e
sv

Hürrem Sultan bile bunları yapıyormuş! İbn-i Sina’nın güzellik ipuçları…

68 Okunma — 20 Aralık 2023 02:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İbn-i Sina’nın bu hoşluk ipuçları ile sultanlar üzere hoş cildiniz olacak! Hme kolay hem doğal o teknikler neler… İşte detaylar!

Sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Cilt lekeleri, sivilceler, yaşlanma belirtileri yahut sarkmalar her ne kadar büsbütün engellenemese de, hakikat cilt bakımı uygulayarak yaşlanma sürecini geciktirebilir ve cilt lekelerini azaltabilirsiniz.

İşte bu noktada, “Tıbbın Babası” olarak bilinen İbn-i Sina’nın bin yıl öncesine dayanan hoşluk sırlarından yararlanabilirsiniz. İ

şte İbn-i Sina’nın yüzyıllık hoşluk reçetesi ve cilt bakım önerileri…

Dünya tıp tarihinde ismini altın harflerle yazdıran İbn-i Sina, yıllar geçse de teklifleriyle birçok sıhhat meselesine tahlil sunmaya devam ediyor.

Dünya çapında “Tıbbın Babası” olarak anılan İbn-i Sina’nın, hastalıkla uğraş eden besinlerden bedene güç veren besinlere kadar birçok reçetesi bulunuyor.

Tıp Kanunu kitabında yer alan tavsiyeleriyle sık sık gündeme gelen bu bilim insanı ve doktor, cilt bakımı ve güzellikle ilgili ipuçları da sunuyor.

İbn-i Sina, sağlıklı bir cilt için paklık, nemlendirme ve doğal eserlerin kullanılmasını öneriyor.

Ayrıca, Osmanlı İmparatorluğu’nun en tesirli padişahlarından biri olan Yasal Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan’ın hoşluğunun de İbn-i Sina’nın tekliflerine dayandığı söyleniyor. İşte İbn-i Sina’nın yüzyıllık cam üzere cilt sırları…

İbn-i Sina’nın Cilt Bakımı Tüyoları:

 1. Derinlemesine Paklık: Cildiniz, gün içinde birçok çevresel etkene maruz kalır ve bu da yağlanma ve siyah noktalar üzere problemlere neden olabilir. İbn-i Sina, cildinizi derinlemesine temizlemenin değerini vurgular. Doğal sabunlar kullanarak cildinizi temizlemenizi tavsiye eder.
 2. Gül Suyu: Gül suyu, neredeyse tüm cilt tipleri için uygundur ve derinlemesine paklık için kusursuz bir seçenektir. Ayrıyeten cildi nemlendirmeye de yardımcı olabilir ve kırışıklıkları azaltmada tesirli olabilir.
 3. Oğul Otu: Oğul otu, birçok cilt sıkıntısına âlâ gelir ve cildin yenilenmesine katkı sağlar. Bu bitki, kırışıklıkları önlemek için kullanılan eski bir tahlildir. Birebir vakitte sivilce, güneş yanığı ve lekeleri tedavi etmede de tesirlidir.
 4. Kese: Kese kullanımı, cildinizde peeling tesiri yaratarak meyyit derileri atmanıza ve cildinizi daha parlak hale getirmenize yardımcı olabilir. Nizamlı kullanım, cilt rengindeki eşitsizlikleri ortadan kaldırabilir.
 5. Çay Ağacı Yağı: Çay ağacı yağı, cilt sıhhati için birçok yarara sahiptir. Bakterileri yok eder, iltihaplanmaları kurutur ve cilt dokusunu korur. İbn-i Sina da çay ağacı yağı ve içeren eserlerin şifalı olabileceğini belirtir.

İbn-i Sina’nın bu teklifleri, doğal ve zararsız cilt bakımı için harika bir rehber sunar. Her cilt tipi farklıdır, bu nedenle kendi cilt tipinize en uygun bakım rutinini bulmak değerlidir.

Ancak İbn-i Sina’nın bin yıl evvelki öğütleri, bugün bile cilt sıhhatini korumak isteyenlere ilham kaynağı olabilir.

Güzellik

Cilt,Cildi,Cilt Bakım,Olabilir

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Hürrem Sultan bile bunları yapıyormuş! İbn-i Sina’nın güzellik ipuçları…