e
sv

Kan sulandırıcı besinler nelerdir

537 Okunma — 05 Aralık 2022 18:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kanın pıhtı oluşturması ve bunun sonucunda damar tıkanıklığının önüne geçmek için kullanılan kan sulandırıcı hususlar, birtakım zerzevat ve meyvelerin içeriğinde de bulunuyor. İşte o besinler… Badem- E vitamini kanın pıhtılaşmasını birkaç farklı halde …

Kanın pıhtı oluşturması ve bunun sonucunda damar tıkanıklığının önüne geçmek için kullanılan kan sulandırıcı hususlar, birtakım zerzevat ve meyvelerin içeriğinde de bulunuyor.

İşte o besinler…

Badem- E vitamini kanın pıhtılaşmasını birkaç farklı halde azaltır. Bu tesirler, bir kişinin aldığı E vitamini ölçüsüne bağlıdır. Badem, aspur yağı, ay çekirdeği ve kepekli tahıllar doğal E vitamini kaynakları olarak kullanılabilir.

Zerdeçal- Kan sulandırıcı besinler yer alan zerdeçalın birçok sıhhat sıkıntısında tüketiliyor. Kan akışını hızlandıran ve sindirim sistemini düzenleyen bir baharat olan zerdeçalın sıklıkla tüketilmesi öneriliyor.

Acı biber- Kırmızı acı biber bilhassa Güney Doğu’da yemeklere ekstra tat vermesi ve iştah açması hedefiyle kullanılan bir bitkidir. Kırmızıbiberin içindeki kapsaisin isimli unsur, kanın pıhtılaşmasını önler.

Tarçın- Tarçın, güçlü bir kan inceltici unsur içerir. Bununla birlikte tarçının uzun periyodik olarak alınması karaciğer hasarına neden olabilir. Uzmanlar, kan pıhtılaşmasını önleyen besinlere tarçını örnek verirken dikkatli kullanılması gerektiğini de vurguluyor.

Kızılcık- Kan sulandırıcı ilaç kullanan bireylerin birebir vakitte kan sulandıran avokado, kiraz, kızılcık, mango, greyfurt ve ananas üzere meyveleri, sulandırıcı ilaçlarla etkileşime girdiği için birebir vakit içerisinde tüketmemesi öneriliyor.

Papatya çayı- Kan sulandırıcı bitkiler ortasında yer alan papatya çayının, kan sulandırıcı ilaç kullananların tüketmemesi öneriliyor.

Etiketler

besin kan sulandırıcı

Sağlık

Kan,Sulandırıcı

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kan sulandırıcı besinler nelerdir