeyecek.

Bakımı zor

Saçınızı daha az yıkamak ve yüzmekten kaçınmak bazı insanlar için bakımını zorlaştırabilir.

Saçınızdaki suyun türü önemlidir. Klorlu veya tuzlu suda (temelde bir havuz veya okyanus) yüzmek, keratin tedavinizin ömrünü kısaltabilir. Ayrıca sodyum klorür ve sülfat içermeyen şampuan ve saç kremine de yatırım yapmanız gerekecek, çünkü bunlar her ikisi de tedavileri ortadan kaldırabilir.
Yıkamak için bekleyin. Keratin uygulamasından sonra saçınızı ıslatmak için 3 ila 4 gün beklemeniz gerekecek, bu nedenle yıkama gününü atlamaktan hoşlanan biri değilseniz, bu tedavi sizin için doğru olmayabilir ve bazı insanlar bir küf bildiriyor. yıkandıktan sonra bile koku.
Herkese tavsiye edilmez. Hamileler için de önerilmez.

Götürür

Keratin tedavileri, kıvırcık, kalın saçları yönetmeyi kolaylaştırabilir.

Tedavi saçın kütikülünü yumuşatmaya çalışır ve bu da saç tellerine parlak bir görünüm kazandırır. Ayrıca kuruma süresini kısaltabilir.

Ancak tedaviler pahalıdır ve birçok formüldeki formaldehit solunduğunda tehlikeli olabilir, bu nedenle tedaviyi iyi havalandırılan bir alanda yaptığınızdan veya formaldehit içermeyen bir formül seçtiğinizden emin olun.

Bizi takip edin

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Keratin Tedavisinin Artıları ve Eksileri